Miałem wypadek co dalej?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Miałem wypadek co dalej?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 5 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Damian90
    Damian90
    Użytkownik

Witam

Jak w temacie miałem wypadek na skuterze (tutaj więcej info http://terazgostynin.pl/kronika-policyjna-gostynin/3314-wypadek-na-ul-jana-pawla-kierujacy-skuterem-w-szpitalu)

nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji a sam skuter nie ma nawet miesiąca zgłosiłem do OC Kierowcy który mnie prawie zabił, że chciałbym naprawę w serwisie na koszt ubezpieczyciela, czy dobrze zrobiłem? na co powinienem uważać? w wyniku wypadku mam obite lusterka, połamaną tylną część podłogi, połamane boczne plastiki pod siedzeniem, uszkodzony tłumik, nie wiem co z silnikiem bo nie uruchamiałem go po wypadku, dostałem centralnie w prawy bok, wgnieciona jest też rama (podpórka pod nogi pasażera) chyba wszystko wymieniłem dodam że OC kierowcy który mnie tak urządził jest wykupione w PZU.

Macie może jakieś złote rady?

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Jak pogięta rama…to raczej skuter do kasacji – zwrot 100% wartości. Skuterka oczywiście nie tuningowałeś?

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela sprawcy.
    Od nich przyjeżdża rzeczoznawca, który fotografuje i opisuje uszkodzenia. Na tej podstawie robią wycenę szkody. Zazwyczaj koszt naprawy jest nieopłacalny, więc proponują Ci wypłatę jakiejś kwoty i zostawiają Ci ‚wrak’.
    Możesz oczywiście się nie zgodzić, zrobić wycenę u swojego mechanika i potem dochodzić zwrotu. Zazwyczaj jednak to trwa i ubezpieczyciel nie jest skłonny do współpracy.
    Poza tym zgłaszasz do ubezpieczyciela sprawcy szkodę z tutułu OC na osobie. Czyli zbierasz całą dokumentację medyczną, oni to przeglądają, robią wycenę i wypłacają pieniążki za utratę zdrowia. Im więcej papierów ze szpitala, tym lepiej dla Ciebie. Często taka wypłata przewyższa kilkukrotnie wartość skuterka więc warto to zrobić.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj trójkołowy CAN-AM Ryker 900 na prawo jazdy B

Wrażenia z jazdy, których nie da się porównać z czymkolwiek na czym do tej pory jeździłeś. 77 KM, skrzynia CVT, ABS i kontrola trakcji w standardzie. Odkryj trójkołowy Can-Am Ryker Rally Edition.
    Damian90
    Użytkownik

oczywiście nie tuningowałem, czyli nie mogę zbytnio liczyć na naprawę do stanu z przed wypadku a jak na Kymco Dink 50 źle nie wyglądał wszystko śmigało i było całe, co do pogięcia ramy to to jest kawałek blaszki przyspawanej która wzmacniała plastik na którym pasażer trzymał nogi…

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Wszystko zależy od tego na ile Ci go w ogóle wycenią. Dostaniesz jakieś tam pieniądze, kwestia czy za to co dostaniesz uda Ci się go naprawić. Na pewno skutera nikt Ci nie zabierze w ramach rozliczenia i złomować nie będzie.

Damian90
    Użytkownik

Czyli reszta do odzyskania na drodze cywilnej zapewne, i pytanie ile może być wart Kymco Dink 50 rocznik 2001, a pierwsza rejestracja w grudzień 2008r.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Na drodze cywilnej nic nie zrobisz, chyba, że masz czas, pieniądze i dobrego adwokata.
    A wartość…nie ma znaczenia ile jest warty na rynku, oni go wyceniają na podstawie katalogu eurotax.

Damian90
    Użytkownik

Macie może dostęp do wyceny? na stronie można wycenić samochód, ale nie skuter…

Damian90
    Użytkownik

ok, już się trochę wyjaśniło Pan z PZU wycenił naprawę, natomiast policja odstąpiła od wypisania mandatu i skierowała sprawę do sądu by sąd ukarał sprawcę, mimo że sprawca się przyznał.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli obrażenia jakie spowodował u Ciebie wymagały leczenia i przebywałeś na zwolnieniu dłużej jak 7 dni, to procedura obligatoryjna.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie