Można sprzedać ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Można sprzedać ?

Ten temat zawiera 38 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Mariusz Przybyszewski 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 39 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe martin1996a
    martin1996a
    Użytkownik

Witam można sprzedać skuter nie zarejestrowany posiada fakture i homologacje czy będzie można późnije go zarejestrować Za odp dziekuje

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli masz dokumenty potwierdzające posiadanie prawa własności pojazdu to możesz go zbyć.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Ale do czasu rejestracji nie możesz nim jeździć 🙂

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

martin1996a
    Użytkownik

Nie oto mi chodzi bo robie już 6 naprawe w skuterze a więcej w książeczce niemam już ich 😛 i szykuje się chyba wymiana na nowy egzemplarz bo jak pojade w środe z 6 naprawą to już ich nie mam ale mam tak tak jeszcze 1 rzecz do zrobienia 😀 czyli już chyba muszą dać nowy skuter ale ja go już tak tak nie będę chciał tylko dostane go i sprzedaje

benekpe
    Użytkownik

Kto Ci nagadał takich bzdur, że muszą Ci wymienić na nowy?
    Mogą naprawiać Ci ten skuter i ze 100 razy.
    Podaj jakąś podstawę prawną, która to normuje.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    benekpe
    Użytkownik

Kto Ci nagadał takich bzdur, że muszą Ci wymienić na nowy?
    Mogą naprawiać Ci ten skuter i ze 100 razy.
    Podaj jakąś podstawę prawną, która to normuje.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

powołanie sie na niezgodność towaru z umową.Da sie ale to trudna droga.
    Niby ma fakture i tylko fakture co by znaczyło że skuter nie jest zarejestrowany wiec automatycznie powinien mieć praktycznie zerowy przebieg (obowiązek rejestracji pojazdu i OC 30 dni od wejścia w posiadanie). Ale jeżeli to już 6 naprawa to znaczy że jeździ po wioskach bez OC,blach i uprawnień.
    A teraz mu sie wydaje że może go wymienić…jeżeli to wszystko prawda a ciężko to inaczej uzasadnić to kolo jest oszołomem.
    Przede wszystkim dlaczego ma fakture a nie ma dowodu rejestracyjnego ?

martin1996a
    Użytkownik

martin1996a
    Użytkownik

martin1996a napisał:

Wombat chodzi oto on jest teraz zarejestrowany oc i wszystko koniec,
    teraz bedzie 6 naprawa jego chodzi mi oto że jak dostane nowego to czy będe mógł go sprzedać bez rejestracji bo nie chce tracic kasy na rejestracje i oc

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak go chcesz sprzedać bez rejestracji jak on już ma rejestracje?
    I jeżeli już ma rejestracje i OC to na co ty chcesz tracić kase jak już ją zapłaciłeś?

Masz, pojazd, on już ma dowód rejestracyjny i figuruje w wydziale komunikacji.I teraz co? Idzie nowy właściciel do wydziału komunikacji zarejestrować na siebie i tam od niego żądają dowodu i starych blach. Albo go kładą na ziemi bo uznali że jest złodziejem co sobie fakturę na kradziony wypisał i nie ma ani blach ani dokumentów i chce go rejestrować.
    Albo to jest tak bez sensu albo ja czegoś nie rozumiem bo tak kręcisz i nie piszesz wszystkiego że tylko coraz gorzej to wygląda.

I jeszcze sobie ubrdałeś że dostaniesz nowego. Z jakiej racji?Odmówiono ci naprawy gwarancyjnej?

aaaaa. sory. Rozumiem ten chytry plan. Twoje sciezki rozumowowania są tak abstrakcyjne żenie mogłem tego pojąć poprostu.Nie każdy jest orłem 🙂
    Ty myślisz że ci dadzą nowego i ten nowy to bedzie taki niezarejestrowany i tego /nowego/ bedziesz chciał sprzedać jako nowy.
    No to się zdziwisz….

Stary, wymienią ci w nim wszystko z silnikiem włącznie bo mają te cześci za grosze i wciąż są do przodu.
    Mojego bez gadania odebrał importer z serwisu co sie z nim bujał i bujał, wymienili gar, tłok, wał, zrobili przegląd i odwieźli pod dom nie robiąc nawet wpisu w książce gwarancyjnej i nie zadając pytań. Wciąż im sie opłaca.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 39 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie