! Forum Skutery Magnus Carave

Ten temat zawiera 53 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe MwTg MwTg 5 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 54 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #184231 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe MwTg
    MwTg
    Użytkownik

Sprawa prosta, przy 50ccm jednak brakuje mocy. Chciałbym od kogoś doświadczonego usłyszeć co mam wymienić, żeby nie toczyć się jak stary dziadek samochodem tylko jechać. Myślałem nad cylindrem Airsala 80ccm. Silnik obecnie ma coś ok. 11k licznikowych kilometrów, od nowości nie było większych napraw. Jeśli już ktoś zechciałby się wypowiedzieć, jeśli można to proponowane rzeczy z linkami. Budżet to coś ok. 300zł. Nie są to duże pieniądze, ale chyba nie chcę więcej pchać w skuter.. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 🙂

#184232 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

za 300zł nic mu sensownego nie zrobisz. najwyżej poprawisz sobie humor jakimś wariatorem.
    Nawet nie byłeś łaskaw napisać czy to 2T czy 4T.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #184233 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe MwTg
    MwTg
    Użytkownik

Wybacz, godzina trochę późna i po prostu przeoczyłem to. Silniki 4T niestety. Zmiana na większy cylinder nic nie da?

#184234 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    #184251 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a wał a łożyska a wariator .. itd?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #184253 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

ryzyk fizyk wytrzymają lub nie miałem się w 300 zmieścić.

#184255 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie wytrzymają za dużo. nalatane 11 tys. nawet bym nie próbował próbować

#184258 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    #184261 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

Ja bym wrzucił cylek z głowicą ,np ten co paci podał w linku, 51mm podniesie wystarczająco moc i prędkość, ale nie radzę montować tego króćca i gaźnika bez inwestowania sporych pieniędzy w napęd. Po prostu ten cylinder z tym gaźnikiem generuje większą moc niż chiński wariator jest w stanie wytrzymać w efekcie napęd służy 200 kilometrów. W moim przypadku problem rozwiązał wariator malossi ale jak wiadomo tani nie jest. Zresztą poszukaj moich starych postów i poczytaj jak to było gdy miałem cylek 90ccm, ogólnie było OK ale później dołożyłem króciec i gaźnik 24mm i dopiero się zaczęły problemy, nie nadążałem wymieniać pasków i wariatorów. Trwałość takiego chińskiego cylka 51mm to było coś około15-16tyś km i zaczynał pobierać olej. Skuter z takim cylkiem rozpędzał się chyba od 0 do 60 około 7 sekund prędkość max cos około 85- może 90 km/h , natomiast nie prawdą jest że na większym cylku wzrośnie tylko moc a prędkość nie, to jest nie prawdą bo skuter 50ccm kręci około 6tyś obr/min i pomyka około 60km/h i to z łaską i z góry , silnik z cylkiem 90ccm popierdziela na 9tyś obr/min i łaski nie robi i nie musi jechać z góry żeby rozpędzić sie do maksymalnej prędkości. Poszukaj na forum moich starych tematów o 90ccm i poszukaj tematów gościa co się nazywał aras , on tez miał 90ccm też kombinował i nawet dodał film jak to sie rozpędza i jak to jedzie.

#184293 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

odejście jak tu [widac że rolki ma przy ciężkie]
    https://www.youtube.com/watch?v=UHRt-pybdWA

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 54 łącznie)
Odpowiedz do: Magnus Carave
Informacje o Tobie: