Piaggio ZIP

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

Witam. Niedawno zakupiłem sobie skuter PIAGGIO ZIP. Nie wiele o nim wiem… I mam pytanie, czy jest ktoś tutaj na forum kto posiada ten skuter? Bo chciałem się troche o nim nieco wiecej dowiedzieć. 🙂

TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

Ale zip ten w starej czy nowej „budzie” ? Podaj rocznik 😉

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

No w tej nowej. Rocznik 2006 r. =)

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

FranceCola, czyli jednak skuter ;P
    Weź jakieś fotki wrzuć i napisz ile dałeś jaki przebieg itd ;P
    Po prostu chcę zobaczyć jaki skuter w końcu kupiłeś, bo miałeś trochę wątpliwości, czy skuter, czy motorower itd.

roomcajz
    Uczestnik
    • 17
    • 1 073Postów:

my z Termitem mamy po Piggiu Flaju- to skuterk ciut większy od Zipa ale bebechy ma te same. wrażenia pozytywne. jeśli masz 4t to chyba najoszczędniejszy skuter na świecie

dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

Hej możliwe, że i ja będę miał jakiegoś Piaggio Zipa. Na razie stoi w Niemczech i coś ma silniczkiem. Nawet nie wiem jaki to motor. Kolega ma przy okazji następnego kursu tam przywieźć mi do zabawy.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

roomcajz napisał:

my z Termitem mamy po Piggiu Flaju- to skuterk ciut większy od Zipa ale bebechy ma te same. wrażenia pozytywne. jeśli masz 4t to chyba najoszczędniejszy skuter na świecie

Piaggio Fly są SUPER! 😉 W silnikach Piaggio 4T, podoba mi się umieszczenie wlewu oleju silnikowego, od strony przekładni..

TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

Tak jak roomcajz pisze.Piaggio Zip ma ten sam silnik co Fly czyli Hyper4 😉 Mi tam osiągi wystarczają na odblokowanym po mieście elegancko się śmiga,spalanie nie powala z nóg jak w 2T,a pasażerowie zachwalają dużą kanapę i wygodę podróżowania.Miałem tego starego Zip’a i niestety jazda w dwie osoby była trudna.Bardzo mała kanapa i na dodatek kończyła się z tyłu „przepaścią”,że tak powiem 🙂 Krótka i ścięta na tyle.Widziałem,że w tym nowym Zipie już miejsca jest trochę więcej no i uchwyt jakiś tam jest dla pasażera.Ale to jest kompaktowy skuterek.

No Pietro i fajnie,że ożebrowanie zrobili dla lepszego chłodzenia oleju.Ja tylko jestem ciekaw jak Fly 150 śmiga,to może po zrobieniu prawka bym się przesiadł na wersję z większym silniczkiem 😀

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Fly fajnie musi latać z większym silniczkiem Leader.. 😉

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

W Chorwacji dużo jeździło Fly,ów…napatrzyłem się na te cuda do woli, te nowsze mają piękne tylne klosze lamp, typu „clear’..te skuty są zaje fajne 🙂

TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

No tak w tych nowych Zip i Fly zrobili bezbarwne klosze kierunków i tylnego światła.Bardzo elegancko to wygląda i odświeżyło design poniekąd 😀

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

Macie rację, Fly ma bardzo ładną linię nadwozia, ogólnie elegancki skuterek.

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

OK to napisze coś o swoim skuterku 🙂
    Skuter PIAGGIO ZIP zakupiłem cztery dni temu. Zapłaciłem za niego 1700 zł =D
    Skuter ze wszystkimi papierami, tylko trzeba go zarejestrować.
    Rocznik 2006 r. Wygląd wizualny wg mojej oceny jest bdb . Minusem wyglądu wizualnego, jest obudowa na lampe, która jest troche jakby „podtopiona” z słońca, nie wiem co się z nia stało, że tak wygląda. Przebieg na liczniku to 8500 tyś km. O silniku za wiele to nie moge powiedzieć, bo dopiero od niedawna mam skuter i dopiero czas pokaże, czy silnik jest dobry :)Ale jak na razie, to silnik działa bez zarzutu i odpala jak nowy skuterek 🙂 Fotki dodam nie długo, bo cały przedni plastik jest zdjety, i jest w trakcie malowania i klejenia -spawania ,małego elementu plastiku. 🙂

Bartolomeo
    Użytkownik
    • 1
    • 13Postów:

ja posiadam go już 4 lata, bardzo dobrze wykonany, elegancki,ekonomiczny, duży bak(ponad 7 litrów),dynamiczny jak na 4takt
    jest to jednak praktycznie skuter jednoosobowy i w 100% miejski

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

A jak jest z awaryjnoscią w tych skuterkach ? 🙂

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Piaggio to Mercedes wśród skuterów, więc jakość musi być wysoka..Zależy na jaki używany egzemplarz trafiłeś? Tak samo jak z autami, możesz kupić padlinę po gigantycznym przebiegu, lub wręcz przeciwnie…

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

Czas pokaże na co trafiłem 🙂
    I mam jeszcze jedno pytanie. Co zrobic, gdy akumulator szybko się rozładowuje?

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Wtedy to chyba pozostaje tylko wymiana.

dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

Możliwe, że akumulator jest już nic nie warty. Może jego sprawność zmalała ze starości lub rozładowywał się do zera np. w czasie zimowych przestojów lub w czasie nim skuterek trafił do Ciebie, a tym samym płyty akumulatora zasiarczyły się bezpowrotnie. Może także być uszkodzone chociaż jedno ogniwo (zwarcie). Jeśli masz dobre ładowanie, a na postoju nic nie pobiera prądu nie obędzie się bez kupna nowego akumulatora.

TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

No tak jeśli jest,to jeszcze fabryczny akumulator.To z pewnością jest już mocno zasiarczony.Chociaż Piaggio montuje bardzo dobre japońskie akumulatory Yuasa,lecz każdy akumulator podlega naturalnemu zużyciu po jakimś czasie.A tak ogólnie jaki przebieg ma Zip ? 🙂

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

FranceCola pisał już, że 8500km.
    Chociaż wiesz jak to jest z przebiegami 😉 Najpierw są, a potem maleją. To już chyba taka epidemia naszych czasów i z tym się trzeba pogodzić ;D

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Od jesieni na przeglądach będą wpisywać przebieg pojazdów do bazy danych, tak że problem cofania liczników, teoretycznie powinien zmaleć 😉

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

No właśnie słyszałem, że chcą temu zapobiec, w wiadomościach kiedyś mówili. Ale niektórzy dużo km przez rok potrafią zrobić. Także przy przeglądzie wpisze, a potem może cofnąć, chociaż jak już się widzi ile mniej-więcej ktoś zrobił w 2 lata, to już sobie może obliczyć. Niektórzy trochę robią rocznie. Mój tata na przykład rocznie to z 35tys. km spokojnie robi, tyle, że on nigdy nie cofa licznika, woli taniej sprzedać, a nie mieć nikogo na sumieniu 😉

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Ryglos, ja kiedyś robiłem 40tyś w 3 miesiące, ale jeździłem zawodowo..

Przeglądy w skuterach na prawko, motocyklach i samochodach robi się co rok, to łatwiej obliczyć ile można zrobić km. Krzysiek z forum, w ciągu roku nawinął Incą 13000km a gdzie tam do końca sezonu.. 😉

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Zależy na jakim zawodzie 😉 Mój tato jeździ jako taxi 😉 Ty jeździłeś jako kto? Nie wiem w sumie dokładnie ile robi mój tato km, ale jakoś tak, spytam się go, bo za chwilę z wróci z pracy 😉 Różnie ludzie robią. Moja siora np. robi jakieś 5tys. km rocznie znowu ;D A potem ludzie nie wierzą w przebieg ;D

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Jeździłem dostawczakiem, po całym kraju 😉

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

Heh, no raczej będę zmuszony wymienić akumulator, to jeszcze oryginalny … Przebieg to nie wiem, ale raczej wydaje misie że licznik nie był cofany… Bo zakupiłem go od goscia, który mieszka dosłownie 50 metrów odemnie i dobrze go znam, i mysle że takiego swinstwa by nie zrobił, chociarz nigdy nic nie wiadomo 🙂

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Na szczęście akumulatory nie takie drogie do skuterów 😉

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:
    TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

No ten aku będzie dobry 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button