Opinie: Leasing na motocykl 125: Czy to się opłaca? Wady i zalety leasingu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Leasing na motocykl 125: Czy to się opłaca? Wady i zalety leasingu

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #179039 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  Uzupełnię trochę ten wspaniały artykuł z którego nic się nie można dowiedzieć.

  Po pierwsze – czy opłaca się leasingować skuter za 4-8 tyś zł?
  W zasadzie z punktu widzenia czysto ekonomicznego – NIE.
  Ma to wiele innych zalet ale akurat nie jest to oszczędność.
  Wychodzi to potwornie drogo jak na wartość sprzętu.
  Jak to wygląda w realnych pieniądzach?
  Ano tak:
  sklepowa wartość skutera: 4250zł
  wartość w leasingu: 4750zł (110,67%)
  wartość wykupu po 2 latach to 19% wartości początkowej czyli do zapłaty 807zł żeby go sobie zabrać na własność.
  Ale te 19% jest rozłożone w ratach leasingowych (po 28zł do każdej) więc na koniec po prostu się go dostaje a raczej dostaje za VAT od tej wartości końcowej czyli 150zł.
  Należy wpłacić 10% wartości na dzień dobry (425zł).
  ponosi sie opłaty manipulacyjne z tytułu dokumentacji, umowy, obsługi tego leasingu i to jest około 250zł.
  Każda zmiana w dokumentach to 150zł. Wydanie jakiegoś kwitka – 50zł netto.
  Jesteśmy zmuszeni zakupić ubezpieczenie full (OC+AC+NNW) z opcjami bez utraty wartości,powodzi, pożaru, kradzieży, spadku sputnika, gradu meteorytów, wojny atomowej.. itd.
  Składka na takie ubezpieczenie jeżeli żaden ubezpieczyciel nie ma akurat jakiegoś programu promocyjnego dla jednośladów to 800-1200zł. Przez 2 lata leasingu trzeba takie pakiety kupić dwa.
  Samo znalezienie firmy leasingowej która zechce leasingować skuter lub pojazd poniżej 20tyś zł to już kłopot. Ale można.
  Drugi problem to firma co zechce ubezpieczyć tak stosunkowo tani jednoślad w takim pakiecie.
  Comiesięczna rata z różnymi opłatami, spłatą wartości końcowej – 186zł.
  .

  Zabijają zwłaszcza ubezpieczenia.Przy samochodzie za 40-200tyś to nie jest dużo ale przy skuterze za 4tyś nawet dwa ubezpieczenia za 600-800zł to 1/3 jego wartości.
  .
  Na koniec leasingu możemy sprzęt wykupić za 650 netto (które zapłaciliśmy po 28zł w 24 ratach)+150zł VAT lub nie chcemy go wykupić i mamy 650zł zwrotu.
  Przeglądy – trzeba robić i płacić za nie.
  majątku na VAT tu sie nie zrobi bo to jest 29zł od każdej raty leasingowej i ew. VAT od paliwa ale skuter pali tyle co kot napłakał więc szału nie ma. Te pińc złoty od każdego tankowania…szkoda gadać.
  Przez 2 lata sprzęt za 4 tyś z groszami wyjdzie realnie w okolicy 6500zł może nawet 7 tyś
  Zaletą 50cm jest można odpisywać CAŁY vat.
  Skuter wzięty w leasing na działalność gospodarczą automatycznie jest do celów firmowych i nic nie trzeba deklarować.
  Leasing Konsumencki to bzdura. Zawoalowana forma normalnej pożyczki bez zalet leasingu. Becelujemy za wszystko jak za własny, nic sobie nie odpisujemy bo rata nie jest kosztem uzyskania przychodu.. bez sensu tylko drożej.
  .
  Dlaczego to się może opłacać? Ano dlatego że stosunkowo tanim kosztem i do tego rozłożonym na raty wpisywane w koszty otwieramy/podnosimy sobie ocenę wiarygodności w bankach. Posiadanie leasingu otwiera drogę do dodatkowych produktów bankowych o które w innym wypadku trzeba by zabiegać, dostajemy w gratisie full ubezpieczenie na życie gdzie normalnie składka by kosztowała tyle co połowa skutera za 4000zł. Mamy po prostu profity jak za leasingowanie LandRovera Defendera za 320tyś (12 tyś rata miesięczna, 3700zł wykup po 3 latach) i to za jedyne 180zł miesięcznie wpisywane w koszty. łatwo się toto księguje a jeszcze można mieć frajde z jazdy.
  .
  Dla kombinatorów lub ludzi słusznie lub niesłusznie szarpanych przez np komorników taki leasing ma jeszcze jedną zaletę. Mianowicie pojazdu/sprzetu leasingowanego nie można nam zabrać/zająć bo nie jest nasz. Jest własnością leasingodawcy.
  Dla mnie było to bardzo dużą zaletą bo w 1998 roku na mój skradziony przy włamaniu do domu i potem lekko przerobiony dowód dokonano nadużyć- pozakładano konta, nabrano kart, telefonów komórkowych..itd. Potem standardowy mechanizm- tzw e-sądy, papiery i wyroki których nie dostawałem bo adres w skradzionym dowodzie był też przerobiony, jakieś Kruki, Prokury i inne ścierwojady usiłujące wyrwać mi kase za sprawy przedawnione od 11 lat i zresztą kompletnie niesłuszne. Zaczęło to wypływać w 2012 roku i komornicy usiłowali mi siadać na samochody, mieszkanie, konta.
  Na leasingowane „dobra” mogli mnie cmoknąć w pompę. Rzucali się na 20 letniego Lexusa (który jest na mnie) jak szczerbaty na suchary a i tak nie mogli go ugryźć. A ja spokojnie miałem nowe pojazdy i sprzęt do prowadzenia działalności gospodarczej. Ciut drożej ale za to ze świętym spokojem i bez utraty mobilności czy płynności.
  A takie sprawy ładnie trwają bo jak dostałem informacje o zajęciu środków w październiku 2012 tak dopiero wczoraj w listopadzie 2014 odbyła się rozprawa która mnie z tego syfu ostatecznie uwalnia.
  I to chyba jedyna zaleta leasingowania czegoś tak taniego jak skuter.

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #179040 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe rymcymcym2009
  rymcymcym2009
  Użytkownik
  • Postów: 64

  Ludzie kochani, czy nauczycie się raz na zawsze, że skrót od tysiąca, to TYS. !!! Skąd ten tyś.? Stąd, że mamy tyŚąc, mieŚąc, oŚedle, jeŹoro? Myślcie trochę, bo coraz więcej ludzi wali tymi tyŚącami…

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #179046 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 554

  tu masz racje. ale to jeden z tych błędów który jest tak powszechny że stanie się normą językową. wszędzie go widuje i sam używam

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Leasing na motocykl 125: Czy to się opłaca? Wady i zalety leasingu
Informacje o Tobie: