Pierwszy skuter Romet 747 eco

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #127745 Reply
    piotrek12
    Użytkownik
    • 1

Witam zamierzam kupić sobie pierwszy w życiu skuter.Mam 18 lat i na skuter mogę przeznaczyć max 3200 zł bo tyle mam.Myślałem nad Romet 747 eco 4t.Skuter nie będzie do żadnego stuntu ani jazdy we dwie osoby.Skuter ma mi służyć do dojeżdżania do szkoły,pracy oraz czasami wypad za miasto.To co bym zrobił w skuterze po zakupie to wymiana oleju silnikowego na Motul Scooter Expert 10W40 półsyntetyk oraz wymiana oleju w przekładni na Motul SAE 80W90 Mineral jaki jest na racing planet.O skuter zamierzam dbać oraz dotrzeć go dobrze aby mi służył dosyć długo czyli zamierzam sprawdzać regularnie co jakiś czas poziom olejów,regularne mycie skutera oraz absolutnie żadnego stuntu czy podryg na koło.Co do tuningu to jeśli mi się zatrze cylinder to zamierzam wtedy kupić naraku 50ccm i inne rzeczy naraku wytrzymalsze od chińskich.Żadnego tuningu powyżej 50ccm nie będę raczej robił wogóle.Proszę was bardzo o opinie.Pozdrawiam 🙂

#127757 Reply
    Shyem
    Użytkownik
    • 2

Ile masz wzrostu? Ja mam 175cm i na 747 eco jest mi dość wygodnie, jednak jazda z pasażerem nie zalicza się do komfortowych. Skuter jest mały, także nie wiem, czy będzie Ci pasować. Wiadomo, jest to chińczyk, więc jeśli będziesz dbał, to z 3-4 sezony przejeździsz bez awarii, jeśli jednak będziesz chciał szpanować paleniem gumy, czy innymi „trikami”… ten skuter nie posiada silnika od czołga.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#127797 Reply
    watermelon
    Uczestnik
    • 14

Jeśli masz 3200 to musisz szukać skutera tańszego – nie zapominaj o rejestracji, ubezpieczeniu i kasku. Jeśli cię stać i ci się podoba – bierz. Każdy chińczyk to i tak chyba w większej części to samo.

Ps. Myślałem, że dbam o swój pojazd a nie wymieniłem oleju zaraz po zakupie, ha.

#127803 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

Do tego jakaś kurtka, rękawiczki, kask, blokada na tarczę… Kilka dobrych stówek się uzbiera… może nawet tysiak…

#127804 Reply
    piotrek12
    Użytkownik
    • 1

Shyem wzrostu mam akurat niewiele wiecęj 178cm. Skuterem będę jeździł praktycznie sam więc nie będzie mi przeszkadzać. Co do chińczyka wiem,że to chińczyk ale zawsze można zrobić remont generalny silnika na lepszych częściach i posłuży dużo wiecej. Co do trików albo palenie gumy czy szpanowania to nic z takich rzeczy nie będzie. waterlemon co do rejestracji,ubezpieczenia i kasku to oczywiście pamiętam 🙂

#127811 Reply
    Shyem
    Użytkownik
    • 2

Na wszelki wypadek przysiądź się na tego ECO, zanim go kupisz. 🙂 Mój znajomy kupił ten skuter za 2500zł. 700ZŁ chyba wystarczy na rejestrację i kask? 😀

#129175 Reply
    piotrek12
    Użytkownik
    • 1

Witam jednak wybór padł na biegówkę Gb motors street 50 4 biegowy,waga 110kg,bak 16 litrów 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Pierwszy skuter Romet 747 eco
Twoje informacje:

Back to top button