Opinie: Upał nie zwalnia z myślenia

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Upał nie zwalnia z myślenia

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe WodzuWGK WodzuWGK 4 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #307613 Odpowiedź

  Michał Brzozowski
  Użytkownik
  • Postów: 117

  Nie tylko na południu Europy. Cała Azja… :-))) Wiem, wiem… ale sam się we czwartek poddałem. Z motocyklowego stroju zostal kask i trampki, a rękawiczki rowerowe. Nie powiem, czułem się mało bezpiecznie 🙁

  #307615 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe serpent
  serpent
  Użytkownik
  • Postów: 98

  Ja mam taki sposób że przed wyjazdem zalewam T-shirt który noszę pod kurtką wodą. Idzie wytrzymać wtedy.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #307616 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Aha… tylko ja w tym potem siedzę w pracy :-)))

  #307624 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 438

  ps. I naprawdę nie piszcie mi, że na południu Europy wszyscy tak jeżdżą. Tam na co drugim zakręcie jest krzyż upamiętniający śmierć motocyklisty, a te kraje nie są żadnym wyznacznikiem bezpieczeństwa, ani zachowanie ich mieszkańców wcale nie jest godne naśladowania.

  Taaaa pewnie. Wiszą na każdym drzewie.
  Po pierwsze tam kultura/zwyczaj jazdy jest powszechny od lat. Jednoślad to nie rodzynek na drodze tylko norma. Wiec i wypadków więcej.
  Poza tym po pierwsze nie podnieca mnie jazda kiedy pot zalewa mi oczy, jedyną myślą jest tylko zsiąść i się schłodzić i nie myślę o niczym innym. Przegrzanie i dekoncentracja jest równie niebezpieczna. Czyż nie?
  No i dla mnie jazda nie jest celem samym w sobie a tylko sposobem na przemieszczenie się. Przemieszczenie się po to żeby potem funkcjonować czasem fizycznie między ludźmi.
  Nie wejdę do biura klienta pełnego kobiet z plamą na plecach, plamą pod pachami, mokrym tyłkiem i walący potem. Nie ma takiej opcji.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #307625 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  I moczenie (się) również na to nie pomaga 🙂

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #307628 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe serpent
  serpent
  Użytkownik
  • Postów: 98

  Pomaga na walenie potem :p
  Są tez takie rzeczy: http://www.revzilla.com/motorcycle/revit-liquid-cooling-vest
  Chyba nie moczy ubrań.

  #307633 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Ja nie mam problemu z samą jazdą, to tylko 15 minut. Staram się kombinować tak, żeby przebieranki ograniczyć do zdjęcia kasku, rękawiczek, ewentualnie kurtki/bluzy. Czyli siedzę w tych ciuchach w robocie.

  #307639 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe serpent
  serpent
  Użytkownik
  • Postów: 98

  Takie wychładzające ciuchy istnieją również jako podpinki do kurtki. Zdjąć kurtkę zajmuje tyle samo, tyle że trzeba więcej czasu przed wyjazdem by to zalać i wpiąć. Prawda że dla 15 minut jazdy to jest dużo kombinowania, ale to już kwestia indywidualnych potrzeb i preferencji, ja osobiście się nad takim czymś zastanawiam.

  #307642 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 438

  kwestia tego ile to wazy zalane i jaka jest pojemność cieplna tego układu chłodzenia. Bo jak masz 36 stopni od skóry i ponad 30 z drugiej strony w pełnym słońcu (czyli z 50 po chwili) i to na sporej powierzchni to średnio widzę cyrkulacje temperatury

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #307646 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Na moje potrzeby, przekombinowane. Jak bym miał się wybrać do siebie na wieś, albo wjechać na eSkę, to bez ubrania z ochraniaczami mi to do głowy nie przyjdzie. Po mieście… czasem zaryzykuję.
  Nawiązując do ryzyka, byłem wczoraj na cmentarzu, patrzę, obok świeży grób, chłopak lat 36, BORowik. Wybrał się skuterem z Góry Kalwarii do (chyba) Sandomierza. Dojechał do Magnuszewa. Zostawił żonę z dwójką małych dzieci. Podobno ktoś w Magnuszewie wymusił na nim pierwszeństwo.
  http://www.echodnia.eu/radomskie/wiadomosci/kozienice/a/gmina-magnuszew-smiertelny-wypadek-na-drodze-krajowej-79-zginal-motocyklista,10136306/

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Upał nie zwalnia z myślenia
Informacje o Tobie: