Oszukujący wskaźnik paliwa.

Słuchajcie mam problem czemu w moim skuterze gdy naleje za 20zł benzyny to wskazówka idzie do góry tak jak bym miał pełny zbiornik paliwa

Coś jest nie tak z pływakiem

ale co może być nie tak

Fajnie że wytłumaczyłes przy jakim stanie zalewasz za te 20 zł bo rezerwa też może byc przy 1/3 baku.

Wszystkie tak dzałają i co na to poradzisz? Nic...

Za 20zł leje prawie 4l, a większość baków mieści niespełna 5l więc to raczej normalne. Tutaj bak nie ma pojemności kilkunastu litrów jak w motocyklach.

ale gdy nie ma w baku w ogóle paliwa to wskazówka pójdzie trochę do góry

Nie patrzy się na wskaźnik, tylko w bak;) A na poważnie musisz obcykać kiedy waha się kończy i ile wskazówka pokazuje:D

Możesz pływak troszkę podgiąć, wtedy będzie mniejsza rezerwa. Bak jest za mały, a walec pływaka za gruby. Wszystkie chinole tak mają, u mnie jest np. taka zasada, że jak wskazówka już spadnie na sam dół w baku pozostało ~1L, bak mieści 5,5L

A ja w sowim chińczyku miałem pusty bak-dosłownie, zalałem za 20zł po sam korek prawie, więc mieści 4l a miał mieścić 5... poza tym autor może mieć jakiegoś runnera który mieści ponad 10l, kto go tam wie o co mu chodzi:)

U mnie bak mieści 6,5l przy czym instrukcja podaje 4,8l chyba. Jak skuter 4t to starczy na stację zajeżdżać co jakieś 150km i nie ma strachu, że stanie w szczerym polu. Wskazówki chyba u każdego latają jak chcą.