OC - kogo wybrać?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery OC - kogo wybrać?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #173760 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Traveler
  Traveler
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Witam.

  Niedawno kupiłem nowy skuter – Router Sport 50. Sprzęt już zarejestrowałem, a teraz jestem w trakcie szukania ubezpieczenia. Googlowałem trochę ten temat, ale doszukałem się tylko jednej porównywarki OC uwzględniającej skutery/motorowery, która wyszukała mi jedna ofertę – jakaś Proama oferująca ponad 1000 zł w jednej racie… Generalnie mało mówi się o OC na jednoślady, zwłaszcza motorowery, a jeśli już cos się trafi to są to jakieś hipotetyczne wyliczenia, które nie przystają do moich danych. Generalnie wyczytałem, że samo OC na skuter 50cm3 waha się od 50 do 150zł. Dlatego chciałbym się dowiedzieć od was jakich ubezpieczycieli polecacie. Zaznaczam, że chodzi o samo OC bez żadnych dodatków – jak najprostsze i możliwie jak najtańsze.

  Pozdro.

  #173762 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe snajper061
  snajper061
  Użytkownik
  • Postów: 692

  ja mam w warcie ssie mnie 3 lata 0 zniżki 113zł przechodzę do pzu w tym miesiącu wyliczyła mi 75zl podkreślam mam 0 zniżek

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #173769 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 102

  Warta, PZU

  #173785 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  PZU ma dobre ceny dla motorowerów i potem jak będziesz chciał przejść gdzieś indziej to papier o bezszkodowej jeździe dostaniesz.

  #173791 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 927

  Traveler napisał:

  Witam.
  Niedawno kupiłem nowy skuter – Router Sport 50. Sprzęt już zarejestrowałem, a teraz jestem w trakcie szukania ubezpieczenia.

  I w zasadze się sprężaj bo zgodnie z polskim prawem

  „Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:

  1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych (ale nie później niż z chwilą wprowadzenia pojazdu do ruchu);”

  Jeżeli się spóźniasz to narażasz się na wcale nie małe kary i zwiększają się one z każdym dniem zwłoki.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #173799 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Traveler
  Traveler
  Użytkownik
  • Postów: 2

  No właśnie słyszałem, że ludziki najczęściej polecają PZU, Wartę i jeszcze Allianz. A możecie mi powiedzieć na co zwracać uwage przy zawieraniu takiej umowy? Są jakieś kruczki na które należy uważać żeby nie wkopać sie w jakieś dodatkowe niepotrzebne koszty?

  #173801 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 102

  Traveler napisał:

  No właśnie słyszałem, że ludziki najczęściej polecają PZU, Wartę i jeszcze Allianz.

  Pewnie z jednego prostego powodu – to są firmy, które na pewno oferują ubezpieczenie motorowerów i motocykli, u innych już to tak kolorowo nie wygląda.
  OC – jest obowiązkowe, więc kupić je musisz. Tutaj rzadko masz gwiazdki, haczyki i mały druk. W razie kolizji to nie Ty się martwisz tylko Twój ubezpieczyciel. Co innego jakby chodziło o AC – tutaj jest często cyrk i milion gwiazdek 🙂

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: OC - kogo wybrać?
Informacje o Tobie: