Mały serwis motocyklowy i interfejs diagnostyczny

Witajcie serdecznie.

Chciałem się zapoznać z Waszą opinią oraz ewentualnymi rekomendacjami w temacie zakupu interfejsu diagnostycznego do motocykli.

Prowadzę niewielki serwis motocyklowy. Niewielki z tego względu, że oprócz tego rodzaju działalności pracuję w innym miejscu w systemie zmianowym, więc ilość zleceń muszę dogrywać do drugiego zajęcia.

Coraz więcej osób zaczyna pytać o magiczne “podpięcie pod komputer”. Nie chodzi wyłącznie o ten fakt, bo sam już przekonałem się, że wielokrotnie przydałby się skaner, który pozwoliłby na odczyt DTC i rzeczywistych parametrów.

Funkcje typu kodowanie immobiliserów nie są potrzebne, bo się tym nie zajmuję, aczkolwiek wiem, że przydałaby się możliwość wykonywania adaptacji. Chciałbym, żeby obsługiwał minimum marki takie jak Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki.

Polecacie coś konkretnego? Może ktoś z Was coś takiego ma? Wiadomo, że jest TEXA, która kosztuje naście tysięcy. Musiałbym rzucić inne zajęcia i zająć się wyłącznie serwisem, ale to niemożliwe. Są też chińskie testery 7w1 za kilkaset złotych, ale w tym przypadku o adaptacjach mogę chyba zapomnieć, a jedynie odczytać parametry i kody DTC.

zasada ta sama co w samochodach. kupujesz taniego chińczyka (fajnie jak ma dużo przelotek/adapterów w pakiecie) i nim możesz “pasywanie czytać” około 80% pojazdów/komputerów. Z pozostałymi sie nie dogada i nie obsłuży. Tak samo jak nie zrobi bardziej zaawansowanych programowań/adaptacji nawet w tych z ktoorymi sie jako tako “dogada” (tzn obsłuży odpowiedni protokół). Tutaj niestety potrzebna jest jednostka z dedykowanym wsparciem i ogromna bazą modeli. To za te bazy sie głównie płaci

Zastanawiam się właśnie, czy kupować nowy interfejs produkcji chińskiej. Z dawnych czasów pozostał mi ELM327 plus do tego kilka kupionych profesjonalnych wersji Torque, Dashcommand na Androida. Może tędy droga i poszukać adapterów OBD2 na konkretną markę?

to by była słuszna koncepcja jakby założyć że wszystko ma OBDII zaimplementowane we wzorcowy sposób. a tak nie jest.