Po wymianie wario i sprężyny centralnej skuter nie jeździ

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Po wymianie wario i sprężyny centralnej skuter nie jeździ

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe LisQ
    LisQ
    Użytkownik

Witam, jestem nowy na tej stronie mam Yamahe bws 50 ostatnio wymieniłem wariator i sprężynę centralną na stage6 sport pro. Po wymienię części skuter ma wysokie obroty ale nie jeździ.I pytanie do was co mogło sie stać??

Lisq
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

masz źle zestrojony napęd. Źle dobrane rolki w stosunku do spręzyny centralnej.
    Zakładając oczywiście że wszystko inne masz sprawne i się nie zacina

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe LisQ
    LisQ
    Użytkownik

Wario, rolki i sprężyna centralna były w komplecie. Podejrzewam, że slizga sie dzwon. Ale na starej sprężynę skuter jeździ

Lisq
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to że były w komplecie to nie znaczy że w każdym skuterze to zadziała jak powinno.
    Myślisz o dzwonie a jednocześnie innej sprężynie dzwon nie przeszkadza – wiec chyba źle myślisz. Tak na logikę.

Silnik wyje zawsze kiedy rolki są zbyt lekkie w stosunku do siły sprężyny centralnej – wariator nie może ich rozrzucić wiec masz małe przełożenie, wysokie obroty i 30km/h.
    Dzwon to by ci się ślizgał jakbyś miał albo ten dzwon totalnie zajechany albo marne sprzęgło i 15KM na silniku

Zdjęcie profilowe LisQ
    LisQ
    Użytkownik

Jak ściskałem sprężyny w rękach to ta ze stage6 była odrobinę twardsza od tej starej a rolki takie same 5g. Troszeczke twardsza i takie efekty? A co do dzwona to ma kolor taki niebiesko-fioletowy.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 6 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe LisQ LisQ.
    Lisq
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 6 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe LisQ LisQ.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

człowieku, 0.5g na rolce robi różnice w 170kg skuterze. Wiec „troszkę twardsza” w zupełności wystarcza w twoim 100kg sprzęcie.
    Np do silnika minarelli (i chińskie 2T) w komplecie z wariatorem Stage6 Sport Pro jest sprężyna medium i rolki 6g.
    W komplecie do Peugeota są rolki chyba z 8-9g.

twoje „seryjne” rolki 5g przestały pasować w chwili kiedy zmieniłeś wariator. Sam wariator ma inną mase (nawet pomijając inny kształt) wiec i rolki bedą inne. Każdy gram obracający się razem z wałem robi różnice.

A twardość spręzyn porównuj kiedy jest praktycznie do maxa ściśnięta – tak jak w korektorze. Bo że na poczatku większość jest podobnie miękka to ma znikome znaczenia

Zdjęcie profilowe LisQ
    LisQ
    Użytkownik

Czyli mam zle rolki dopasowane do sprezyny. Dzięki wielkie za pomoc

Lisq
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, napisałem to w pierwszym poście

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie