Po wymianie wario i sprężyny centralnej skuter nie jeździ

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    LisQ
    Uczestnik

Witam, jestem nowy na tej stronie mam Yamahe bws 50 ostatnio wymieniłem wariator i sprężynę centralną na stage6 sport pro. Po wymienię części skuter ma wysokie obroty ale nie jeździ.I pytanie do was co mogło sie stać??

Wombat
    Moderator

masz źle zestrojony napęd. Źle dobrane rolki w stosunku do spręzyny centralnej.
    Zakładając oczywiście że wszystko inne masz sprawne i się nie zacina

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

LisQ
    Uczestnik

Wario, rolki i sprężyna centralna były w komplecie. Podejrzewam, że slizga sie dzwon. Ale na starej sprężynę skuter jeździ

Wombat
    Moderator

to że były w komplecie to nie znaczy że w każdym skuterze to zadziała jak powinno.
    Myślisz o dzwonie a jednocześnie innej sprężynie dzwon nie przeszkadza – wiec chyba źle myślisz. Tak na logikę.

Silnik wyje zawsze kiedy rolki są zbyt lekkie w stosunku do siły sprężyny centralnej – wariator nie może ich rozrzucić wiec masz małe przełożenie, wysokie obroty i 30km/h.
    Dzwon to by ci się ślizgał jakbyś miał albo ten dzwon totalnie zajechany albo marne sprzęgło i 15KM na silniku

LisQ
    Uczestnik

Jak ściskałem sprężyny w rękach to ta ze stage6 była odrobinę twardsza od tej starej a rolki takie same 5g. Troszeczke twardsza i takie efekty? A co do dzwona to ma kolor taki niebiesko-fioletowy.

Wombat
    Moderator

człowieku, 0.5g na rolce robi różnice w 170kg skuterze. Wiec „troszkę twardsza” w zupełności wystarcza w twoim 100kg sprzęcie.
    Np do silnika minarelli (i chińskie 2T) w komplecie z wariatorem Stage6 Sport Pro jest sprężyna medium i rolki 6g.
    W komplecie do Peugeota są rolki chyba z 8-9g.

twoje „seryjne” rolki 5g przestały pasować w chwili kiedy zmieniłeś wariator. Sam wariator ma inną mase (nawet pomijając inny kształt) wiec i rolki bedą inne. Każdy gram obracający się razem z wałem robi różnice.

A twardość spręzyn porównuj kiedy jest praktycznie do maxa ściśnięta – tak jak w korektorze. Bo że na poczatku większość jest podobnie miękka to ma znikome znaczenia

LisQ
    Uczestnik

Czyli mam zle rolki dopasowane do sprezyny. Dzięki wielkie za pomoc

Wombat
    Moderator

tak, napisałem to w pierwszym poście

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button