Opinie: Montaż silnika 125 ccm do motoroweru 50 ccm czy warto?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Montaż silnika 125 ccm do motoroweru 50 ccm czy warto?

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe enter1978 enter1978 5 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Moglibyście napisać szerzej jak to się wszystko prawnie odbywa i jakie są koszta rzeczoznawcy bądź diagnostyki, która wystawi odpowiednie zaświadczenie? Jestem zainteresowany zmianą silnika 50 na 125, ale nie mogę nigdzie uzyskać konkretnych informacji bo wcześniej to była kombinacja z 125 na 50, a to mnie średnio interesuje. Dziękuję za pomoc i informację.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

użyj szukajki bo było

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe sylwiapultyn
    sylwiapultyn
    Użytkownik

Zgadzam się z Dopkiem. Temat potraktowany ogólnikowo. Proszę o więcej szczegółów. Krok po kroku jak należy dokonać takiej zmiany od strony prawnej, co należy po kolei zrobić i jaki to jest koszt? Wysłałam ostatnio zapytanie do Wydziału Komunikacji ale do dziś mi nie odpowiedziano. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jaki temat potraktowany ogólnikowo? Przecież gościu opisał wszystko z cenami i krokami zmiany klasyfikacji. Weźta sie wysilta i poszukajta.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A zanim ktoś się weżmie za taką zmianę to proponuje sie upewnić, że rama jest konstrukcyjnie przygotowana do takiego silnika (mimo np tej samej budy) bo czasem są pewne modyfikacje nie zapewniające kompatybilności mocowań, rozmiarów itp.
    Odradzam natomiast przeszczep jeśli dany motorower nie występował nigdy w wersji 125 ccm.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe H2O
    H2O
    Użytkownik

Zaczęło się. ZNOWU. Teraz zaczynają już kombinować w tę drugą stronę. Polska Norma jak w mordę strzelił. 🙂
    *
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Norma

Nie będę naprawiał twojego świata, bo mam zajęcie z naprawianiem swojego.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Powód jest prosty, patrzą na cenę nowego silnika 125ccm i nowej 125-tki. Jak się komuś chce przebijać przez formalnośc i ma sprzyjające uwarunkowania techniczne to czemu nie, lepiej w tą stronę.

sylwiapultyn
    Użytkownik

ja mam Vespe lx50 która jedzie 70km/h, i co w dowodzie mam – motorower. Dlatego chciałabym jeździć legalnie, więc żadne to kombinowanie. A sprzedać i kupić następny raczej się nie opłaca.

sylwiapultyn
    Użytkownik

a nie będę przecież jeździć Rometem 😉

Zdjęcie profilowe H2O
    H2O
    Użytkownik

Vespa to jest już cud włoskiej techniki. Za dość ciężki szmalec. Tak, już ci zazdroszczę tego… *drogocennego* nabytku. 😉
    *
    Rzeczoznawca, diagnosta i zwykły… *błazen* w Wydziale Komunikacji witają kolejnych niekumatych petentów.
    *
    Jeździj nadal tak jak sobie jeździsz i nie mów o tym zbyt głośno innym, bo się wyda. 😉

Nie będę naprawiał twojego świata, bo mam zajęcie z naprawianiem swojego.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie