Piaggio Liberty 50 4t - 2005 r. - blokada?

Witam

Posiadam skuter (jak w temacie). Człowiek który mi go sprzedał twierdził, iż skuter ma blokadę. Jeżdżę nim max 55 km/h (60 jak z górki :) ). Moje pytanie brzmi : czy skuter posiada blokadę? jak można to poznać? ewentualnie jak taką blokadę zdjąć (raczej sama tego nie zrobię więc to najmniej ważne pytanie).

Jeśli jest gdzieś taki temat to proszę o podesłanie - szukałam ale nie znalazłam.

Hmm... jak nie jesteś pierwszą właścicielką, to różnie być może. Zasadniczo powinien być wyposażony w blokady, bo musi spełniać wymogi Ustawy. Musisz się wybrać do serwisu/warsztatu, i tam dopiero, jak zajrzą to się dowiesz dokładnie co jest namajstrowane. Możliwa jest zarówno zwężka na tłumiku, zmniejszenie wlotu do filtra powietrza i podkładka w wariatorze rozsuwająca nieco talerze. Aha, jeszcze moduł, który ogranicza maksymalne obroty silnika...
Prędkość którą obecnie osiągasz musiałabyś zweryfikować z GPS, bo z zasady jest zawyżana wg wskazań licznika. :)))

Dziękuję za odpowiedź
W takim razie wybiorę się do jakiegoś serwisu :)

No proszę, mamy tu naprawdę ogniste kobiety na forum.
Nic ich nie zatrzyma, żadne przepisy, blokady, ograniczniki.
To wszystko dla leszczy, jak i białe kaski... prawie :-)))

W serwisie niech zdejmie wydech [stosowana blokada to wydech cały o mniejszej średnicy niestety wymiana na odblokowany] tak samo cewko- moduł ma ogranicznik i mus wymienić,oraz na wariatorze tuleja lub blacha dokręcona do tylnej części [gaźniki i filtr powietrza nie były blokowane]