Pierwszy skuterek Romet 727 POMOCY

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów mam 15 lat a na imie mi Rafał ;D dzisiaj będąc z kolegą na rowerach zaczęliśmy gadkę o Skuterach dowiedziałem się że już mogę robić kartę i jechać w trasę ;d ale nie tak prędko... Po przyjeździe do domu troche pogadałem z mamą ale nie zgodziła się ;/ cóż po paru godzinach znów zacząłem gadać i gadać nic z tego ;/ no cóż na spacerze z psem znów zacząłem gadać przekonując że zawsze to lepiej jak będę chciał pojechać do sklepu to pojade do sklepu... Czy do szkoły czy tu czy tam zawsze to jakoś lepiej i niezależniej od samochodu rodziców gdyż budujemy własny domek. Mama w pracy a tata na budowie ze mną nie bardzo ma czas abym gdzieś jechał jedyne co to rowerek i znajomi ;p No ale wracając do tematu bo się rozgadałem ;p po długim nacisku mama uległa moim przekonanią zgadzając się lecz pojawił się problem finansowy ;d za dużo bym chciał... Już laptop,telefon i wiele innych w jednym miesiącu ;/ cóż jednak długo długo potem obliczając fundusze to nawet z pomocą babci nie uzbierał bym tego przez 1,5 roku... Propozycja nie do odrzucenia dobra nauka za pomoc w kupnie skuterka o dziwo tata nie miał nic przeciwko co jest bardzo dziwne bo myślałem że to on się nie zgodzi... Teraz niedługo kończy się lato myślę że ok. Marca lub jakoś po zimie kupię skuterek i tu pytanie zamierzam kupić Rometa 727 4t choć nie bardzo wiem co to oznacza ;d 49,5cm3 - 50 na allegro widziałem za 2tyś nowe z małym przebiegiem i to z dostawą gratis i tu moje pytanie jak sprawuje się ten skuterek z racji tego że będzie to mój 1 ;/ jak wykonany czy jak przypadkowo zachaczę o krawężnik to pół plastiku odpadnie ;d nie przegrzewa się czy dużo z nim problemów ;/ ogólnie czy dobry dla początkującej osoby zaczynającej swoją przygodę z dwoma kółeczkami ile spala takie cudeńko na żadnej aukcji nie jest to napisane a ja nie bardzo się na tym znam co powinienem wiedzieć jako początkujący... no cóż rozgadałem się bardzo proszę o solidne wypowiedzi osób które mają już ten skuterek bądź dużo o nim wiedzą z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie Rafał.

49 cm3 oznacza pojemność silnika czyli w tym przypadku znaczy tyle że jest to motorower i nie wymaga się dla niego prawa jazdy.
Romet jak Romet, chiński skuter nie najwyższych lotów. Zamiast nowego Rometa wolałbym używanego Kymco.

najlepiej jak byś kupił w czasie zimy, wtedy ceny skuterów spadają

Napisałem

jak wykonany czy jak przypadkowo zachaczę o krawężnik to pół plastiku odpadnie ;d nie przegrzewa się czy dużo z nim problemów ;/ ogólnie czy dobry dla początkującej osoby zaczynającej swoją przygodę z dwoma kółeczkami ile spala takie cudeńko na żadnej aukcji nie jest to napisane a ja nie bardzo się na tym znam co powinienem wiedzieć jako początkujący... no cóż rozgadałem się bardzo proszę o solidne wypowiedzi osób które mają już ten skuterek bądź dużo o nim wiedzą z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie Rafał.

A odpowiedzi na moje pytania nie ma prosiłem o solidne wypowiedzi pozdrawiam...

I dostałeś, każdy odpowiada tyle ile może, co mam napisać ile pali jak nie mam zielonego pojęcia ?! jak zahaczysz plastikiem to albo odpadnie albo pęknie, jak to plastik.

To jakiej marki jest skuter nie ma nic do tego czy plastik się połamie. Jest to normalne tworzywo ABS które jest dość kruche. Jeśli boisz się że przy byle dzwonie będziesz miał pół skutera do wymiany to może lepiej zastanowić się nad jakimś motorowerem?

rafayekxx napisał:

Napisałem
jak wykonany czy jak przypadkowo zachaczę o krawężnik to pół plastiku odpadnie

Odpadnie 3/4 a nawet 4/5 plastiku

nie przegrzewa

Czasami się nie przegrzewa a czasami przegrzewa.

się czy dużo z nim problemów

Czasami dużo a czasami mało, zależy jak się trafi

ogólnie czy dobry dla początkującej osoby zaczynającej swoją przygodę z dwoma kółeczkami

Jak każdy inny, zależy czego sie oczekuje, nie wiem czego oczekujesz wiec wybierz sobie odpowiedź sam.

ile spala takie cudeńko

2,68

A odpowiedzi na moje pytania nie ma prosiłem o solidne wypowiedzi pozdrawiam...

Jakie pytania takie odpowiedzi, skąd mamy wiedzieć ile ci tego plastiku odpadnie jak zahaczysz o krawężnik. Spalanie zalży jak będziesz jeździł, może spalić 2 i 3.

A ogólnie dobry to skuterek wiele osób twierdzi tak i nie ;/ więc może jaki model bdb nowy polecacie do 2 tyś ?? chodzi aby wytrzymał lata bez wymian itd ;) tylko naprawde dobry pozdrawiam serdecznie :)

to do 2 tyś takiego nie uświadczysz żeby wytrzymał lata bez napraw i wymian :p

hmm... to może po prostu coś dobrego ;p

Romet nie jest taki zły, możesz poszukać też jakiejś Inki lub Zippa, ewentualnie markową używkę np. Kymco. wejdź w allegro i popatrz, coś ciekawego się zawsze znajdzie :)

Ja na twoim miejscu kupił bym simsonka. Za 2 tyś kupisz ładnego simka, ale wiadomo, czasami kupisz super motor, czasami grata, różnie bywa z simsonami... Powyżej 2500 tys kupiłbym na twoim miejscu skuter, może jakąś uzywkę. :-)

Czyli ten 727 nie jest zły ?? Chciałbym go kupić nowego widzę że za 1,999zł lub za 2,099zł jest nowy i wgl ;d fakt kupie dopiero za 4-8 mieś a na pewno po zimie czy opłaca się go kupić polecasz go madi ?

w tej cenie nic lepszego, nowego, raczej nie znajdziesz... W zimę będzie za to taniej.

rafayekxx wydaje mi się że użytkownik Dagename ma takiego rometa.
albo coś pokrewnego. zaproś go do znajomych i spytaj na priv co sądzi.
Fakt że w tej cenie trudno będzie co innego wymyślić

Roomcajz, degename ma chyba rometa 717 :) poznaję po wyświetlaczu

Panowie a czemu nie doradzicie Routera Bassy lub Torosa F16? Przecież to to samo o 727, a tańsze o parę stówek.

ja bym polecał Romet 727 Premium 10

no ja bym sie lepiej zastanawiał czy z reala lub tesco kupic skuter juz pisali np przejechałem 10km i licznik mi nie działa i takie tam a co do ich gwarancji to jeszcze lepiej i przewaznie sa to skutery mało dopracowane i więcej awari niz jazdy takie jest moje zdanie

Bo w Tesco mają skutery niskich lotów, powystawowe, których takowy serwis Rometa się "wstydzi".