Opinie: Kymco AK 550 2017: Wkrótce w Polsce. Znamy dane techniczne

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Kymco AK 550 2017: Wkrótce w Polsce. Znamy dane techniczne

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 4 lata temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #314404 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  Fajny, ale czekam niecierpliwie na hondę X-ADV. Kymco chyba przesadziło z zegarami. W Downtownie był zakład pogrzebowy, no to teraz będzie Las Vegas… Lekki odpust. Ale ma też pasek napędowy, a oddzielenie silnika od koła pewnie da szansę na poruszanie się nie tylko po gładkim asfalcie.

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #314466 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe jas13
  jas13
  Użytkownik
  • Postów: 98

  Ostatnio Kymco jako marka (nie tylko w Polsce) zaczyna mocno iść w ceny, zbliżając się do uznanej konkurencji. Efektem może być utrata dotychczasowego klienta, a aspirację na odbicie klientów tym uznanym, mogą się skończyć niewesoło. Zulusie, nie wiem co masz na myśli mówiąc o poruszaniu się nie tylko po gładkim? W moim bzyku raczej ograniczeniem są opony, niż skok zawieszenia, ale mimo to szutrowymi też daje się jeździć. W AK550 problemem do jazdy po dziurach może być prawie poziomo idący amortyzator.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #314468 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 647

  Ale to duże Kymco zawsze było dość drogie.
  To jest raczej model tak jak MyRoad – bardziej na potrzeby wizerunkowe. Szał na kymco kończy się w okolicy klasy Downtowna 300.
  Kymco ciągle walczy ze stereotypem który kiedyś sam lansował jako swój glejt jakościowy – że Kymco to taka tańsza honda ale przyzwoita.
  teraz wiadomo ze hondy tam nie ma. Te wcześniejsze bardzo autorskie modele nie wymiatały w swoich kategoriach – były albo zbyt mulaste albo za dużo to paliło. Choć solidne, trwałe – nie robiło łoł!
  Działa ten sam mechanim który powoduje że ludzie od Skody chcieli kupować Octavie na podbudowie Golfa a Passata to chcieli od VW a nie Superba od skody – bo nikt nie chciał limuzyny z kalafiorem na masce. Tak samo jak z kolei nikt nie chciał mega limuzyny ze znaczkiem VW wiec Phaeton się nie sprzedawał pod marką VW. Nie w tych rolach ludzie widzą te marki i nie w takich rolach chcą być w nich widziani.
  Tutaj Kymco usiłuje sprzedać jakby T-Maxa pod marką własną a TMax to mocno okopany i ufortyfikowany cel. Rady nie dadzą raczej ale nikt nie powie że nie mają propozycji z tym segmencie.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #314475 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Miałem takie przykre doświadczenie z moim SYMem na wycieczce po Kampinosie. SYM nienawidzi szutru, jakiekolwiek dołki, dziurki i jest masakra. Silnik chce wyskoczyć z ramy razem z kołem, nie da się jechać, trzeba się toczyć i to bardzo wolno i ostrożnie. To miałem na myśli.

  #314484 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 647

  wszystkie zawieszenia robione z myślą o drogach i cywilizacji będą jęczeć na kocich łbach i szutrach i tłuczniach – i to nie z racji konstrukcji tylko charakterystyki

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

  Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

  #314486 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Nie bałem się o zawieszenie, obawiałem się, że zgubię cały zespół napędowy. Modliłem się o asfalt… jakikolwiek 🙂

  #314491 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 647

  u mnie też jak zjeżdżam z utwardzonej to mi się kontury skutera zacierają od wibracji :). Znam to.
  Tyle że w efekcie nie wybiera takiej częstotliwości, przenosi dalej i jęczy wszystko.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #314495 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  A tu generalnie nie było źle, tylko jego masa + moja masa + dołko-hopki i masz wrażenie, że zgubisz tylne koło razem z silnikiem i przekładnią. Niemiłe.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Kymco AK 550 2017: Wkrótce w Polsce. Znamy dane techniczne
Informacje o Tobie: