Podłaczenie taśmy led do licznika

Witam posiadam zwykła taśme led RGB którą kupiłem za 35zł 5m. Powie mi ktoś gdzie należy podlączyć dwa kabelki od taśmy. Przylutuje sobie i gdzie ma iśc plus gdzie minus i czy będzie świecić na biało? Pytam ponieważ obecne podświetlanie nie działa pewnie się spaliło. Skuter to Inca Street 50 2T

istnieje duża szansa że skoro popaliło ci obecne żarówki to tym bardziej spali ci led.
taśma led wymaga dość stabilnego napięcia i jest bardzo wrażliwa na zbyt wysokie. A instalacja skutera niestety nie ma 12V tylko 14,4 a czasem i więcej.
Do tego jeżeli masz taki sam układ jak ja w junaku to żaróweczki z liczników są zasilane tym samym prądem co przednia i tylna lampa - a to oznacza prąd zmienny. A na takim led nie działa - bedą migać a w końcu się spalą. Zasilanie tym ledów wymaga wyprostowania i ustabilizowania tego prądu. Albo zasilenia ich z innego miejsca (co wymaga przebudowy instalacji).
Poza tym jeżeli chciałeś białe światło to bez sensu kupiłeś taśme RGB. Trzeba było kupić białą ciepłą lub zimną.
Teraz musisz wyprowadzenia R,G,B podłączyć razem do plusa a mase do minusa.

Kupiłęm RGB bo ledy mi były potrzebne do pokoju ale skoro mówisz że nie da rady to trudno. Dzięki za odpowiedz, Wombat jak zawsze pomocny

da rade tylko na ogoł nie tak ^wprost^ jak żarówkę.

Ja podłączyłem listwę LED w zegarach bezpośrednio pod kable od żarówki. Działa już chyba piąty rok bez zarzutu, a podświetlenie jest ładne białe i bardzo równomierne, gdyż otoczyłem obudowę zegarów od środka dookoła. Tak więc da się. :-) Ale u mnie światła są zasilane z akumulatora.

jeżeli żarówki deski są podświetlane z tej samej części instalacji co kierunki (deska się zapala przy zgaszonym silniku) - da rade
jeżeli jest podłączone pd tą część co żarówki świateł głównych to w większości 50cm - nie da rady.. tzn bedzie migać ew bedzie migać bardzo szybko.
U mnie w junaku są diody fabrycznie w pozycyjnych, są podpięte pod tą samą część co H4 i przy obrotach rzędu 1400-1500 jeszcze widać jak migają.
Kwestia tego czy to wytrzyma to już sprawa stabilności instalacji.