Opinie: NIK: Zmiany w egzaminach na prawo jazdy nie przynoszą żadnych rezultatów...

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #293213 Reply
    Przemysław Borkowski
    Uczestnik
    • 95

Pięknie. Na poprawę bezpieczeństwa (wyszkolenie przyszłych kierowców) nie wpływają też pewnie w znaczący sposób tego typu pytania: http://www.jednoslad.pl/content/224.jpg I jest to też jawna dyskryminacja, bo gdzie kurtki różowe…?!

#293214 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Paranoja.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#293217 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Paranoja. Jak cały ten system, który próbuje nas złapać na niedoczytaniu, przestawieniu przecinka, przestawieniu słowa… Na głupotce. Wypełniam te bzdurne testy i jeśli mi się gdzieś noga powinie, to z reguły na duperelu kompletnie bez znaczenia dla bezpieczeństwa i umiejętności jazdy. Często czytając pytanie wiem, że możliwe są dwie poprawne odpowiedzi i muszę się domyślić, co mógł mieć tym razem na myśli autor pytania. Znam przepisy, wiem co wolno, a czego nie, a i tak mogę udzielić NIETRAFNEJ odpowiedzi. Nie o to chodzi. Powinny one odsiać tych, co nie wiedzą za bardzo co robią, a teraz po prostu zależy, czy wylosujemy mniej, czy bardziej udziwniony zestaw:
    http://www.jednoslad.pl/content/125.jpg
    http://www.jednoslad.pl/content/226.jpg
    http://www.jednoslad.pl/content/313.jpg
    *
    Pisałem powyżej odnosząc się tylko do wymagań teoretycznych, gdyż praktyczne jeszcze mnie nie dotknęły, więc się nie wypowiadam 🙂

#293248 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0

No cóż… problem z upieraniem się przy testach polega na tym, że ludzie uczą się ich na pamięć… System walczy z tym poprzez kreowanie niezliczonej liczby pytań. W efekcie pytania są debilne, na pograniczu poprawności językowej, lub nieistotne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego… ;)))

#293254 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Dokładnie 🙂

#293258 Reply
    Jodyna
    Użytkownik
    • 0

Narzekanie na wszystko, ależ jakie to jest swojskie, nasze i takie nadal… polskie, bo ci wszyscy co jeszcze stąd nie wyjechali na stałe, nadal muszą narzekać. Na wszystko. Obowiązkowo i wzorcowo. Pewnie w zgodzie z jakimś planem. Pewnie tym pięćdziesięcioletnim. Kolejnej… Nowej Ery. ;P
    >
    http://www.zuraw.prawojazdy.com.pl/c/4/pliki/ZURAW%20-%20Poradnik%20dla%20zdajacych%20egzamin%20praktyczny%20na%20prawo%20jazdy.pdf
    *
    Ludzie danego forum, ale piszcie może jednak coś z sensem dla tych wszystkich innych ^czasem tutaj zaglądających^, a nie tak ciągle… marudzicie w opór.
    ^
    O ^rozpasaniu wielowątkowym^ nie zwykłem tutaj nawet słowem wspominać. I jest to zaiste dobra… krecia robota. A jednak. :]

#293259 Reply
    pipi22
    Użytkownik
    • 0

Zgadzam się z poprzednikiem. Temat co dla niektórych jest w ogóle nie ważny, jeden z drugim pisze swoje mądrości bez zadnego związku. Wystarczy otworzyć dowolny temat. Napiszę krótko: to forum to dno na którym pisze parę osób kompletnie oderwanych od wszystkiego.

#293260 Reply
    pustelnig
    Uczestnik
    • 0

Akurat WORD w Płocku jest w porządku. Jak zdawałem AM, miałem normalnego egzaminatora. Na placu mówił co masz robić i gdzie, Na mieście kazał mi jezdzić gdzie chcę :D, potem jak pojezdziłem trochę kazał wrócić do WORD’u i bum jest prawko :3

#293261 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Czyli normalni też są. Na szczęście 🙂
    *
    Rysio połączył siły z Laczkiem. Brawo 🙂

#293262 Reply
    Evert
    Uczestnik
    • 1

pustelnig napisał:

Akurat WORD w Płocku jest w porządku. Jak zdawałem AM, miałem normalnego egzaminatora. (…) Na mieście kazał mi jezdzić gdzie chcę :D, potem jak pojezdziłem trochę kazał wrócić do WORD’u i bum jest prawko :3

To trochę dziwne, bo akurat egzamin kat. AM – w przeciwieństwie do pozostałych – ma ściśle wytyczoną trasę egzaminacyjną przez dany WORD, a jej przebieg jest informacją ogólnodostępną. Przykłady:

Płock: http://www.wordplock.pl/page.php?sit=75
    Gdańsk/Gdynia: http://egzaminy.pord.pl/trasy.html

W świetle przepisów rozporządzenia o egzaminowaniu nie ma możliwości dowolnego ustalania przebiegu trasy.

#293265 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0

Zulus napisał:

*
    Rysio połączył siły z Laczkiem. Brawo 🙂

+++
    Skąd ja znam takie egzotyczne koalicje? ;)))
    +++
    Ryszard miewa słabsze dni, ale czekam na jakiś – choć jeden – dobry dzień Flaczka… 😀
    +++
    Co do ^dobrych WORD-ów^… to niestety, każdy system jest tak dobry, jak jego najsłabszy element… Tutaj nie ma co się pocieszać, bo na drodze spotykamy kierowców z różnych ośrodków treningowych/egzaminacyjnych – w tym, tych kiepskich – i to oni właśnie będą nam zagrażać…

#293267 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Z Wiejskiej. Jedni narzekają, a drudzy wchodzą w egzotyczne koalicje :-)))
    *
    Co nie zmienia faktu, że kursy przygotowują do egzaminu, ale raczej nie uczą jazdy, a egzamin nie weryfikuje nabytych umiejętności.
    Wracając do wypowiedzi Leszka, brak wychowania komunikacyjnego jest masakrą. A masakra na drogach nie będzie się zasadniczo zmniejszać, jak czegoś się w systemie edukacyjnym nie poprawi (i nie mam tu na myśli likwidacji gimnazjów, bo nie o tym dyskutujemy).

#293277 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0

No, ale młodzież paciorki uczy się klepać, zamiast poznawać reguły przeżycia na naszych drogach, w górach, nad wodą i… coraz częściej – w powietrzu… :(((

#293291 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

To zależy od szkoły. Gimnazjaliści u mojej żony mają na zimowej, białej szkole (narciarskiej) szkolenie z bezpieczeństwa w górach i pierwszej pomocy. Chociaż tyle dobrze. Ale bym nie płakał, gdyby religia wróciła do domów parafialnych (albo była i w szkole, tyle że po lekcjach – jako dodatkowe zajęcia), a w to miejsce pojawiło się wychowanie komunikacyjne. Może i będzie mniej zbawionych, ale za to więcej żywych 🙂

#293303 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0

Och, Zulusie… wiem, że są takie szkoły… paru moich znajomych też jest nauczycielami… tylko, że… no właśnie chodzi o to, żeby to było w każdej, nawet najmarniejszej szkole, a nie żeby zależało wyłącznie od inwencji nauczycieli…
    +++
    I powiem Ci… raczej zanosi się na to, że przybędzie nam kandydatów na zbawionych… w ciągu kilku nadchodzących lat… ;)))
    +++
    Gimnazjum to przeżytek… ;)))

#293322 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Podatki płacą jeszcze żywi, a nie już zbawieni :-)))

#627125 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 0

Każdy powinien być przeszkolony z pierwszej pomocy, zasad ruchu drogowego i wszystkich najważniejszych rzeczy, które mogą uratować komuś życie w trudnej sytuacji. Teraz coraz ciężej się zdarza, że młodzież nie potrafi nawet udzielić pierwszej pomocy….

#627126 Reply
    Czernio90
    Uczestnik
    • 0

Dziwne jakby przynosiły rezultaty. Wydaje mi się, ze tu bardziej chodzi o mentalność ludzi i to jak podchodzą do takiego egzaminu.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Opinie: NIK: Zmiany w egzaminach na prawo jazdy nie przynoszą żadnych rezultatów...
Twoje informacje:

Back to top button