PEUGEOT SPEEDFIGHT 4

Czesc, moze ma tu ktos speeda 4 2t? Jak sie sprawuje skuter? Jak w ogole z marka Peugeot na rynku skuterów? Czekam na odpowiedzi ;-DDD

Witam, posiadam peugeot Speedfight 4 2t LC od lutego. Na razie go docieramy. Wszystko jest OK. Zimą się dłużej rozgrzewa jakieś 15 min zanim może wejść w obroty ale wiadomo ostre mrozy były, lecz palił za 3cim kopkiem bez problemu. Zalany mam pierwszy olej Castrola Racing 1 2t. Przejechane na dziś jakieś 60km. Nie mam na co narzekać, mierzę mu spalanie aktualnie. Mój jest chłodzony cieczą. Jak u Ciebie że spalaniem. Odp proszę.

A i peugeot jako Marka skuterów świetny wybór, jeden z liderów i polecany jako producent

Tak po pierwsze to temat jest z lipca zeszłego roku i kolega nie napisał że go ma tylkoo taki pytał.

To czy jest “polecany” to zależy od modelu.
Skutery w klasie Maxi są ok. W 50tkach był szał mniej więcej do Speedfight II. Speedfight III już mocno podchodził chiną i kultowy się nigdy nie stał. Systemy wtrysku TSDI też nie okazały się rozwiązaniem trwałym i niezawodnym do tego stopnia że masa ludzi zamiast walczyć z ciągłymi usterkami TSDI po prostu wymieniał ten wtrysk na gaźniki.
Generalnie dużo nowatorskich rozwiązań ale nie zawsze do końca dopracowanych.
SF 4 - to się okaże co z niego wyjdzie.
A Peugeot V-Clic, kisbee, eco, tweet, vivacity to np 100% chińczyk, dokładnie taki sam w bebechach jak Toros F16 czy router Bassa (v-clic nawet wygląda identycznie).

Teraz Peugeot ma bliźniacze modele z Tajwańską firmą SYM na niektórych częściach jest ich logo.