Opinie: Nowy Zipp Vapor: Na Dobry Początek

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Leszek Śledziński
    Keymaster

Nowy Vapor wizualnie wg mnie, jest o niebo lepszy od Vapora w starej „budzie”. Jedyna rzeczą która mi się nie podoba w tych nowych modelach Vapora, są światła LED którymi się wszyscy zachwycajął. Po za tym, Vapor wygląda bardzo ciekawie 🙂

Vin
    Użytkownik

I teraz popatrzcie: Zipp wypuścił Vapora (tzw. Questa) w nowej stylistyce, ciekawy jestem kto pierwszy z innej marki podrobi go i będzie sprzedawał go w tej samej ”budzie” ale z innymi napisem marki. Co do Vapora to powiem że się stylistycznie postarali, co do silnika to jak się dba tak się ma.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

wojciu1997
    Użytkownik

No fajny skuter, podoba mi się. Ps. mam taki problem. W moim chińskim skuterze jest taki sam przełącznik świateł jak tutaj na 17 zdjęciu i jeśli jest w takiej samej pozycji jak na tym zdjęciu to można przełączać światła mijania na drogowe. I moje pytanie- jaki rodzaj świateł się pali, jeśli przesunie się przełącznik z wyłączonych świateł czyli tej kropki o jedno w lewo? bo mam taki przełącznik w moim skuterze i nie wiem jaki rodzaj świateł się pali w tej pozycji. Wtedy u mnie pali się tylne światło i przednie 2 boczne żarówki ale środkowa główna nie. Proszę o pomoc.

marcin0915
    Użytkownik

Analogowy prędkościomierz i elektroniczny obrotomierz… Nie wydaje wam się to troche dziwne ?? Osobiście wolał bym na odwrót, ale to może z przyzwyczajenia…

Vin
    Użytkownik

Marcin0915 a jak jest w Aprilli Factory SR albo Piaggio NRG Power? Też jest licznik analogowy i cyfrowy (analogowy obrotomierz, cyfrowy prędkościomierz, zbiornik paliwa etc.).

marcin0915
    Użytkownik

Właśnie, analogowy obrotomierz i cyfrowy prędkościomierz. Natomiast w w/w zippie jest na odwrót (alanogowy prędkościomierz i cyfrowy obrotomierz) i to jest dla mnie troche dziwne, jednak oczywiście nie uznaje tego jako wade, lecz jako coś odmiennego…

MichalWujak
    Użytkownik

wojciu1997 o jedno w lewo masz światła pozycyjne i przełącznik świateł mijania/drogowe nie działa. Dopiero gdy włączysz główną żarówkę możesz wybierać pomiędzy jednymi i drugimi. Tak ma być ;). marcin0915 no trochę dziwne jest to rozwiązanie, rzeczywiście obrotomierz lepszy byłby w analogu a prędkościomierz cyfrowy, ale cóż. Takie rozwiązanie można wytłumaczyć kosztami produkcji, linka i sam prędkościomierz pochodzą z innych modeli Zippa, a ilość obrotów na minutę wyświetlacz bierze z impulsatora. Gdyby miało być na odwrót to konieczne byłoby zastosowanie wewnątrz zegarów czujnika, który liczyłby obroty linki lub cyfrowego czujnika przy kole.

WODZU
    Użytkownik

Cytat: “…Nasz Vapor odblokowany jedzie 70km/h…” – Czy to jest legalne? Czy firma Zipp łamie prawo? Jak fabryczny skuter może poruszać się z prędkością 70km/h? Proszę o odpowiedź nie usuwając pytania 🙂

Marta
    Użytkownik

Najbliższy komisariat policji: 112. Najbliższy lekarz pierwszego kontaktu: Szukaj w Google.

justii
    Użytkownik

Wodzu: oczywiście,że legalne – jest to MOTOR i konieczne jest prawo jazdy kat A… Fabryczny skuter,który nie jest zablokowany to MOTOR

justii
    Użytkownik

Wodzu nigdy nie słyszałeś o skuterach na które wymagane jest prawo jazdy kat A?

Vin
    Użytkownik

WODZU przesadzasz, kto w dzisiejszych czasach porusza się skuterem 45km/h? 😛

KrzysiekP
    Użytkownik

Vin one fabrycznie mają homologacje w papierach pewnie ze jadą 45 max aj tak miałem jak kupowałem w „salonie peugota” coś takiego co nazwali faspider ROMA niby blokowany a od początku hulał 80km/h nawet

luqkash
    Użytkownik

Z blokadami to jest tak. Motorowerem może być każdy pojazd mechaniczny, którego prędkość maksymalna nie przekracza 45km/h i pojemność skokowa maksymalnie wynosi 50cmm. Więc jeśli tą prędkość „motorower” czyli w tym przypadku skuter przekroczy automatycznie kwalifikuje się jako motocykl i potrzebne jest oczywiście na to już prawko o kat. A. Teoretycznie ;p

Tadzik
    Użytkownik

WODZU pisze: 24-07-2011 o 00:51 Cytat: “…Nasz Vapor odblokowany jedzie 70km/h…” – Czy to jest legalne? Czy firma Zipp łamie prawo? Jak fabryczny skuter może poruszać się z prędkością 70km/h? Proszę o odpowiedź nie usuwając pytania 🙂 jest wyraźnie napisane, że pojazd jest ODBLOKOWANY!

AMBROzY
    Użytkownik

ta tylko i „orginał” i podróba idą z jednej fabryki i ja yety i chó j ha ha.

Nick3y
    Użytkownik

WODZU, Skuterowo widocznie samo odblokowało Vapor’a (koszt w servisie 50zł) a mi w pełni fabryczny jedzie licznikowe 45km/h

marasss666
    Użytkownik

Uahahaaaaaaa nasz vapor odblokowany jedzie 70 czy to legalne kolo zapytaj tego kto odblokowywał żart zaliczam do udanych jeszcze raz gratuluje :):):):):):):):):):)

poiiu
    Użytkownik

Mam pytanko, zanim skuter rozpędzi się do 70 km/h to zamula co można my było zrobić aby nie zamulał ?

Nick3y
    Użytkownik

Rolki zmienić na lżejsze 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button