Opowieść cioci o chinczykach :)

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #40270
  lop16
  Użytkownik
  • Postów: 372

  Może trochę głupi tytuł ale mniejsza o to 🙂

  Moja ciocia uczy geografii więc interesuje sie światem można powiedzieć 🙂 Oglądała raz pewien program-reportaż z jednym z chińczyków który pracował w jakieś tam fabryce motoryzacyjnej (silniki itp.) w chinach. Opowiadał że po jakimś tam czasie kilku chinoli zrzuca robotę w firmie (odchodzi) i w jakieś tam budzie na wsi zaczynają montować własnoręcznie silniki. Części mają kradzione z fabryk i składają je w ten sam sposób co fabryka no więc silniczek wygląda identycznie jak z fabryki. Tylko… Takie silniki wyprodukowane w jakieś „budzie” nie przechodzą testów czy się woglę nadaje to umieszczenia np. w skuterze. Kleje i inne tuperele sami sobie robią więc jakoś wiadomo jaką mają ;/ . Gdy już mają ileś tam gotowych silników dogadują się z jakimś gościem który transportuje te silniki do złóżmy europy a on odkupuje je od nich za kilka dolarów.. Wychodzi taniej więc zarabia na tym. Te lewe silniki potem ładuje je między tymi z fabryki (sprawdzonymi itp.).

  Wiem, źle to napisałem lecz nie mam talentu do pisania 🙂 Chcę wam tylko uświadomić skąd się biorą np. dobre jeżdżące bassy przez załóżmy 5k km i te złe modele które się psują po pierwszych kilometrach (z tymi bassami to tylko przykład, nie urażając ich posiadaczy). Chinole również mają nałożone jakieś normy jakości i muszą się ich trzymać. A że jakiś frajer kupuje te podrobione silniki na kilka groszy i sprzedaje je między tymi dobrymi sprawdzonymi to już nie wina chińskich fabryk ;/

  #40273
  a123659
  Uczestnik
  • Postów: 2 527

  Hmmm. wątpię, żeby przez taśmę np. podczas składanie przejechał taki silnik. To jest kontrolowane na pewno w jakiś sposób. Prędzej bym przypuszczał, że może się tak dziać z tymi silnikami nowymi na allegro, co są wystawiane.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #40276
  lop16
  Użytkownik
  • Postów: 372

  No nie wiem, ten chinol zaryzykował i tak wydał jakąś budę. Chcieli to sprawdzić a tylko stado chińczyków wyskoczyło z takiej pseudo fabryki w las 🙂

  #40296
  Kapuchon
  Użytkownik
  • Postów: 2 689

  Szczerze ? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

  #40298
  lop16
  Użytkownik
  • Postów: 372

  Nie wiem tylko przekazuję wam jej wiedzę hehe 🙂

  #40301
  guliwer55
  Użytkownik
  • Postów: 746

  Panowie coś w tym jest bo nap.skutery Kingway są produkowane dla Polskich inżynierów, którzy kopiują wszystkie marki tylko nazwę zmieniają .I teraz wszystko zależy ile płacą im ,jeśli mało to mamy to co mamy że jeszcze gwarancja nie mija a się sypią ,bo są robione ręcznie w garażu.Ale np dla Francuzów co robią Elstara ,żabojady płacą ładne pieniądze i wykonanie jest dobre i to jest taka prawda .

  #40321
  dychul
  Uczestnik
  • Postów: 971

  U nas podobna sytuacja była w Radomiu. Dość głośna. Kilku kolesi wynosiło części i składało nie silniki ale broń. 🙂 Zaopatrywali w nią gangusów. Na podstawie tej historii Patryk Vega napisał scenariusz do jednego z odcinków Pitbulla. Na marginesie super serial. Wracając do tematu. Mało realne aby wprowadzano na rynek te silniki w ten sposób. Wszędzie są kradzieże były i będą. Z całą pewnością tacy złodzieje zaopatrują pobliskie warsztaty i miejscowych odbiorców indywidualnych.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button