Magnus lifan montaz 2 zycie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Magnus lifan montaz 2 zycie

Ten temat zawiera , ma i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe kondi169 kondi169 3 tygodnie, 5 dni temu.

Oglądasz 10 posty - 11 przez 20 (z 24 łącznie)Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 24 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #683836 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe kondi169
    kondi169
    Participant

Mam problem z odkreceniem tej obudowy za cholerę nie chce zejść wszystkie sruby odkrecone lekko się rusza ale nie mogę zdjąć.
    https://zapodaj.net/387a8be1a2534.jpg.html

kondi
    #683842 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe LuK444Sz
    LuK444Sz
    Participant

Jeżeli odkręciłeś wszystkie śruby to musi zejść. Osadzona jest na tulejkach ustalających, także musisz ściągać prosto. Może ktoś nie dał tam oryginalnej uszczelki tylko silikon i trzyma?

W każdym bądź razie mam nadzieję, że nie oddzielasz tej pokrywy śrubokrętem/przecinakiem.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #683904 Odpowiedź
    kondi169
    Participant

Dzięki za odp. Nie nie przecinak nie poszedl w ruch wszystko z głową. Nożyk i rezanie udało się ktoś to chyba jakimś klejem potraktował bo to nawet nie był silikon. Miałbym jeszcze kilka pytań. Po zdjęciu obudowy moim oczom ukazał się taki widok porwany smuteczek czy to ma jakiś wpływ czy?
    https://zapodaj.net/b8547155c4748.jpg.html
    Po 2 chciałbym zrobić już taki w miarę generalny remont skoro będę miał wszystko rozebrane mianowicie wszystkie uszczelki, gumki, oringi, podkładki, olej, łańcuszek, świeca, filtr. Pytanie jak wygląda sprawa z cylindrem i glowica? powinno się to zmienić jak sprawdzić czy wystarczy zmienić same zawory (jeden przepuszcza) gumki zaworowe, tłok z pierscieniami? Jak wygląda sprawa sprzęgła jak sprawdzić czy jeszcze zostawić czy lepiej zmienić. Sprawdziłem luzow nie ma a co poza tym.

kondi
    #683907 Odpowiedź
    LuK444Sz
    Participant

Odnośnie cylindra – jeżeli decydujesz się na budżetowe, chińskie części to rozważ dokupienie lepszego jakościowo tłoka. Całość dłużej pochodzi i będziesz zadowolony.

Co do głowicy – musisz mieć ściągacz kamieni zaworowych lub zestaw do demontażu zaworów. Czy jest to konieczne? Tak. Rozebrać głowicę jesteś w stanie bez tych narzędzi, ale złożyć już nie dasz rady. Co do samej diagnostyki – serwisówka do silnika 139FMB podaje wszystkie wymiary i limity wymiarów elementów, a także informuje na co warto zwrócić uwagę. Jeżeli zdecydujesz się na zakup nowej, budżetowej głowicy to również licz się z tym, że będzie potrzeba jej rozłożenia, bo będzie wymagała docierania zaworów.

Co do sprzęgła – elementy sprzęgła należy ocenić organoleptycznie i pomierzyć. Również wszystkie informacje jak wyżej – w serwisówce.

#683921 Odpowiedź
    kondi169
    Participant

Co do ściągania i zakladania zaworów mam opanowane bez specjalnego ściągacz 😉 jeśli chodzi o serwisowke z wszystkimi wymiarami masz może jakiś namiar link? Co do głowicy to chodzi mi czy kupować całą nową czy jest sens czy wymiana właśnie podzespołów zawory itp.

kondi

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    #683940 Odpowiedź
    LuK444Sz
    Participant

Zawory, sprężyny zaworowe, uszczelniacze sobie wymienisz. Ciekawe co zrobisz z zużytymi gniazdami zaworowymi. Spasujesz nowe zawory do starych gniazd?

#684083 Odpowiedź
    kondi169
    Participant

Części przyszly zabieram się za składanie nowa glowica zabrałem się za rozkręcenie w celu dotarcia zaworow ku mojemu zdziwieniu okazało się że zawory są dorarte;) chciałbym się dowiedzieć czy aby biegi dobrze chodzą i tak to ma wyglądać dodaje filmik który nakrecilem. Dziękuję za odpowiedź. https://www.szybkiplik.pl/CYjieRCyZa

kondi
    #684087 Odpowiedź
    LuK444Sz
    Participant

Kręć sobie za wałek i sprawdzaj, czy wszystko gra. Wtedy będzie Ci łatwiej zapiąć biegi i znaleźć luz. Jak wszystko będzie działać to składaj. Łożyska skrzyni biegów poszły nowe? Jak w ogóle pod względem technicznym wygląda wał korbowy i jego łożyska?

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe LuK444Sz LuK444Sz.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe LuK444Sz LuK444Sz.
    #684094 Odpowiedź
    kondi169
    Participant

Ale pytanie co do filmiki który dodałem tak ma chodzić czyli wskakuje 1 2 3 4 i zatrzymuje się w połowie?

kondi
    #684097 Odpowiedź
    kondi169
    Participant

Dodaje link do filmiku https://youtu.be/NRMia-rsSXY

kondi
Oglądasz 10 posty - 11 przez 20 (z 24 łącznie)Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 24 łącznie)
Odpowiedz do: Magnus lifan montaz 2 zycie
Informacje o Tobie: