Motorower do 5 tys

Witam chciałbym kupić motorower do 50cc. Jest mi potrzebny do dojazdów do pracy 20km w jedną stronę…też taki aby nie spędził większość czasu w serwisie tylko mi był przydatny…patrzyłem na Romet pony 50, k-pipe . Czy tez np w Carrefour za 2500 też będzie okey

chcesz robić po 20km w jedną strone to kup biegówke na dużych kołach lub szukaj używki skutera ale chłodzonego wodą i na 13" kołach. Za 5 koła wyszarpiesz sensowne kymco betwin50 albo yamahe jog-R lub coś z peugeotów elyseeo/elystar
jak kupisz chinola za 2500 i zaczniesz nim robić trasy po 20km dziennie w jednym skoku to go bedziesz naprawiał co dwa tygodnie

Biegowke tzn? Motorower tak?
Skutera nie chce…
Ale jaki ten motorower jakiś Romet junak barton?

motorower to klasa pojemności a nie rodzaj pojazdu. skuter do 50cm to motorower i biegówka do 50cm to motorower.
junak, romet, barton i pokrewne to jest mechanicznie to samo, czasami są obłozone innymi plastikami a czasami jedyna różnica to znaczek i iny rodzaj podkładek pod śrubkami.
biegówki są uznawane za trwalsze (przy normalnej eksploatacji - jeżeli nie wydaje ci się że to sportowo-terenowy motocykl o sportowych mozliwościach)

https://zapodaj.net/images/0a8bf801908e0.png
Taki np mnie interesuje… Nie rozumiem wchodzę np w junak.pl i jest skuter i motorower więc ja chcę ten motorower z biegami…Tylko jaki jest dobry żeby dał radę taka trasę robić bez zarzutów

Każdy da radę oprócz tego z Carrefoura za 2600 bo to badziewie - daj te 4-4,5 tysiąca za coś przyzwoitej jakości. Ja od 9 lat jeżdżę motorowerem do pracy około 14km w jedną stronę i nigdy nie miałem problemów - nie mówiąc już o tym że potrafiłem robić trasy od 100 do 330km jednego dnia bezproblemowo. Warunkiem jest regularna wymiana oleju tak jak zalecił producent. Czyli pierwsza może być nawet po 30km. Potem po 1000, 2000. A później co 2 tysiące km. Tylko nie najtańszy olej tylko naprawdę dobry, ja jeżdżę na Castrolu Power 1 Racing 10W40 i w każdych warunkach daje radę.
I nie baw się w serwisy, to tak prosty sprzęt że olej wymienisz sam, i będziesz pewien że w silniku jest to co wlałeś, a części są tak tanie że nawet jak trzeba będzie coś naprawić to i tak wyjdzie taniej niż wymiana oleju w serwisie. Mnie tylko raz skosili na ponad 230zł, a kupując sam ten najlepszy olej płacę 45zł i 30 minut na wymianę.