Peugeot elystar luz na wale

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    bambo225
    Uczestnik

Witam
    peugeot elystar wal wzmacniany tec High Tech cylinder arisal 70
    jak chodzi na wolnych obrotach na postoju to słychać lekkie stukanie
    podczas jazdy nic nie słychać luzów nie ma góra dół na boki wszystko sztywne
    ale
    luz jest duzy jak ruszam do przodu do tyłu
    wał stuka nie wiem czy można jeździć na tym czy do wymiany wał
    wał 2 lata

Szumek811
    Uczestnik

Przerabiałem to nie dawno. Możesz mieć wyrobione gniazda łożysk. U mnie dzwoniło, jakby pierścienie okazało się że wyrobiły się gniazda, łożysko nie było ściśnięte i były luzy przód tył i sobie dzwonił.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

bambo225
    Uczestnik

to jak coś to nowy zamówię tylko pytanie mam czy mogę jeszcze jeździć na tym wale
    bo jak nie ma śniegu to na wieś dojeżdżam do matki 30 km od miasta w weekendy raz na 2 tygodnie
    Tak to bym na wiosnę dopiero kupił nowy
    tylko tamtego co miałem nie produkują już zostały takie
    Wał korbowy Carenzi Racing,
    WAŁ KORBOWY MOTOFORCE STANDARD
    Wał korbowy Top Racing STD,
    nie wiem który wybrać

Szumek811
    Uczestnik

Ale czemu chcesz wał wymieniać ? Gniazda łożysk są w karterach 🙂 Musisz je dać do pomiarów (kartery) Do tego dochodzi pytanie czy aby na pewno dobrze złożyłeś wał? Jaką metodą składałeś silnik ? Młotkiem ?

Szumek811
    Uczestnik

I nie wolno na tym jeździć. Ja jeździłem i łożysko korby poszło bo wał szedł po skosie. Przegrzało się i rozsypało.

Bambo225
    Gość

Mechanik składał cylinder i wał wzmacniany u nas w mieście jest tylko jeden mechanik co robi skutery ale nie wiem czy dobry dużo rzeczy nie podokrecanych jest muszę poprawiać potem dobra pojadę do niego w sobotę i zostawię dzięki za podpowiedzi

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button