Peugeot 103 dławi się przyt zwalnianiu i gasnie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Peugeot 103 dławi się przyt zwalnianiu i gasnie

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 7 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #657911 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Damianos
  Damianos
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam,

  Pierwszy raz na forum. Poprzeglądałem wątki ale nic znalazłem nic podobnego. Mój motorower to Ramzey yankee 50 cm3, kopia Peuegota 103. Problem – przy zwalnianiu nie potrafi spowrotem wejść na wyższe obroty po dodaniu gazu, brakuje mu atedy mocy, muszę pedałować mocno i go rozpędzić, wtedy zaczyna znów jechać. Często przy zachamowaniu gażsnie. Wymieniłem zawór membranowy i zawór dekompresji na oryginalny, niestety brak efektu. Gaznik przeczyszcony i przedmuchany, można w nim regulować jedynie podniesienie iglicy zwiększając/zmniejszając przepływ powietrza przez gażnik, brak jest śruby regulacyjnej ilości paliwa w gażniku, jest jedynie dysza paliwa bez możliwości regulacji – gażnik Gurtner oryginalny. No i się już gubię, nie wiem już gdzie szukać przyczyny.

  Damianos
  #657913 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 459

  przyczyn to niestety może być sporo:
  – uszkodzony gaźnik (pływak, zawór iglicowy)/rozkalibrowana dysza wolnych lub główna
  – problem z napełnianiem gaźnika (podciśnienia do kranika – jak masz), kranik
  – możliwe że nastąpiło takie zużycie cylindra że prawidłowo wyregulowana dawka paliwa jest za duża dla niego wiec zalewa sie i gaśnie na wolnych i ma problemy z wejściem na obroty

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Peugeot 103 dławi się przyt zwalnianiu i gasnie
Informacje o Tobie: