Nowy chińczyk- proces rejestracji i ubezpieczenie W-wa

Hej!

Zakupiłam nowego chińczyka (1 skuter "do nauki").
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak wygląda proces rejestracji w Warszawie? Jakie papiery, jaki koszt, ile się czeka?
Pani z wydziału komunikacji ma chyba zły dzień i nie była w stanie mi powiedzieć :/
Jak wygląda "montaż" tablic :)?

Co do ubezpieczenia to czytałam na forum, że wybieracie PZU.
Jaki będzie orientacyjny koszt przy chińczyku, 49,6cm3, 2013 produkcja, bez zniżek?

Z góry dzięki wielkie za odpowiedź :)!

111,5 - dowód rejestracyjny + blachy - miękki dowód i blachy dostajesz od ręki (nie wiem jak w którym wydziale, ale np. u mnie trzeba było się na rejestrację zapisać na konkretny dzień i godzinę)
115 (bodajże) - OC w PZU bez zniżek,
papiery w wydziale komunikacji przedstawiasz te od zakupu - faktura, świadectwo homologacji, oświadczenie sprzedawcy i chyba coś jeszcze
Jak kogoś poprosisz to Ci blachy przymontuje, generalnie ramka pod tablice by się przydała - koszt ~10zł

Do rejestracji potrzebujesz fakturę ze sklepu, wyciąg ze świadectwa homologacji. Dla bezpieczeństwa, weź wszystko co dali Ci w sklepie i dowód osobisty. Koszt to chyba coś koło 100 zł, już nie pamiętam.
Tablice dostajesz, w zależności od gminy, albo od ręki albo w ciągu kilku godzin.
Do tablic kupujesz albo ramkę, albo przykręcasz śrubami do błotnika z tyłu.
Ubezpieczenie....jeśli bez AC kupuj tam gdzie najtaniej. Niby ustawowo powinno być wszędzie tak samo, ale w rzeczywistości jest inaczej :)
Nie każdy ubezpieczyciel ma w ofercie motorowery, więc wybór będzie wąski.

Ramki pod tablice... dobra, nie mam, zakodowałam, że muszę kupić :)

Wielkie dzięki :)!

Nie musisz, ale wygląda estetyczniej niż na śrubach.

Ok.. a jeśli, powiedzmy dostanę tablicę i zamontuję ją na śrubach, a potem dokupię ramkę to będę mogła to jakoś przełożyć? I żeby nie wyglądało paskudnie?

ale po co masz sobie dziury w blachach wiercić? przełożyć przełożysz, ale dziur nie zalepisz gumą do żucia ;) ramki często nawet w WK sprzedają, w praktycznie każdym sklepie motoryzacyjnym...

Właśnie o to mi chodziło ;).
To lecę jutro załatwiać formalności i do sklepu- naukę czas zacząć :).
Dzięki!

to się pochwal co kupiłaś :) i szerokości!

Co kupiła? Napisała przecież - nowego chińczyka :)

storm witam mam pytanie kupiłem skuter nowy w sklepie i chcem się dowiedzieć czy obowiązuje jakiś termin na zarejestrowanie go?bo jestem zameldowany w innym mieście a mieszkam obecnie w innym ale juz na stale a będę zameldowany w aktualnym gdzieś w śierpniu

Na nowy salonowy chyba nie masz terminu, na używany 30 dni.
Zadzwoń do wydziału komunikacji i zapytaj.

Nie ma terminu, tyle, że bez rejestracji nie masz prawa wyjechać na drogę.