Opinie: Zipp Quantum R: Budzi Emocje

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #93693 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Moim zdaniem skuter idealny. Gdyby nie to spalanie…

#93694 Reply
    marcin0915
    Użytkownik
    • 10

aaa oczywiście test jak zawsze profesjonalny 😉

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#93695 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93

Znowu ktoś powie że się czepiam,ale moim zdaniem niczym szczególnym ten skuter się nie wyróżnia. A te kierunki led-owe ledwo widać.

#93696 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

Leszku zrób w nocy zdjęcie kierunków LEDowych, jestem ciekaw jak je widać po zmroku 🙂

#93697 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

HugoBoss, nie można powiedzieć że ten skuter niczym szczególnym się nie wyróżnia.. Patrząc obiektywnie, Quantum R jest duży i dosyć atrakcyjny stylistycznie. Ma koła 13 cali, schowek pod kanapą, mieszczący pełnowymiarowy kask, o czym w teście nie wspomniano, drugi schowek na drobiazgi, na wysokości kolan i standartowo wyposażono go w kufer. Dwa hamulce tarczowe, obszerna kanapa, możliwość zamocowania fabrycznej szyby.. to wszystko wpływa na atrakcyjność tego modelu. Niestety silnik 2T i jego spalanie to słaba strona tego skutera. Gdyby były wersje 4T 125ccm, to kto wie, może bym się skusił? pod warunkiem ceny na obecnym poziomie, tak jak było w przypadku Vegi 125 i 50ccm, 125-tkę można było kupić nawet taniej od 50-tki.

#93750 Reply
    Vin
    Użytkownik
    • 4

Ja jako posiadacz 5 letniego Quantum’a 1-szej generacji mogę pochwalić jego wykonanie – nic nie szwankuje, żadna elektryka ani nic z tych rzeczy. Jedynie to zalecam zmienić tłumik bo oryginalny źle wpływa na osiągi (szczególnie na przyśpieszenie).

#93751 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

Quantum R, ma już w serii poprawiony tłumik. Szkoda że nowy model nie jest narazie dostępny w wersji 4T 125cm. 🙁

#94159 Reply
    domo1293
    Użytkownik
    • 0

Dużo się mówiło o tym skuterze a tak naprawdę nic ciekawego

#94554 Reply
    marcin_wlkp
    Użytkownik
    • 37

jestem posiadaczem tego skuterka od prawie 2 miesiecy i jestem z niego bardzo zadowolony.Wszystko co zostało napisane w teście to prawda.jak dla mnie dorosłego faceta skuter jest idealny.Używam na dojazdy do pracy i troche po mieście.dla 16sto latka może być troche za duzy .jego waga 114kg (z płynami )daje sie odczuć ale to jego zaleta.jest bardziej stabilny na drodze.w pełni polecam.

#95638 Reply
    Arczi
    Użytkownik
    • 4

Po pierwsze witam wszystkich jako nowy 🙂 Marcin_wlkp – też właśnie zakupiłem R’ke i za 2 dni odbieram z salonu. Mam 31 lat i będę go używał do jazdy do pracy i do sklepu w drodze powrotnej i raczej nie interesują mnie żadne tam tuningi…ma tylko tanio jeździć 🙂 Mam nadzieję że będzie mi służył równie dobrze jak Tobie 🙂

#96443 Reply
    inca
    Użytkownik
    • 5

Ja też własnie zakupiłem nówkę – jeszcze nie zarejestrowany mam go dwa dni. W porównaniu z moją Incą street to przepaść – doskonałe spasowanie plastików – fakt że to co Leszek pisał o strzępkach folii z lamp i kierunkowskazów to prawda – strasznie irytujące. Napiszę jak zacznę na dobre jeździć do pracy na razie mam go drugi dzień i 5km zrobiłem (brak tablic i OC). Osiągi także lepsze niż street – pomimo takiej samej wagi skuter sprawia wrażenie lżejszego i co ważne cichszego niż street’ka. Hamulce tarczowe żyleta – trzeba uważać bo tylne koło z piskiem po asfalcie idzie – po doświadczeniach ze streetem i będnem na tyle trzeba się na nowo uczyć jeżdzić pomimo 12000 km doświadczenia

#96995 Reply
    Tadzik
    Użytkownik
    • 0

dla mnie w tej chwili to najpiękniejszy model jaki spotkałem w ofercie pojazdów jednośladowych. Na 125 trezba mieć prawo jazdy-ja takiego nie posiadam zresztą po co mi to. Pojazd dla takiego chłopa jak ja (102 kg) jest idealny. Wygodny, stabilny. Śmiało można zabrać kogoś ze sobą :)jezeli chodzi o spalenie mam quantuma classica od prawie 5 lat, pali 3,5l/100 km, wiadomo nie jezdzę na przekreconej manetce gazu do oporu. Jest odblokowany a na liczniku ma już prawie 20200 km. Wyprzedzam nim nawet samochody 🙂

#97854 Reply
    emil_z
    Użytkownik
    • 0

Kilka dni temu kupiłem ten skuterek (mój pierwszy) i jak na razie jestem zadowolony:) Aby tylko zima nie przyszła za wcześnie bo chcę jeszcze pojeździć w tym sezonie:)

#184058 Reply
    bartheezzzz
    Uczestnik
    • 3

quantum r 125ccm https://www.youtube.com/watch?v=VFp55YBA0bo Fajny skuterek, śmiga jak szalony, około 60-70. Maksymalna prędkość nieco ponad 80km/h. Więcej nie trzeba. Polecam

#184073 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

tak to jeździ odblokowana 50tka z chin.

#184075 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11

Swoją drogą ten Quantum R jak na chinolka tej klasy nieźle wyposażony z tego co widzę: szyba, porządne lusterka, kufer jakiś taki przyzwoity.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Opinie: Zipp Quantum R: Budzi Emocje
Twoje informacje:

Back to top button