Motocykl 125ccm na kat. B Ten jedyny

Witam, chce kupi motocykl pojemności do 125ccm którym będe mógł jeździć na kat. B.
Aktualnie jestem zdecydowany na Honde CBR 125R 2T
Jednak zdaję sobię sprawę iż modeli typowych 125 na kat. B jest więcej.
Motocykl miałby służyć głownie do dojazdów do pracy i poruszaniu się po mieście oraz jakieś wyskoki w dwójkę nad wodę myślę, że ogólnie trasy nie dłuższe niż 20km.
Wiadomo chciałbym żeby był dość mocny żeby wiatr go nie cofał :smiley:
V-max mi nie zależy ale jadnak dobrze byłoby gdyby prędkość przelotowa była w okolicach 90km/h.
Budżet do 5tyś. bo motocykl bedzie stał na zamkniętym osiedlu lecz nie strzeżonym .

Ps. wygląd nie ma większego znaczenia

one były tylko 4T.
i przeczytaj to:
https://www.jednoslad.pl/forums/topic/ktory-motocykl-wybrac/

Dzięki za odpowiedź, przeczytałem Twoja wypowiedź w tamtym temacie i ok Twoje propozycje są całkiem fajne tylko, że żaden z podanych oprócz hondy Cbf nie mieści się w budżecie 5k
Na ten monet chyba z markowych motocykli zostaje mi wybór Cbf, CBR, i Suzuki GS 125

I jeszcze jedno jak m się chodzenie powietrzem do mega upalnych dni ?
Nie będzie to problemem ?

w markowych nie jest to problem JEŻELI jeszcze są na oryginalnych częściach. W chińczykach - bywa różnie.
Zresztą przy twoich kryteriach (a chcesz mieć “przelotową”) ~90km/h to w gre wchodzą tylko motocykle z wyższej półki (kiedyś).

Na ten moment jestem skłonny kupić tą Hondę CBF 125
Ekonomiczna, ponoć przelotowa 90km/h i się nie męczy, pozycja za kierownicą lepsza niż w CBR, zwinna i dosyć żwawa
Części też nie najdroższe a i silnik w budowie prosty.
No i ogólnie wygląd lepszy ( nie udaje ścigacza jak CBR)
Myślę że na moje 80kg i 178cm będzie git
Jedynie co to trochę mnie martwi to chłodzenie cieczą ale może nie będzie tragedii.

ja bym sie cieszył z chłodzenia cieczą a nie martwił.

Pomyłka martwi mnie chodzenie powietrzem*

Ale nie kupujesz prototypu tylko konstrukcje znaną, rozpoznaną i taką co już w setkach tysięcy egzemplarzy nie jedno lato przejeździła.
Wiec skoro nie ma tematów o notorycznie przegrzewająycch się motocyklach firmy jakiejśtam - tzn ze problemu nie ma