Peugeot elystar luz na wale

• This topic has 5 odpowiedzi, 3 głosy, and was last updated 2 months temu by Bambo225.
Wyświetlanie 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      bambo225
      Uczestnik

Witam
      peugeot elystar wal wzmacniany tec High Tech cylinder arisal 70
      jak chodzi na wolnych obrotach na postoju to słychać lekkie stukanie
      podczas jazdy nic nie słychać luzów nie ma góra dół na boki wszystko sztywne
      ale
      luz jest duzy jak ruszam do przodu do tyłu
      wał stuka nie wiem czy można jeździć na tym czy do wymiany wał
      wał 2 lata

Szumek811
      Uczestnik

Przerabiałem to nie dawno. Możesz mieć wyrobione gniazda łożysk. U mnie dzwoniło, jakby pierścienie okazało się że wyrobiły się gniazda, łożysko nie było ściśnięte i były luzy przód tył i sobie dzwonił.

bambo225
      Uczestnik

to jak coś to nowy zamówię tylko pytanie mam czy mogę jeszcze jeździć na tym wale
      bo jak nie ma śniegu to na wieś dojeżdżam do matki 30 km od miasta w weekendy raz na 2 tygodnie
      Tak to bym na wiosnę dopiero kupił nowy
      tylko tamtego co miałem nie produkują już zostały takie
      Wał korbowy Carenzi Racing,
      WAŁ KORBOWY MOTOFORCE STANDARD
      Wał korbowy Top Racing STD,
      nie wiem który wybrać

Szumek811
      Uczestnik

Ale czemu chcesz wał wymieniać ? Gniazda łożysk są w karterach 🙂 Musisz je dać do pomiarów (kartery) Do tego dochodzi pytanie czy aby na pewno dobrze złożyłeś wał? Jaką metodą składałeś silnik ? Młotkiem ?

Szumek811
      Uczestnik

I nie wolno na tym jeździć. Ja jeździłem i łożysko korby poszło bo wał szedł po skosie. Przegrzało się i rozsypało.

Bambo225
      Gość

Mechanik składał cylinder i wał wzmacniany u nas w mieście jest tylko jeden mechanik co robi skutery ale nie wiem czy dobry dużo rzeczy nie podokrecanych jest muszę poprawiać potem dobra pojadę do niego w sobotę i zostawię dzięki za podpowiedzi

Wyświetlanie 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button