Opinie: Nie ruszaj skuterem jako pierwszy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Nie ruszaj skuterem jako pierwszy

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Michalk001 Michalk001 4 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Skuterowo.com
    Skuterowo.com
    Użytkownik

Bardzo słuszny artykuł. Ja zawsze się rozglądam na lewo i prawo przed wjazdem na skrzyżowanie nawet na zielonym, które się pali od jakiegoś czasu. Warto również rzucić okiem w lusterko przed skrętem w lewo. Nie wszyscy wiedzą, że na skrzyżowaniach się nie wyprzedza :/

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Racja. Na skuterze czy motocyklu nigdy nie ma się tak naprawdę pierwszeństwa.

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

street262
    Użytkownik

to nie sprawiedliwe motocykliści są postrzegani jako zakaly na drodze ze to niższość jak powiedział kiedyś pewien człowiek ”samochód przenosi ciałem, motocykl duchem”

Zdjęcie profilowe sysgone
    sysgone
    Użytkownik

Zawsze się rozglądam, nawet dojeżdzając do podporządkowanych. Co mi po świadomości, że „to ja miałem pierwszeństwo, a nie ta ciężarówka”. Wypiszą mi to jako epitafium na pomniku? „Miał pierwszeństwo i cholernego pecha”? Zasadę ograniczonego zaufania staram się stosować zawsze i wszędzie, niezależnie, czy jadę Maksem, puszką, czy rowerem.

Sysgone
    Zdjęcie profilowe xxbartek50
    xxbartek50
    Użytkownik

Bardzo przydatny artykuł. Muszę się przyznać, że jako świeżak często ruszałem od razu na żółtym poprzedzającym zielone. Mimo, iż zawsze ruszając spoglądam w lewo i prawo, to bez dwóch zdań ten artykuł uświadomił mi ryzyko jakiego podejmowałem się do dziś.

Gdybym był Panem świata, na imię miałbym pieniądz . . .

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe pinio6
    pinio6
    Użytkownik

Coś strasznego, po włączeniu zielonego światła ruszyłem powoli skuterem, gdy już byłem na Limanowskiego nagle ujrzałem widok najeżdżającego samochodu który wjechał na czerwonym świetle. Nie zdążyłem na żadną reakcję (hamulec, ucieczka lub coś innego), sekunda i uderzenie. Leżąc na asfalcie nie dałem rady wstać z powodu bardzo strasznego bólu nogi i barku. Już w domu po tomografii, rentgenie i teraz kuracja. Ból co jakiś czas jest dalej mocny, ale daje radę. Na szczęście tylko potłuczony bez złamań i ciężkich obrażeń. http://olsztyn.wm.pl/232058,Seat-zderzyl-sie-ze-skuterem-na-Limanowskiego-w-Olsztynie.html#axzz3KBy4TrVP

Zdjęcie profilowe Rurek
    Rurek
    Użytkownik

Uuu kolego, wracaj szybko do zdrowia

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Szybko dochodź do siebie, a jak dojdziesz, to pomyśl czy nie warto takiemu „nierozważnemu” kierowcy wytoczyć powództwa cywilnego o odszkodowanie za ten ból i cierpienie. Przynajmniej dostaniesz kasę na np. dobry ubiór lub nowszy skuterek. Ludzie powinni się nauczyć, że takie ciężkie przewinienia drogowe jak jazda na czerwonym świetle, potrącenia na pasach itp. po prostu drogo kosztują, a nie tylko mandacik 300zł…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Oczywiście że idź do sądu. Dostaniesz kasę za szkody i taki daltonista nauczy się jeździć.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie