Motorower a Fotoradar

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Motorower a Fotoradar

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe janeks1112
    janeks1112
    Użytkownik

Witam mam pewien problem . Jechałem ostatnio moim motorowerem ok 55-60 km/h i obawiam się że fotoradar zrobił mi zdjęcie w związku z tym mam parę pytań :
    -Jakie mogę mieć konsekwencje jak wiemy motorower może jechać tylko 45 km/h.
    – Motorower jest zarejestrowany na Tatę czy jeżeli powiem że on prowadził nie będzie większych problemów i konsekwencje będą mniejsze
    – czy fotoradar przenośny robi zdjęcia z tyłu
    -Jeżeli tata powie że jechał na dowód co może mu grozić za przekroczenie 45 km/h

Zdjęcie profilowe hidden
    hidden
    Użytkownik

Jeśli fotoradar był skierowany w twoją stronę to nie dostaniesz mandatu, bo przenośne nie robią zdjęć w tył

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli już jakimś cudem by do Was trafili to kierujący dostaje mandat normalnie jak za jazdę bez uprawnień, jeśli ich nie ma. I nie ma znaczenia czy Ty czy ojciec.
    Jeśli jesteś nieletni postępowanie mandatowe Cie nie obejmuje (do 17 roku życia), tylko sąd.
    Jeśli ojciec się przyzna a nie ma uprawnień, dostaje 500 zł za brak uprawnień + za przekroczenie prędkości na danym odcinku.

janeks1112
    Użytkownik

Chcę dodać że ja mam kartę motorowerową mam a tata jeździ na dowód więc uprawnienia chyba ma

Mam jeszcze jedno pytanie – motorower był kupiony nowy nic majstrowane nie było i leci jakieś 75 czy mam jakąś taryfę ulgową ?? Tzn że nic nie wiedziałem o zdjętych blokadach

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dowód osobisty to nie uprawnienia, jeśli jedzie szybciej jak 45 km/h musi mieć prawo jazdy. Ciebie karta motorowerowa też nie uprawnia do jazdy z prędkościami większymi jak 45 km/h i nie ma znaczenia czy motorower ma blokady czy nie. Szybciej Ci nie wolno.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    janeks1112
    Użytkownik

Co lepiej zrobić powiedzieć ze ja kierowałem czy tata ??

Zdjęcie profilowe pEuGeOcIK
    pEuGeOcIK
    Użytkownik

powiedz ze Mama

Chińskie to tylko zupki!!!!!!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Poczekaj aż przyjdzie wezwanie i potem będziesz się martwił.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie