Pleśń w garażu atakuje skuter

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #636484
  michal_lublin
  Uczestnik
  • Postów: 13

  Witam, zakupiłem 2 tygodnie temu vespę primaverę 125. Jako że mamy zimę, stoi od tamtej pory w garażu z wymontowanym akumulatorem, przykryta prześcieradłem. Garaż mam niestety w bardzo kiepskim stanie, bardzo zagrzybiony (wiosną remont) i nieogrzewany. Dziś wjeżdżając do garażu autem odkryłem vespę by rzucić okiem jak się ma. Niestety to co zobaczyłem zabolało. W okolicy tylnego koła na elementach metalowych pojawiła się pleśń. W każdym razie tak mi się wydaje, pleśń która mam w garażu przypomina nieco watę, drobiny śnieg. Na vespie wygląda to trochę inaczej, w niektórych miejscach są to jakby kryształki cukru. Nie było tego wiele i kilkoma ruchami szmatki usunąłem ale pozostał po tym ciemny nalot w tych miejscach. Spryskałem szmatkę oliwką do broni balistol (w tym momencie nic innego nie przyszło mi do głowy) jest to środek do pielęgnacji powłok, czyszczenia oraz smarowania polecany do rozmaitych elemantów metalowych, a nawet drewnianych i z tworzywa sztucznego, niekoniecznie tylko broni. Sama pleśń zeszła ale ciemny osad pozostał. Myślicie że jest szansa to sczyścić ? Trochę szkoda bo sprzęt nowy, nie zrobił jeszcze nawet kilometra a już coś takiego. Obawiam się też że ogniska pleśni mogą powrócić… No chyba że nie jest to pleśń z garażu tylko jakiś osad który był już u dealera , motorek jest z wyprzedaży rocznika 2016 więc trochę u nich stał.

  #636489
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 977

  pasta polerska i szmata. niestety współczesne wodne lakiery są nędzne, miękkie i podatne na wszystko. każde g.. się wżera.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button