Opinie: Części do skuterów: Oryginał czy zamiennik?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Części do skuterów: Oryginał czy zamiennik?

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe RydeR RydeR 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #98254
  Zdjęcie profilowe Sham_Janesky
  Sham_Janesky
  Użytkownik
  • Postów: 50

  Wielokrotnie już namoczyłem przy kupnie zamienników. Do moich sprzętów do których należą m.in. Jawki 50 i WSK 125 nie ma nowych oryginalnych części zamiennych. Remontując silnik mojej Jawki zakupiłem chiński wał. Wyglądem nie różnił się od oryginału. Niestety jego wady wyszły przy próbie złożenia silnika. Nie mogłem wciągnąć wału na łożyska. W wyniku próby złożenia silnika uszkodziłem kartery. Po zakupieniu niemontowanych karterów i oddaniu do regeneracji czeskiego wału, zrobieniu szlifu na cylindrze, kupieniu polskiego tłoka na wymiar wszystko złożyło się jak klocki lego, a silnik hula aż miło. Drugi raz namoczyłem kupując latem chiński gaźnik do swojej Wieśki. Po założeniu paliwo wylewało się z powodu niechlujnego wykonania. Wcześniej także podłożyłem się kupując chiński łańcuszek sprzęgłowy i półksiężyc. Po przejechaniu zaledwie kilku setek kilometrów łańcuszek wyciągnął się, a pólksiężyc stracił zęby. Te elementy zużyły się jakby były wykonane z ołowiu. Obecnie do swoich sprzętów szukam oryginalnych części z epoki. Zamiast kupować podróbkę gaźnika Ikova za 70 kupiłem oryginał za 150 zł.

  #98255
  Zdjęcie profilowe RydeR
  RydeR
  Użytkownik
  • Postów: 21

  Moim zdaniem nie warto kupować chińskich części w szczególności tuningowanych. Fakt faktem, że cena jest dużo mniejsza, ale to później odbija się na jakości, żywotności. Przykład? „Tuningowany” chiński wariator z allegro za 70zł. Zamiast polepszać osiągi, nawet minimalnie je pogarsza. Lepiej zainwestować w produkty renomowanych firm typu: Stage6, Hebo, Malossi, Polini itd.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

  Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
   • jazdy testowe Triumph
   • grill
   • 20% rabatu na odzież
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie