Ładowanie akumulatora Peugeot speedfight

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery Peugeot Ładowanie akumulatora Peugeot speedfight

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 miesięcy, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Dawid Rzepka
    Użytkownik

Witam, mam problem z ładowaniem akumulatora gdy jadę na światłach. Mam też tak że gdy wyciągnę kluczyk ze stacyjki ale przełącznik świateł będzie włączony to akumulator się rozladuje

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale może coś więcej niż „mam problem”?
    Np na czym polega ten problem z ładowaniem jak jedziesz?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

Dawid Rzepka
    Użytkownik

Poprostu mam zbyt małe ładowanie i przy jeździe na światłach akumulator się rozladowywuje

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale światła główne w wiekszości 50cm nie są zasilane z akumulatora – tzn nie świecą jak silnik nie działa.
    Jeżeli masz problem z ładowaniem to najpierw musisz zmierzyć ten prąd ładowania na różnych obrotach a potem zacząć drążyć temat – np podmienić regulator napięcia lub prądnice.
    Tylko że jeżeli masz akcje że jeżeli silnik nie działa, masz wyjęty kluczyk i zostawiasz włączony włącznik świateł to pada akumulator – to masz gdzieś zwarcie albo nadłubane w instalacji (albo jedno i drugie). Jeżeli masz zwarcie to i ładowanie bedzie kuleć.
    ponieważ nawet nie piszesz który to speedfight to musisz sobie sam znaleźć schemat, przeanalizować jak działa i jak powinno być, porównac z tym co masz i poprawić.

Dawid Rzepka
    Użytkownik

Jest to speedfight 2. Ładowanie zmienia się przy większych obrotach ale dalej nie jest tak duże jak powinno być. U mnie światła świecą gdy silnik jest zgaszony ale musi być kluczyk przekrecony

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

na pierwszy ogień stacyjka – czemu nie odcina wszystkiego

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie