pierwszy zakup....

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #100644 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

witam , jestem nowym użytkownikiem forum, ale już nieco poczytałem w tematyce skuterowej… do rzeczy, mam zamiar kupić skuter i tak:

– mam 38 lat, więc interesują mnie tylko walory użytkowe
    – zamierzam jeździć do pracy ok 14 km w jedną stronę 50/50 miasto i dojazd z miejscowości podmiejskiej

wybór jaki sobie postawiłem to : Honda Vision 50 (ale po przymiarce wydaje się trochę mały, mam 180 cm, wzrostu oczywiście), mam do wyboru dwie sztuki obydwa używane roczne kupione w Polsce z gwarancją – pewne źródła – Benelli Pepe LX, i tu jeszcze nie znam ostatecznej ceny ale myśle że ok. 3.5 – 3.8 (nowy salonowiec kosztuje 4,6 tys z 2012) i Kymco Agility City 4T w cenie ok 4.8 tys.

jeszcze w obwodzie pozostaje nówka Kymco Super 8 za 5,5 tys z wyprzedaży … to tyle czekam na opinie
    pzd

M.

#100647 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82

Z tych wszystkich, które wymieniłeś, to proponuje Kymco Agilty City.
    Duże koła (komfort jazdy), 4T (ekonomiczność), KYMCO (dobra marka) i duża wygodna kanapa.
    Honda faktycznie jest malutka. PePe…mała kanapa, cieniutkie koła…no kwestia gustu 🙂
    Są też trochę większe, ale rozumiem, że cena raczej do 5 tys.
    Na używki musisz uważać.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#100651 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Z tych, które masz do wyboru to rzeczywiście najlepsze dla Ciebie będzie Agility. Do tego co napisał Maxell dodam jeszcze, że ma najbardziej poważny wygląd.

#100701 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

dziękuję za opinie, zdecydowany jestem na Kymco 🙂 w przyszłym tygodniu finalizuje zakup… i napewno podzielę się pierwszymi wrażeniami … i zdjęciami

#100706 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

A zastanawiałeś się nad Kymco New Dink II? Duży fajny skuter…

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-kymco-new-dink-ii-4-t-2009-r-CID5-ID1N7Vr.html#e4d5e53736;r:;s:

#100715 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

Też bym ci doradził Kymco. Jeszcze jest Peugeot Elystar ale Francuzi dyktują wysokie ceny.

#100755 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

jeszcze dwa pytania może banalne ale nie znam odpowiedzi…. gdzie w kymco jest wybity nr VIN i może bardzo głupie ale czy na skuterze można jeździć w kasku rowerowym? mam dobry i zanim kupię motocyklowy to chciałbym chociaż rundkę zrobić a nie chce na pierwszej jeździe złapać mandat, no i bezpieczeństwo tez sie liczy…

#100757 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

#100758 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

VIN jest wybity na ramie. Czy można jeździć w rowerowym kasku – nie mam pojęcia, ale chyba nie…. Choć to też kask…

#100764 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Na ramie pod kierownicą jest ten Vin. Trzeba ściągnąć taką małą zaślepkę.

#100767 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

na ramie? ale w jakiś konkretnym miejscu, trzeba zdejmować jakieś plastiki czy jest widoczny „gołym okiem” gdzieś mi w głowie majaczy że widziałem zdjęcie i wydaje mi się że był gdzieś w okolicach kierownicy na przednim zawieszeniu ale nie jestem pewien….

#100770 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Jak usiądziesz na kanapie i opuścisz wzrok z kierownicy to zobaczysz małą zaślepkę na wysokości piszczeli. Trzeba ją ściągnąć, pod nią będzie rama, a na niej wybity numer Vin.

#100771 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

lucek71 napisał:

Jak usiądziesz na kanapie i opuścisz wzrok z kierownicy to zobaczysz małą zaślepkę na wysokości piszczeli. Trzeba ją ściągnąć, pod nią będzie rama, a na niej wybity numer Vin.

dzięki, nie powinno być problemu ze znalezieniem 🙂

#100774 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

madi napisał:

VIN jest wybity na ramie. Czy można jeździć w rowerowym kasku – nie mam pojęcia, ale chyba nie…. Choć to też kask…

nurtuje mnie jeszcze tylko pytanie co do kasku, ale biorąc na logikę to w końcu moto-rower, więc nikt nie powinien się czepiać (policja) a co do jakości podejrzewam że te solidne rowerowe są pewniejsze niż tanie motocyklowe,

może ktoś widział skuterowca w kasku rowerowym?

#100775 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

Raczej trzeba jeździć w kasku dostosowanym do pojazdu. Wydaje mi się że mogą się przyczepić. Lepiej od razu przy zakupie skutera , kupić kask np. Naxa- najtańszy kask za 110 zł (sam mam taki i jestem zadowolony choć jeszcze zbyt wiele nie mogę powiedzieć o nim gdyż nie miałem sytuacji w której kask by mi osłonił głowę przed uszkodzeniem).

#100784 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym 

Art. 40. 1. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

Kask powinien mieć homologacje E20.

#100787 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

lucek71 napisał:

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym 
    Art. 40. 1. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.
    Kask powinien mieć homologacje E20.

no to sprawa jasna…. dzięki

#100790 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

E20 to homologacja polska, jako członkowie UE jesteśmy zobowiązani do dopuszczenia do sprzedaży produktów homologowanych w innych krajach członkowskich, niemcy np. oznaczają znakiem E1.

#102196 Reply
    junior74
    Użytkownik
    • 3

junior74 napisał:

witam , jestem nowym użytkownikiem forum, ale już nieco poczytałem w tematyce skuterowej… do rzeczy, mam zamiar kupić skuter i tak:
    – mam 38 lat, więc interesują mnie tylko walory użytkowe
    – zamierzam jeździć do pracy ok 14 km w jedną stronę 50/50 miasto i dojazd z miejscowości podmiejskiej
    wybór jaki sobie postawiłem to : Honda Vision 50 (ale po przymiarce wydaje się trochę mały, mam 180 cm, wzrostu oczywiście), mam do wyboru dwie sztuki obydwa używane roczne kupione w Polsce z gwarancją – pewne źródła – Benelli Pepe LX, i tu jeszcze nie znam ostatecznej ceny ale myśle że ok. 3.5 – 3.8 (nowy salonowiec kosztuje 4,6 tys z 2012) i Kymco Agility City 4T w cenie ok 4.8 tys.

jeszcze w obwodzie pozostaje nówka Kymco Super 8 za 5,5 tys z wyprzedaży … to tyle czekam na opinie
    pzd
    M.

zakup dokonany!!! wybrałem używany Kymco City… transakcja przebiegła wzorowo, przy okazji chciałbym podziękować sprzedającemu za cierpliwość i wyczerpujące informacje – dodam ze ogłoszenie pochodziło z portalu skuterowo.pl ( do obejrzenia; ogłoszenia/Poznań/kymco agility city) jeszcze raz dzięki …. oraz pracownikom sklepu i serwisu Moto-set w Poznaniu za wyczerpujące informacje i poświęcony czas…. polecam to miejsce klient czuje sie tam naprawdę komfortowo, dawno nie czułem sie tak dobrze obslużony…. już wiem że bedzie to mój serwis…..

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: pierwszy zakup....
Twoje informacje:

Back to top button