Pare wyjaśnień.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Pare wyjaśnień.

Ten temat zawiera 26 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ImFizz ImFizz 3 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 27 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ImFizz
    ImFizz
    Użytkownik

Może mi ktoś wytłumaczyć skąd mam wiedzieć że to na pewno ja mam pierwszeństwo?
    (screen z płyty cd: http://imgur.com/HhMXuZ0) Nie ma nigdzie znaku ustąp lub droga z pierwszeństwem…

Dodatkowo mam pytanie.

Tabliczka z taką grubą kreską i cieńką kreską pod znakiem droga z pierwszeństwem. Co tak na prawdę oznacza gruba kreska i cieńka?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

przecież on jest na takiej samej drodze podporządkowanej jak twoja a do tego jeszcze wykonuje lewoskręt – czyli musi ustąpić miejsca tym wszystkim na jezdniach/drogach które przecina (a wiec i tej z pierwszeństwem i twojej)

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Cienka linia przed ulicą poprzeczną (z Twojej strony i przeciwnej) oznacza, że oboje musicie się zatrzymać; poprzeczna droga ma pierwszeństwo (wy oboje macie znak STOP). Ten z przeciwka skręcając w swoją lewą stronę przecinać będzie Twoją drogę, więc musi Ci ustąpić bo oboje macie te same prawa. On skręcając w lewo w pewnym momencie będzie mieć Ciebie po swojej prawej stronie – czyli MUSI Cię przepuścić = Ty przejeżdżasz pierwszy (pod warunkiem że nagle z lewej albo z prawej nie pojawi się jakiś pojazd).
    Druga sprawa to tzw. *prawo ograniczonego zaufania* —> nie wierz nikomu na drodze.
    .
    A z tymi liniami… możesz jaśniej? Bo nie wiem o co Ci chodzi.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe ImFizz
    ImFizz
    Użytkownik

Proszę, z tymi liniami. Taki znak: http://i.imgur.com/bA3lw5J.png

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Twoje pytanie mnie trochę przeraziło…
    Gruba kreska pokazuje, jak przebiega droga z pierwszeństwem na tym skrzyżowaniu. Te dwie cienkie (z prawej i z góry) to drogi podporządkowane. Czyli droga z pierwszeństwem skręca na skrzyżowaniu w lewo.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Rysunek pod znakiem droga z pierwszeństwem przejazdu pokazuje schemat skrzyżowania i przebieg drogi z pierwszeństwem przejazdu jest oznaczony grubą linią. W tym przypadku na skrzyżowaniu pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się po trasie wyznaczonej na tym planie grubą linią.
    +++
    Spóźniłem się nieco… ;))) Ale lepiej niech to się młodemu utrwali… bo może być… BUM!!!

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale pamiętacie że to ten zawodnik co szedł na prawko ale „jeździć potrafi doskonale” ? :). A on nie wie o co chodzi z tymi liniami na skrzyżowaniu..

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

ImFizz, pamiętaj, że tego typu znaki mogą mieć różnoraki wygląd – w zależności jak wygląda skrzyżowanie. Np tak:

Zasada jest jedna – gruba ma pierwszeństwo.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Zdjęcie profilowe ImFizz
    ImFizz
    Użytkownik

Wombat napisał:

ale pamiętacie że to ten zawodnik co szedł na prawko ale \\\\\\\”jeździć potrafi doskonale\\\\\\\” ? :). A on nie wie o co chodzi z tymi liniami na skrzyżowaniu..

Panie Wombat, jeździć a znać się na znakach to co innego. ;v
    P.S. w piątek idę na teorie do WORDu więc wolałem się upewnić czy dobrze myślę. 😛

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Miejmy nadzieję, że ten egzamin zweryfikuje twoją wiedzę teoretyczną 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 27 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie