Leżący jednoślad

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Leżący jednoślad

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe maniomanio3 maniomanio3 2 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #633801 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe maniomanio3
  maniomanio3
  Użytkownik
  • Postów: 75

  Witam ponownie.

  Dzisiaj spotkało mnie nieszczęście, ponieważ kręciłem się po mieszkaniu, aż w pewnym momencie kątem oka zauważyłem przez okno, że jednoślad leży. Zerwałem się szybko, ubrałem i wyleciałem na dwór, żeby go postawić. Teorie są trzy, dlaczego się położył:

  – Mafia (Ostatnio mi przebili opony w samochodzie i bratu, bo weszliśmy na ego jednego babsztyla, po jakimś czasie, jak policja sprawę umorzyła, przebili opony kolejnemu). Mogli z kopniaka przyłożyć i po robocie.
  – Dzieciaki (W okolicy kręcą się gówniarze z ADHD), często niebezpiecznie blisko kręcą się Junaka.
  – Wiatr (Równie prawdopodobny jak pierwsza opcja). Chociaż gorsze w okolicy miałem wiatry, kufer na bagażniku, a co za tym idzie większa powierzchnia oporowa, a się nie wywalił, mimo że plandekę miał na sobie.

  Zamontowałem do jednośladu gmole (po swojemu, bo fabrycznie pasują do silników 125, a ja przerobiłem, żebym mógł przykręcić je do pięćdziesiątki). Całe po boku zeszlifowane do warstwy oryginalnej farby proszkowej (Przynajmniej nie do gołej blachy, nie zacznie rdzewieć), no i lusterko się przekręciło. Jak na złość wypiąłem już akumulator na zimę, więc trochę mi to zajęło, zanim wygramoliłem się z nim na dwór. Pod jednośladem było dosyć dużo paliwa (tęcza na kostce brukowej) i parę kropel oleju. Czy to normalne (Silnik asfaltu nie dotknął)? Jednośladem się przejechałem, oleju nie gubił już, ale po dłuższym postoju jeszcze tęcza pod ramą się pokazywała (Nie bezpośrednio pod silnikiem, tak jakby pomiędzy kołem, a silnikiem). Czy to dlatego, że paliwo mi się w filtrze powietrza zbierało i jak rąbnął to to wyleciało i teraz skapuje sobie z ramy, czy raczej powinienem się martwić i przyjrzeć się problemowi bliżej?

  #633802 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 645

  ale jaki to sprzęt?

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #633813 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe maniomanio3
  maniomanio3
  Użytkownik
  • Postów: 75

  Junak 902 z silnikiem 50ccm, ciągle ten sam, rdzewiejący złomek. Jeszcze żyje, dlatego nie oglądam się za innymi, żeby może wymienić.

  #633835 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe maniomanio3
  maniomanio3
  Użytkownik
  • Postów: 75

  Dzisiaj rozkręciłem go w miarę porządnie, żeby dotrzeć do wszystkich ognisk rdzy, które się pokazały i przy okazji dokładnie wypłukać sól drogową, która już u mnie była sypana. W tym celu odkręciłem bak, oczyściłem jego mocowanie, rdzę na kopce i wydechu też, zamalowałem pędzlem gmole tam, gdzie się przerysowały i po złożeniu wszystkiego do kupy, stwierdzam, że raczej chyba nic więcej już nie cieknie (Chyba). Jednak mam wątpliwości, czy wszytko jest w porządku. Ale chyba taki delikatny wstrząs nie powinien go za bardzo uszkodzić.

  Skoro przeżył już dwa upadki, gdzie silnik kontaktował się z asfaltem, to ten nie powinien mieć wielkiego wpływu na bezpieczeństwo, ale to się okaże. Poczekam, aż kostka brukowa wyschnie, motor również i zobaczymy, czy kałuża paliwa ponownie się pokaże.

  #633840 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 645

  wylało się z komory gaźnika w dolot i wyciekło. tak na 90% to to.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

  Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

  #633841 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Michalk001
  Michalk001
  Użytkownik
  • Postów: 1 646

  Mi kiedyś wiatr też przewrócił. Paliwo na pewno wyciekło z filtra i z wlewu zbiornika paliwa, bo u mnie tak było. Na pewno nic mu nie jest i możesz spokojnie jeździć.

  Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
  #633843 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe maniomanio3
  maniomanio3
  Użytkownik
  • Postów: 75

  To dobrze, że nic poważnego się nie stanie, jednak na wszelki wypadek postanowiłem jednak go przezimować u koleżanki (Ledwo. Miałem zimować u kogoś innego, ale mają bajzel w garażu, więc olałem, inni nie mają czasu i ochoty, więc kurde olałem to podwójnie i chciałem pozostawić go pod oknami. Na złe mi to wyszło. Ale przynajmniej mechanicznie nic się nie zepsuło). Może garaż nie ogrzewany, ale przynajmniej wiatro i mafio odporny (Miejmy jednak nadzieję, że to był wiatr). Akumulator do domu i może na wiosnę odpali.

  Zastanawia mnie tylko, na której nóżce go stawiać. Cały rok targało nim, czasami stał na centralnej, czasami na bocznej, nigdy go nie zniosło, a gorsze wiatry były. Pewnie pod złym kątem go ustawiłem względem kierunku wiatru i to wystarczyło.

  Znajomy klient mówił, żeby stawiać na bocznej (On ma 901. Rama ta sama chyba, tylko plastiki inne). A moja boczna jest jakaś taka rozklekotana i jak sprawdzałem, to na centralnej stoi pewniej/stabilniej (Muszę zobaczyć czy da radę dokręcić boczną, żeby tak nie latała). To może być kwestia modelu, bo w niektórych motocyklach na bocznej nóżce strach zostawiać. bo łatwo się składa, dlatego jednoślad pod ścianę czy mur, aby zmniejszyć szansę na upadek.

  Z drugiej strony największe motocykle nie mają centralnej, bo niby jak ustawić na takowej półtonowe bydle? Stoi i się nie wywala, mimo że bez plandeki ma większą powierzchnię oporową, niż mój z plandeką. Pewnie kwestia dobrego projektu ramy/nóżki.

  #633848 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Michalk001
  Michalk001
  Użytkownik
  • Postów: 1 646

  Ja zawsze stawiam na centralnej. Wyobraź sobie że ciężar na tą boczną nóżkę będzie działał jakieś 4 miesiące. Może się okazać że jak wrócisz do niego to znów będzie leżał bo nóżka nie wytrzyma. Na centralnej stoi prosto, jest stabilniejszy i nie ma takiego obciążenia. Odpalić odpali, zakręć tylko kranik i na pracującym silniku spuść paliwo z gaźnika, jak zgaśnie to będziesz pewien że nic nie zatka dysz po długim postoju. Ja tak robię i nawet po 5 miesiącach odpala bez problemu, wystarczy odkręcić kranik, potem 3 kopy na ssaniu i z wyłączonym zapłonem – następnie włączam zapłon i pali od kopa.

  Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
  #633928 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe maniomanio3
  maniomanio3
  Użytkownik
  • Postów: 75

  Z jednej strony szkoda, że garaż, do którego go wsadziłem u znajomej, jest ciasny, bo ni hu hu nie da się tam zaprzeć, żeby go na centralnej postawić, ale z drugiej strony jest na tyle ciasny, że daleko nie poleci, bo cały opiera się o jakieś klamoty (Na szczęście takie, które go nie porysują). W tym samym garażu stoi Vespa, więc raczej będą o mojego złomka dbali (A przynajmniej nie zepsują go bardziej, niż jest), jest tam ktoś, kto się na tym zna. Ale po tych 3/4 miesiącach (Zależy kiedy przyjdzie zima i odejdzie), zobaczymy, czy nóżka będzie po złożeniu latać jeszcze bardziej, bo jeżeli tak, to będę musiał go stawiać na centralnej idealnie z ruchem wiatru, aby powietrze go owiewało wzdłuż (Albo nie zakładać plandeki, ale to nie ma sensu. W gorące dni zakłada się, by lakier nie wyblakł, a w mokre i brzydkie, żeby nie zabrudził się, a jak jest brzydko, to i wieje zazwyczaj).

  #633930 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 645

  stawianie na centralnej nie polega na zapieraniu się i ciągnięciu motorka w tył „przez nóżke” tylko na stanięciu z góry na tym „uchu” podpórki. Reszte załatwia zjawisko dźwigni.
  Masz złą technike

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
Odpowiedz do: Leżący jednoślad
Informacje o Tobie: