Opinie: Pilne: Prezydent podpisał ustawę o motocyklach 125 na kat. B

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Pilne: Prezydent podpisał ustawę o motocyklach 125 na kat. B

Ten temat zawiera 39 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe B4rtek B4rtek 4 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 40 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

No i fajnie, znowu podskoczą statystyki w wypadkach z udziałem motocyklistów, którym się wydaje, że potrafią jeździć 🙂

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

To Ci się tylko tak zdaje. Od dwoch miesiecy wzrosla ilosc 125-tek prowadzonych przez kat b i to nieswiadomie i nielegalnie bo w mediach trabili ze mozna juz jezdzic a to byla bzdura i jakos nic sie nie dzialo. Tysiace ludzi jezdzi dziennie motocyklami duuuzo mocniejszymi bez prawka A ani nawet B (co daje duuuzo bo doswiadczenie w ruchu ulicznym a tym bardziej miejskim ma ogromne znaczenie) i o nich jakos nikt nie pisze. Typowe bo POLSKIE !

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja w żadnych mediach nie słyszałem, że można jeździć, za to były debaty, reportaże itp. Jedynie na allegro/olx widziałem tytuły ogłoszeń z kat. b przy skuterach. Jeśli ktoś takie teksty bierze za pewnik to sam jest sobie winien. Głupich nie sieją.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.
    Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

To ma sie nijak do tego ze jezdzilj i jezdza i nic sie nie dzieje. A juz na pewno beda lepszymi motocyklistami niz dzieciaki z dowodem osobistym na skuterach 50cm bez zadnej znajomosci przepisow ruchu drogowego.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

„Dzieciaki z dowodem osobistym” ??? No tak, w obecnych czasach to rzeczywiście chyba im bliżej do dzieciaków :):):)

Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

No niestety….

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Weź pod uwagę, że większość zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów jest z winy puszkarzy, bo nie zauważyli, bo źle ocenili odległość i prędkość. Na nic nie zda Ci się znajomość znaków jak ktoś Ci wymusi z podporządkowanej 😉

Zdjęcie profilowe LZK
    LZK
    Użytkownik

lucek71, nie da się nie „wymusić” jeżeli taki delikwent na dwóch kółkach jedzie z prędkością większą niż iloraz odległości widoczności na wlocie podporządkowanym i czasu wykonania manewru wyjazdu z wlotu podporządkowanego.

A co do pierwotnego tematu dyskusji, to oczywiście, że wzrośnie ilość wypadków z udziałem motocyklistów, bo jak ma ona nie wzrosnąć skoro będzie ich znacznie więcej? Jest to niepoważne podejście do tematu. To tak jakby mówić, że samochody różowe są znacznie bezpieczniejsze od samochodów srebrnych, gdyż te pierwsze rzadko kiedy uczestniczą w wypadkach, a te drugie bardzo często, pomijając zupełnie fakt, iż srebrny jest najpopularniejszym kolorem pojazdu, a różowego ze świecą szukać.

Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

Lucek: Co nie zmienia faktu, ze osoba uczestniczaca w ruchu drogowym powinna znac przepisy a nie kierowac sie za tlumem 🙂

Lzk: teoretycznie nie, bo na motocykl przesiada sie kierowcy samochodow wiec powinno jednych przybyc ale drugich ubyc wiec zmniejszyc korki i co za tym idzie zwiekszyc bezpieczenstwo na drogach. Teoretycznie wiec wypadkow powinno byc mniej.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Wina puszkarzy jak puszkarzy- z tym jest różnie. Kierowcy jednośladów też mają do łba daleko czasem.
    Czasami to tylko irytuje a czasem skutkuje kolizją – i co zabawniejsze – winnym wtedy nie jest kierowca jednośladu.
    Dziś koleś na moto stał za mną na czerwonym (tylko my dwaj staliśmy na lewym pasie) ale objechał mnie po chwili, wyjechał przed nos, stanął na środku mojego pasa.Zapaliło sie zielone a klient włączył migacz w lewo i stał tam na środku pasa blokując mnie (chciałem prosto). I tak by czekał i tak by czekał – wiec ja bym sobie pojechał a on by za mną stał. A tak staliśmy obaj. Tylko wyjść i dać w ryj za głupotę. Zdolność myślenia perspektywicznego- zero. To jeden z takich których sytuacje na drodze zaskakują i są *ofiarami*. Ale jak się nie myśli to tak jest. Wiec ja lubię te teksty o tym jak to motocykliści myślą za siebie i za innych. ZAWSZE – jak zapewne stwierdziłby jeden przyczajony tutaj kolega.
    .
    kierowca jednośladu powinien sobie zdawać sprawę że z racji na swoją wielkość, ilość świateł..itd statystyczny kierowca samochodu jest w stanie poprawnie oszacować prędkość motocykla dopiero z 90m – czyli to 3 sekundy jeżeli pojazd stoi a motor jedzie 100km/h. Jeżeli jadą naprzeciwko siebie lub motor jedzie szybciej – ten czas się skraca.
    Oczywiście że jest masa zagapionych pajaców, piszących SMSy..itd ale czasem trzeba wiedzieć jak jechać żeby dać innym szanse nas zobaczyć i nie zabić.

Jak ktoś ma rozum i lubi swój tyłek powinien sie teoretycznie do jazdy przygotować. Niekoniecznie na kursie ale tak sam dla siebie. Warto wiedzieć jak cie widzą, że tory są śliskie..itd

ziuuummmm….
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 40 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie