Opinie: Ubezpieczenie OC dla motocykli na pół roku? Czy jest szansa na nowe przepisy?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Ubezpieczenie OC dla motocykli na pół roku? Czy jest szansa na nowe przepisy?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #187675 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Ania Grzelak
  Ania Grzelak
  Moderator
  • Postów: 170

  Maxiskuter 125cm3, wartość 15k zł, OC na rok za 80zł. Po co więc na pół roku? Źadne oszczędności. Tym bardziej,że OC zawsze bierze się najtańsze.

  Piszę, redaguję, wspieram i kocham dwa kółka.
  #187678 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Wartość pojazdu nie ma znaczenia dla wysokości OC (ewentualnie bardzoznikome). OC mierzy się „prawdopodobieństwem wyrządzenia szkody” na innej osobie lub rzeczy. Prawdopodobieństwo rośnie w dużych aglomeracjach, wraz ze wzrostem pojemności skokowej silnika albo też przez niski wiek i doświadczenie kierowcy. Tak tylko mówię gwoli wyjaśnienia 😉

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #187737 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe elloco
  elloco
  Użytkownik
  • Postów: 511

  Dokładnie, a dodatkowo znając ubezpieczycieli to jakby była możliwość wykupienia na pół roku to cena pewnie od rocznej różniła by się kilkoma złotymi.Aha i zostaje druga kwestia, zapewne zabieraliby zniżki za brak ciągłości 🙂

  Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
  #187738 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 291

  Zwłaszcza że ciągłość OC dla pojazdu (OC jest na pojazd a nie właściciela- choć zależy częściowo od „parametrów”użytkownika) jest wymogiem ustawowym-wiec po roku wychodzi na jedno. Nie można kupować OC tylko na lato a na zime nie bo to by sie musiało równać z czasowym wyrejestrowaniem. Taka forma opłaty na raty i zapewne droższa niż całoroczne za jednym razem.
  Normalnemu szarakowi to raczej na plaster potrzebne udogodnienie.Natomiast tym co obracają jednośladami lub tym co chcą sprzedać „po sezonie” może sie to mniej lub bardziej opłacać.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Ubezpieczenie OC dla motocykli na pół roku? Czy jest szansa na nowe przepisy?
Informacje o Tobie: