Malossi multivar moja opinia.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Malossi multivar moja opinia.

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Lukario Lukario 8 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #82279 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe enter1978
  enter1978
  Użytkownik
  • Postów: 579

  W innym temacie pisałem o ty że mam problemy z wariatorem dokładnie z jego trwałością, Aras sie tu ze mnie podśmiewał:) Nareszcie szarpnąłem się na cos firmowego i kupiłem Malossi multivar. Po zamontowaniu wielkie rozczarowanie Vmax 70km/h przy 9500 obrotach na rolkach 7gram z zestawu i białej sprężynie z zestawu malossi, zmiana sprężyny centralnej na seryjną pogorszył osiągi fakt przyspieszenie jest bajeczne ale vmax na seryjnej sprężynie 70km/h przy grubo ponad 10tyś obrotów. Ręce mi opadły 250zł wydałem i efekt gorszy niż na wario WM motor za 55zł. W końcu skruciłem tuleję wariatora na długość 37,8mm i wszystko się zmieniło, piękne przyspieszenie vmax nie znany bo było bardzo zimno jak jechałem ale 80km/h mam na 7500 obrotach i ciągle chce jechać jutro może będzie cieplej to bo dokładnie obadam bo dziś nie chciałem żeby mnie przewiało bo i tak chodzę zasmarkany. Moja konfiguracja Waria malossi to dłógośc tulei 37,8mm, rolki 8,5g , sprężyna biała malossi, chodzi to wspaniale aż trudno uwierzyć że takie gówno jak wariator może mieć az takie znaczenie, maiałem dobre osiągi ale na tym wario skuter przeszedł moje oczekiwania. Teraz tylko żeby to długo służyło , nie jak WMmotor 1000kmi wario do kosza.

  #82282 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Dziadek100
  Dziadek100
  Użytkownik
  • Postów: 802

  Ja również wymieniłem w swoim skuterze wariator na taki sam jak kolega.W moim przypadku zastosowałem oryginalne rolki 9 gram oraz białą sprężynę które były w komplecie z wariatorem.Mój skuter zyskał bardzo na przyspieszeniu,na maksymalnej prędkości chyba nie,dlatego chyba bo mój prędkościomierz (cyfrowy)jest wyskalowany do 80 km/h,w obu przypadkach osiąga tę prędkość (licznikową).Ogólnie jestem zadowolony,przejechałem na tym wariatorze póki co 800 km i nic się nie dzieje (złego) :).

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #82283 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 795

  Muszę się kiedyś wziąć za tą tuleję i ją skrócić, bo skracam już pół roku xD

  #82287 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe barteklodz
  barteklodz
  Użytkownik
  • Postów: 783

  wszystkie części są homologowane na „motorower”
  dlatego był taki efekt
  w Hebo dodają podkładki o różnej grubości i nic nie trzeba skracać

  Kymco B&W 170
  #82289 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe enter1978
  enter1978
  Użytkownik
  • Postów: 579

  Dziadek100 może masz szerszy pasek niż ja i dla tego wyciągasz 80km/h w moim przypadku było to nie osiągalne 70km/h to max , za to przyspieszenie było imponujące. Po skróceniu tulei przyspieszenie się nie zmieniło ale vmax znacznie się podniósł. Nie wiem jak oni to zrobili ale fajnie to chodzi, mam tylko rolki wmmotor bo malossi z kompletu miały 7g i były za lekkie, a 8,5g w sklepie były tylko wmmotor więc je kupiłem i założyłem, a najlepsze jest to że na poprzednim wario dojeżdżałem do dużej góry np 70km/h i on w całą górę ciągnął 70km/h licznik się nie cofnął ani kreski ale też nie przyspieszył poprostu pod całe wzniesienie utrzymał stałą prędkość, na tym wariatorze malossi nie dość że podjeżdżam do góry na pół gazu to żeby utrzymać prędkość w całą górę wystarczy lekko ponad pół gazu a np w środku góry po przekręceniu manetki na full skuter powoli nabiera prędkości, czegoś takiego na poprzednim wariatorze nie było , był gaz na full i utrzymał prędkość do samego końca wzniesienia, i dla tego jestem bardzo mile zaskoczony charakterystyką tego wariatora.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #82298 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe luk
  luk
  Użytkownik
  • Postów: 158

  Proszę wytłumaczcie co daje skrócenie tej tulei ? O ile i w jaki sposób ją skrócić ? Czy można podtoczyć na szlifierce stołowej ?

  #82306 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe enter1978
  enter1978
  Użytkownik
  • Postów: 579

  W innym wariatorze sprawdzałem dokładnie jak to wygląda tak na stole w warsztacie i każdy może to sprawdzić. Biorę wariator wkładam rolki i wypycham je max na zewnątrz tak jak to robi siła odśrodkowa, i zabezpieczam plasteliną tak żeby pozostały na swoim miejscu, na rolki kładę blachęze ślizgami i kładę to na stole, blachą ze ślizgami do stołu a wariatorem do góry, wkładam w wario tuleję , i na tuleję kładę przeciwtalerz i co się okazuje? że pomiędzy wariatorem a przeciwtalerzem jest luz pół centymetra, a przecież rolki są wypchnięte max na zewnątrz i zabezpieczone przed przesunięciem, ale mimo to nie ma szans na to zeby wariator dotknął przeciw talerza. A skracając tulejkę zbliżysz przeciw talerz do wariatora i pasek musi wyjść wyżej na wariator a czym wyrzej wejdzie tym szybciej jedziesz. Słyszałem tez o staczaniu wariatora czy tam przeciw talerza(nie pamietam) ale jestem ciekaw co to może dać skoro wario nie ma szans dotknąć przeciw talerza.

  #82307 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe enter1978
  enter1978
  Użytkownik
  • Postów: 579

  Na szlifierce tego nie zrobisz bo płaszczyzna musi być równa żeby przeciwtalerz nie miał bicia. Nie zastapiona jest tokarka, chociaż jak by na szlifierce to zrobił i dał szlifowana stroną do wariatora a fabryczną nie tkniętą do przeciw talerza to pewnie by bicia nie było i pewnie by wszystko chodziło w osi. Można spróbować aby nie za dużo na raz skracać żeby nie przedobrzyć, ja na początek urwał bym 1mm i później ewentualnie 0,5mm, jak by było z czego to może jeszcze raz 0,5mm. Nie ma to jak Hebo i stage6 oni dają krótszą tulejkę i podkładki o srednicy tulejki do regulacji jej długości

  #82308 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe luk
  luk
  Użytkownik
  • Postów: 158

  Dziękuję za wyjaśnienie. Być może odkryję ukryte możliwości wariatora malossi, bo obecnie nie widzę różnicy pomiędzy tym a fabrycznym.

  #82317 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe DooOminO
  DooOminO
  Użytkownik
  • Postów: 1 610

  sktocenie tulei i to ja lubie! 😀 Nie skracajcie wiecej niz 1.5mm bo na 50 ccm nie zdazycie sie rozpedzic nigdzie

  .. Bez polskich znak’o’w .
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
Odpowiedz do: Malossi multivar moja opinia.
Informacje o Tobie: