Na dwa skutery…. Misja na sobotę… ;]

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Flash50
    Użytkownik
    • 16
    • 173Postów:

Witam wszystkich !
    W sobotę zabieram się z kolegą do miejscowości oddalonej o 20 km od mojego domu(jedziemy moim skuterem), w “wiosce” u Cioci stoi rozebrany benelli 491 sport… <jedno osobówka> w skuterku musze załorzyć koło, i wydech… poskręcam go troche i w droge go gomu… niestety, mój kolega nie ma karty, a benelli sprowadzony bez blachy i papierów… <będą w Polsce za jakiś miesiąc> myślałem żeby ten kawałek pojechać ulicą, bo wiem że kolega umie jeździć… sam go szkoliłem ;D jeśli pogoda będzie ładna pojedziemy drogami “polnymi” żeby Nas nie złapali, i przez jakiś czas będę śmigał na dwa skuterki ;]
    Co myślicie o jeździe skuterem bez blachy i papierów ?
    Chyba głupie, więc zostane przy drogach “polnych”

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Najbezpieczniej. Jak złapią to niestety laweta…

Flash50
    Użytkownik
    • 16
    • 173Postów:

Uuu to nawet sie nie podejmuje, obowiazkowo polnymi polece… tylko szkoda sportowego benelli na polną droge, i keeway’a na niskich oponach też szkoda… ale innego transportu nie mam.

Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Trochę dziwne pytanie. Co myślimy o takiej jeździe. Są 4 opcje. Pojedziecie ulicami i traficie na policje i was złapią, pojedziecie ulicami i przejedziecie bez niczego, pojedźcie przez polne drogi, albo jakaś laweta lub jakiś inny środek transportu.

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Jak się da to pewnie, że polnymi jedź ;D

Flash50
    Użytkownik
    • 16
    • 173Postów:

Nie będe płacił za lawete albo busa ;D
    to tylko 20km jest….
    Jak bedzie ładna pogoda to pojade polami z kolegą…
    a jeśli będzie brzydka pogoda, walne się ulicami, ale wezmę ze sobą kliku wariatów na skuterach, wbije się pomiędzy nich i jak myszka powolutku do miasta ;]

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Weź pożycz od kogoś blachę,przykręć do tamtego i jedź na legalu. Ja bym tak zrobił 😀

lew75
    Użytkownik
    • 7
    • 48Postów:

Ja swoim fakt nowka z sklepu przyjechalem ale w asekuraci samochodem do domu z sklepu mialem 30 km i udalo sie:)

mistubishi
    Użytkownik
    • 4
    • 109Postów:

pamiętam jak kupiłem pierwszy nowy skuter(chinola) to śmigałem wieczorem po okolicznych wiochach bez blach, nie mogłem się doczekać
    (kupiłem w sobotę)

TajPan
    Uczestnik
    • 1
    • 48Postów:

Gorzej, bo równocześnie bez OC- a ta kara trochę kosztuje.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Jak kupowałem Hondę, pamiętam że tablice wycinaliśmy z jakiejś plexy i naklejaliśmy numery, do domu było 200 km i udało się bez OC. :mrgreen:

OstRy
    Użytkownik
    • 10
    • 465Postów:

Ja zanim kupiłem Routera to śmigałem Suzuki cp 50 za 300 zł bez blach ,oc tylko na miemieckim dowodzie rejestracyjnym , udało mi sie przejeździć nim całe wakacje . Dopiero potem jak zorientowałem sie ze jeżeli złapałaby mnie policja to bym miał kredki z funduszu gwarancyjnego ( to jest cos kolo 1000 euro , tak na STOP drogówka gadali ;D )

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Mnie za młodu nie raz gonili i uciekałem w uliczki, albo w las… odpuszczali sobie :mrgreen:

TajPan
    Uczestnik
    • 1
    • 48Postów:

Kary za brak ważnego ubezpieczenia OC:

samochody osobowe: 500euro
    samochody ciężarowe lub autobusy: 800euro
    pozostałe pojazdy: 100euro

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Kary jeżeli złapią… Wiecie że w GB weszło prawo zabraniające policji pościgu za motocyklistami bez kasku? 😆

TajPan
    Uczestnik
    • 1
    • 48Postów:

Pietro napisał:

Kary jeżeli złapią… Wiecie że w GB weszło prawo zabraniające policji pościgu za motocyklistami bez kasku? 😆

Po pierwsze rok temu, po drugie nie prawo, a zalecenie, po trzecie nie motocyklistów tylko złodziei uciekających na skradzionym motocyklu.

http://www.google.pl/search?q=Police+avoided+chasing+no-helmet+bike+thieves&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Radio Erewań:
    Czy to prawda,że na Placu Czerwonym rozdają samochody. Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Skąd policjant może wiedzieć kto ucieka bez kasku? chyba nie ma na szyi wydziargane “złodziej”

TajPan
    Uczestnik
    • 1
    • 48Postów:

Zwykły człowiek zwykle nie ucieka przed policją , ponieważ nie ma ku temu powodu.
    Przyjąć trzeba założenie, że jak ucieka, to przestępca. Angielskie media, jak zapewne czytałeś w podlinkowaniu, pisały o problemie uciekających złodziei.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Może nie mieć OC lub prawka, ale nie jest złodziejem.

TajPan
    Uczestnik
    • 1
    • 48Postów:

Może, niemniej problem dotyczył złodziei. Zwykle jak ktoś ma motocykl, a nie ma na niego uprawnień będzie prędzej jeździł w dwóch kaskach, niż bez żadnego – aby się w oczy nie rzucać.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Ja jakbym nie miał prawka i wiedział, że nikt nie będzie mnie gonił bez kasku, to tak właśnie bym jeździł i miałbym to w dupie :mrgreen:

TajPan
    Uczestnik
    • 1
    • 48Postów:

Miej, potem matka będzie płakać, jak strzelą do uciekającego, a to “im” być może wolno.

Kończę OT.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Nie wolno policji strzelać bez powodu do uciekającego, chyba że zagraża życiu funkcjonariuszy.. Poza tym czasy ucieczek mam już za sobą, ale dawałem popalić :mrgreen:

TajPan
    Uczestnik
    • 1
    • 48Postów:

A mama w domu się martwiła…

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Taki już los większości mam.. 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button