Pęknięte plastiki

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Pęknięte plastiki

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe klekocix klekocix 6 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

Zastanawiam się, czy jakimś prostym, domowym sposobem da się naprawić pęknięte plastiki w skuterze?

Jakiś *^$@*^#@)&!!! się chyba nudził i kopnął mój skuter. Efektem tego jest zniszczony kawałek plastiku przedniej czaszy (od strony nóg kierowcy) gdzie wkręca się śrubę mocującą. Tego elementu nie widać z zewnątrz, ale nie ma w co wkręcić śruby…

Automatycznie w tym miejscu malowana czasza rozchodzi się od czarnego plastiku na przeciw nóg kierowcy.

W jaki sposób to ratować? Myślałem nad wypełnieniem połamanego plastiku poxipolem a następnie wkręceniem w niego śruby. Ew. wklejeniem nakrętki wewnątrz pozostałego kawałka plastiku i łapaniem tego inną śrubą…

Poradźcie proszę, bo szkoda mi wymieniać całą nie zniszczoną czaszę za parę stówek jak być może da się to łatwo uratować.

Zdjęcie profilowe harekop
    harekop
    Użytkownik

By skleić własnoręcznie plastik potrzebujemy:
    – lutownica – będziemy nią spawać pęknięcie,
    – żywica poliestrowa (Repair Box) – w zestawie mata szklana i utwardzacz
    – szpachlówka wykańczająca – w zestawie utwardzacz (taki sam jak z żywicy)
    – pędzelki dwa mniejsze – jeden do nakładania żywicy, drugi zapasowy, gdy pierwszy się nam zniszczy,
    – rozpuszczalnik Nitro bądź benzyna ekstrakcyjna – do czyszczenia pędzla i oczyszczania od tłuszczu,
    – nożyczki,
    – coś do mieszania,
    – papier ścierny 200, wodny 400, wodny 800.

Szlachta w korkach nie stoi ; d
    Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

klekocix napisał:

Myślałem nad wypełnieniem połamanego plastiku poxipolem a następnie wkręceniem w niego śruby. Ew. wklejeniem nakrętki wewnątrz pozostałego kawałka plastiku i łapaniem tego inną śrubą…

Mi też przyszło do głowy coś podobnego. Masz gdzieś ułamany kawałek plastyku? Spróbuj zrobić jakąć szpilkę, którą wkręcisz w wystający plastyk, a następnie ten ułamany wkręć na szpilkę. Całość można dla pewności jeszcze skleić.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    klekocix
    Użytkownik

Nie wiem czy mnie do końca dobrze zrozumieliście 🙂

Połamał mi się nie plastik, który widać tylko od tyłu, element, w który wkręca się śrubę.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Chyba najlepsze wyjście to jak masz do czego to zrób kulkę czy coś z poxiliny i spróbuj ją po prostu przylepić do tego miejsca, możesz ją jeszcze watą szklaną z utwardzaczem zabezpieczyć. Albo z samej waty coś ulep 🙂
    Jak się będzie trzymać to przytrzymaj plastik we właściwej pozycji a potem przez otwór tak jak śruba wchodzi odpowiednio mniejszym wiertłem zrób otwór, może zadziała.
    Ale zobacz dokładnie bo u mnie te uchwyty są długie, więc może wystarczy tylko dłuższa śrubka.

klekocix
    Użytkownik

Tak wygląda pęknięty plastik w czaszy w którym urwało się mocowanie śruby:

A tak wygląda plastik „progu”, który też ucierpiał przy uderzeniu:

Z tym, że ten element można kupić już w całości w kolorze u Yamahy, za kwotę 160zł brutto.

szyszu3
    Użytkownik

ten 2 to bardzo łatwo. kawałek maty szklanej przykleić zamiast tych kawałków plastiku na to szpachle, zetrzeć i pomalować i wywiercić dziure i będzie jak nowy 😀

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

To drugie to tak jak kolega wyżej napisał, prosta sprawa, a resztę…mata szklana, do plastików najlepsza, wszystko z niej uformujesz.

klekocix
    Użytkownik

Z nr. 2 nie jest tak kolorowo, oprócz tego pęknięcia niestety plastik ten potracił praktycznie wszystkie swoje „wsuwki” na całej długości, więc raczej wiele z niego to nie będzie…

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A te od Vegi Ci nie będą pasować?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie