! Forum Prawo Jazdy Microcar.

Tagi: 

Ten temat zawiera 83 odpowiedzi, ma 18 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 84 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ziomek1
    ziomek1
    Użytkownik

witam!
    mam prawo jazdy am i jest taka sprawa czy można nim jeździć microcarami? jeżeli bym takie coś kupił to jak to się rejestruje? jako skuter?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A jest coś takiego w sensie prawnym jak skuter? To czy możesz danym pojazdem możesz jeździć na AM regulują przepisy. Dokładniej rzecz ujmując, możesz jeździć motorowerem i czterokołowcem lekkim.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    ziomek1
    Użytkownik

no to właśnie to jest czterokołowiec lekkki

Zdjęcie profilowe dzokej
    dzokej
    Użytkownik

Mikro-cary są rejestrowane jako czterokołowce lekkie i dostajesz tablice rejestracyjną jak do motoroweru taką małą i tak możesz prowadzić do z prawkiem AM

Pozdrawiam Dżokej i Lewa w Górę
    ziomek1
    Użytkownik

a to auto musi mieć jakąś homologację bo na ogłoszeniach pisze albo b1 albo am o co to chodzi?

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

musi mieć homologację jako „czterokołowiec lekki”. W mnie na mieście dwóch gości takimi jeździ. Z jednym gadałem to mówił, że śmiga takie autko jakieś 60 km/h, plus taki że na łeb nie leci. Ma silnik 2T chłodzony cieczą i automatyczną skrzynię biegów.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

dzokej napisał:

Mikro-cary są rejestrowane jako czterokołowce lekkie i dostajesz tablice rejestracyjną jak do motoroweru taką małą i tak możesz prowadzić do z prawkiem AM

Są różne mikrocary – dedykowane do AM i do B1, każde z nich musi spełniać wymagania danej kategorii. Czytałem kiedyś o gościu, którego pojazd przekraczał limit 350 kg o raptem parę kg i jako czterokołowiec lekki nie zarejestrował.

Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

I nie wspomnę o tym , że nie opłaca się kupować takiego auta. Patrzyłem na aukcje na allegro i takie używane auta kosztują prawie tyle co nowa TZR 🙂 A i tak pojedzie 60 km/h . Za takie pieniądze można dostać normalne, używane auto średniej klasy .

Barton Fighter 50 2012 r.
    ziomek1
    Użytkownik

no ja wiem ile to kosztuje ale mimo to chciałbym takiego mieć
    lucek a jak by przekraczał 350 kg i by miał homologację to zarejestruje?

ziomek1
    Użytkownik

a te microcary co są na b1 to można jakoś zrobić tą homologację? jeśli tak to ile to kosztuje?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 84 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie