Opinie: Jak się ubrać na motocykl lub skuter? Strój minimum (co obowiązkowo musisz posiadać)

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #302664
    Michał Brzozowski
    Użytkownik
    • 108
    • 117Postów:

    Ciuchy cię przed rozjechaniem przez samochód nie ochronią. Wszystko jedno, czy będziesz w marynarce, czy w wypasionym skórzanym kombineonie za kilka tysi. Problem z ubraniami dotyczy chyba zasadniczo małolatów na 50. Ludzie na 125 (i w górę) zazwyczaj są starsi, bardziej rozważni, ale też pracujący – czyli zarabiają. Mogą sobie pozwolić na zakup ubrań bardziej dedykowanych. Podstawowym kłopotem są więc rodzice. Kupują sprzęt, albo dają kasę na zakup, albo pozwalają na zakup z zebranej kasy przez młodego, ale nie pilnują, czy on: ma uprawnienia, czy się odpowiednio ubrał, czy to co ma na sobie jest bezpieczne. Nie upilnuje się dziecka, żeby jeździło bezpiecznie, ale przypilnować, żeby miał odpowiednie uprawnienia do jazdy, oraz czy jest ubrany/zabezpieczony odpowiednio, to obowiązek opiekuna nieletniego.

    #302666
    ughr
    Uczestnik
    • 19
    • 508Postów:

    Moje minimum, naprawdę minimum i to bez butów kosztowało 1250zł
    Kurtka, spodnie oraz kask i rękawiczki.
    Pisze o wersji minimalnej budżetowej.

    Niestety ale o tym nie pomyślałem w czasie zakupu skutera i okazało się że zakup skutera wiążę się z dodatkowymi wydatkami.

    #302667
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    ughr napisał:

    Niestety ale o tym nie pomyślałem w czasie zakupu skutera i okazało się że zakup skutera wiążę się z dodatkowymi wydatkami.

    A pomyśl sobie, że duża część samochodziarzy nie ma świadomości, że kask jest obowiązkowy w naszym kraju.

    #302669
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:
    #302670
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Obowiązkowo to trzeba posiadać KASK, skuter i chęć jeżdżenia. Wszystko inne jest kwestią wyboru, potrzeb, kompromisu.
    Niszczą mnie psychicznie takie publikacje. Wciskanie wszystkich na siłę w rękawice z kevlaru, zbroje, buty do połowy łydki.. itd

    ughr napisał:

    Moje minimum, naprawdę minimum i to bez butów kosztowało 1250zł
    Kurtka, spodnie oraz kask i rękawiczki.
    Pisze o wersji minimalnej budżetowej.
    Niestety ale o tym nie pomyślałem w czasie zakupu skutera i okazało się że zakup skutera wiążę się z dodatkowymi wydatkami.

    Poczekaj na upały… zobaczymy.

    #302671
    ughr
    Uczestnik
    • 19
    • 508Postów:

    Co będzie w upały? Rozepnę swoją kurtkę to zostaną tylko ochraniacze i siateczka, nie strasz mnie że coś jeszcze będę musiał dokupić bo mogę dostać eksmisje z domu za kolejne wymyślanie:)

    #302673
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    Tak na dobrą sprawę to w upał w pełnej zbroi na mieście kierowca prędzej się ugotuje, zasłabnie i straci równowagę. Co innego w trasie z prędkościami typowymi dla szybkiego ruchu.
    *
    Tak samo jest z niesprawnym układem chłodzenia – podczas ciągłej jazdy silnik generalnie nie przegrzeje się do granic, mając ciągły napływ wiatru. Co innego na miejskiej patelni.

    #302674
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Latem to tylko kask i rękawiczki [cienkie] i kurtka letnia cienka jak chński podkoszlek ale ochraniacze ma:D] na reszte mam wyj…ne

    #302679
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 4 665Postów:

    Sam już w te najgorsze upały w zeszłym roku popylałem w krótkich spodenkach i adidaskach… Na trasie da się wytrzymać w jeansach i kurtce w upał, ale w mieście jest masakra…
    *
    Ale o czym my tu… jak ja się w tym tygodniu z zimowymi rękawiczkami przeprosiłem :-)))

    #302718
    ughr
    Uczestnik
    • 19
    • 508Postów:

    Zulus napisał:

    Sam już w te najgorsze upały w zeszłym roku popylałem w krótkich spodenkach i adidaskach… Na trasie da się wytrzymać w jeansach i kurtce w upał, ale w mieście jest masakra…
    *
    Ale o czym my tu… jak ja się w tym tygodniu z zimowymi rękawiczkami przeprosiłem :-)))

    Twoja wiarygodność spada jak piszesz o takich wyczynach.

    #302719
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Powiem wam że jak rano jechałem o 7 to piżdzało trochę:)

    #302730
    ughr
    Uczestnik
    • 19
    • 508Postów:

    Ja dziś założyłem bieliznę termo, do tego ocieplacze wojskowy na to kurtka do tego duża szyba i było nawet nawet.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button