Ładowanie akumulatora Peugeot speedfight

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #669317
  Dawid Rzepka
  Uczestnik
  • Postów: 43

  Witam, mam problem z ładowaniem akumulatora gdy jadę na światłach. Mam też tak że gdy wyciągnę kluczyk ze stacyjki ale przełącznik świateł będzie włączony to akumulator się rozladuje

  #669328
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 965

  ale może coś więcej niż „mam problem”?
  Np na czym polega ten problem z ładowaniem jak jedziesz?

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #669349
  Dawid Rzepka
  Uczestnik
  • Postów: 43

  Poprostu mam zbyt małe ładowanie i przy jeździe na światłach akumulator się rozladowywuje

  #669350
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 965

  ale światła główne w wiekszości 50cm nie są zasilane z akumulatora – tzn nie świecą jak silnik nie działa.
  Jeżeli masz problem z ładowaniem to najpierw musisz zmierzyć ten prąd ładowania na różnych obrotach a potem zacząć drążyć temat – np podmienić regulator napięcia lub prądnice.
  Tylko że jeżeli masz akcje że jeżeli silnik nie działa, masz wyjęty kluczyk i zostawiasz włączony włącznik świateł to pada akumulator – to masz gdzieś zwarcie albo nadłubane w instalacji (albo jedno i drugie). Jeżeli masz zwarcie to i ładowanie bedzie kuleć.
  ponieważ nawet nie piszesz który to speedfight to musisz sobie sam znaleźć schemat, przeanalizować jak działa i jak powinno być, porównac z tym co masz i poprawić.

  #669353
  Dawid Rzepka
  Uczestnik
  • Postów: 43

  Jest to speedfight 2. Ładowanie zmienia się przy większych obrotach ale dalej nie jest tak duże jak powinno być. U mnie światła świecą gdy silnik jest zgaszony ale musi być kluczyk przekrecony

  #669358
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 965

  na pierwszy ogień stacyjka – czemu nie odcina wszystkiego

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button