Nowy Romet Maxi 125.

• This topic has 60 odpowiedzi, 16 głosów, and was last updated 5 years temu by Anonim.
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Nieaktywny

No to jestem po przejażadżce maxem. Podoba mi się jego prowadzenie, jest dobrze wyważony, kierowca czuje się komfortowo siedzi się jak na chopperze. Siedzenie bardzo wygodne. O przewożeniu zgrzewki wody trzeba zapomnieć-podłoga nie jest płaska -wlew paliwa jest w podłodze. Kufer na kask duży , pod siedzeniem maleństwo. Zegary dość czytelne szkoda że kolor podświetlenia jest pomarańczowy. Kontrolka świateł i migaczy dobrze umiejscowienia i wyraźna. Co dalej napiszę jak przejedzie przynajmniej 300 km.
    Niezły numer był z ubezpieczeniem – ceny są tak rozbieżne że aż nie do wiary! PZU chciało za pakiet OC i AC ponad 1600 zł……W Warcie za pakiet zapłaciłam 578 zl i jest w tym OC za 38 zł AC , Nnw, laweta do 100 km, no i ubezpieczenie od kradzieży.

CEFA
    Użytkownik

no to gratuluje witamy w gronie 125cm3 🙂
    ciekaw jestem ile taki pakiet kosztowal by w pocztowym ubezpieczeniu za vw place niecale 200 stowy na pol roku 🙂

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

FormaN
    Użytkownik

Kolego zrób taki test jak możesz bo jest to ciekawa propozycja a brak prawie info o nim.

Anonim
    Nieaktywny

Raczej koleżanko :-). Ciekawe jak się będzie w dalszej perspektywie sprawował.

CEFA
    Użytkownik

jak juz to kolezanko
    zreszta pisze ze po jakims przebiegu opisze go co i jak

FormaN
    Użytkownik

Oj przepraszam koleżanko* małe niedopatrzenie.
    Chodziło mi aby w takiej perspektywie czasu po primo, a po drugie bardziej szczegółowo chyba, że taki był zamysł po 300km to przepraszam koleżankę.

Anonim
    Nieaktywny

Co do ubezpieczenia to byłam w CUK-u, porównali dla mnie 7-miu ubezpieczycieli i najważniejsze było to, że nie wszyscy mieli opcje od kradzieży. Najdrożej wychodziło /poza PZU/ w Interisku, Aliansie i Avivie. Wszędzie jednak przy autocasco jest też udział własny i niemożna go wykupić tak jak kiedyś to było przy samochodach.
    Nie każdy też uznaje zniżki za bezszkodową jazdę samochodem no i prawo jazdy na motocykl też daje zniżkę w cenie!
    W warcie nie wymagali żadnych zabezpieczeń- w PZU pytali o blokadę na tarczę i kłódkę szeklową lub alarm.

kowi
    Uczestnik

Witam Wszystkich i przede wszystkim Ciebie Kate,
    Czy jeszcze masz rometa maxi 125? Zastanawiam się nad jego zakupem. Nawet go oglądałem w salonie w Toruniu. Podoba mi się bardzo. Jednak jest o nim bardzo mało opinii na naszym forum. Są tylko Twoje i dzozefa i raczej narzekaliście na tę maszynę. Może masz jakieś nowe informacje na temat egzemplarza którym mam nadzieję jeszcze jeździsz?
    Pozdrawiam
    kowi

Berg
    Uczestnik

Ja dość często widzę w drodze do pracy gościa na Maxi-125. Już go nawet zlokalizowałem gdzie parkuje 😉 . Przy okazji spróbuję się czegoś dowiedzieć o użyteczności tegoż, bo faktycznie opisów o nim prawie że nie ma. Nawet skuterowo.com podało tylko opis a’la reklama. A szkoda. Polski i nie wspierają…

paci
    Moderator

Chiński-Polski nie wprowadzajmy czytających w błąd.

Druid
    Uczestnik

No Paci, nie przesadzaj… ile w nim elementów jest polskich? Poza nazwą… ;)))

paci
    Moderator

homologacja i faktura:)

Wombat
    Moderator

i powietrze w oponach. czasem.

Druid
    Uczestnik

A nie wlewają tam aby jakiego Lotosa, albo Łorlena?

paci
    Moderator

raczej chiński z bambusowych tyczek.

kowi
    Uczestnik

Widzę ruch w temacie, fajnie będzie na szczycie listy.
    Berg, jak dasz rade pogadać z właścicielem to super. Zaproś może go na Forum.
    Pozdrawiam
    kowi

Wombat
    Moderator

widzisz, problem jest taki że w PL są tylko dwa sprzedane romety Maxi 125. Jednego ma Kate a drugiego ten drugi koleś. No i ile jeszcze mają 🙂
    No i to jest własnie ten co go Berg widuje.

Berg
    Uczestnik

Może się da namówić.
    .
    Eee…. będzie ich więcej 🙂 . Ale że ogólnie ich mało to fakt. Szkoda, bo mi się też podoba.
    .
    Polsko-chińskie….. prawie wszystko na dwóch kółkach jest teraz z chin. Nie ma co się czepiać słów. Romet to Romet. A że składa z chińskich elementów? Wszyscy tak robią. Nawet w Mercedesie znajdzie się coś z chin.

Wombat
    Moderator

Przecież on nie składa z chińskich. Kupuje gotowe w pudełkach. Dokręca czasze bo najczęściej jedzie osobno, pompuje oponki jak siadły i na sklep.

Berg
    Uczestnik

Egal. Wszyscy jeździmy na skośnookich.

Wombat
    Moderator

albo przekoszonych 🙂

Druid
    Uczestnik

Nawet gdzieniegdzie tanio można znaleźć… zakoszone… :)))

Wombat
    Moderator

ja bym sie nie decydował na romcia maxi.
    Mając na oku 50tkę nie oczekiwałem wiele – bo to 50tka. taki rower tylko sie nie spocę pedałując. Bez mrugnięcia okiem kupiłem junaka czyli chinola i wcale decyzji nie żałuje.
    Ale idąc klase wyżej – inne masy, inne prędkości, inne gabaryty, INNE DROGI (można po ekspresówkach) już bym tak junakowi jetmax czy rometowi maxi nie ufał. Nie żebym miał jakies racjonalne powody oprócz kilku tu opisanych przygód Kate z którymi sie bujała długo – po prostu nie. Dla świętego spokoju.

Druid
    Uczestnik

Generalnie człowiek się nad tym specjalnie nie zastanawia… siada na maszynę i rozpędza ją do tych prawdziwych 70-80km/h… potem jednak trzeba wyhamować… w moim przypadku to razem z bagażem ćwierć tony… Jak patrzyłem na tę tarczę hamulcową przedniego koła… to od niej życie zależy… Strach pomyśleć, gdyby miała być nieco gorszej jakości… :((

paci
    Moderator

Z maxi jest jak z tymi dwoma kulkami polaka w dowcipie[jedna zgubił a drugą posół]

Wombat
    Moderator

Noo.. hamulec to hamulec – ważna sprawa. Ale mnie bardziej przerażają właściwości trakcyjne takiego pojazdu – sztywność ramy, aerodynamika przy wyższych prędkościach, jakość tłumienia w zawieszeniu.
    Np wiesz – wpaść w 4-5m siodło w asfalcie 50tką przy prędkości 45-50… przejechanie zajmuje 0,3-0,5 sek.. zawieszenie – nawet podłe – zdąży zareagować w miare poprawnie. Władować sie w to samo z prędkością 100 oznacza że widelec ma 0,12s na reakcje i wygaszenie ruchu. To w zasadzie jest już uderzenie a nie wjazd w nieckę i wyjazd. Tutaj robi klasa użytych amortyzatorów. Żeby zdążył to wygasić albo żeby ci przednie koło nie podfrunęło na wyjeździe. No i jeszcze całość musi wytrzymać.
    takie rzeczy mnie bardziej przerażają.

Druid
    Uczestnik

No i dodaj, że zazwyczaj jest to jeden amortyzator…

Berg
    Uczestnik

No fakt, to co piszecie daje do myślenia. Pytanie czy MAXI jest naprawdę aż tak źle wykonany/zrobiony że mozna na niego tylko patrzeć a lepiej nie wsiadać? Dziwne to trochę bo w końcu do ruchu jest dopuszczony.
    .
    Mnie wpadł w oko od jakiegoś czasu Kymco Grand Dink 125 (wizualnie dla mnie taki fajny turystyk), ale w PL jest niestety mało popularny; co innego w Niemczech. Tyle że miał bym okazję go ściągnąć samemu z DE, ale co dalej jak zacznie nawalać – jeździć do DE po klamoty?

Druid
    Uczestnik

Najlepiej dryndnij do serwisu i się zapytaj jak jest z częściami do tego silnika… Generalnie to nie słyszałem, żeby były problemy z częściami do kymkaczy… 😉

Berg
    Uczestnik

Druid napisał:

…nie słyszałem, żeby były problemy z częściami do kymkaczy…

Miła wiadomość 🙂 . Dryndnę.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button