kymco vitality - co do wymiany?

Witam, posiadam skuter Kymco Vitality rocznik 2011 - mam przejechane 13500 km. Ostatnio troche osłabł tak na oko - 10% jego Vmax 60 km/h. Od nowości nic nie było wymieniane. Silnik pracuje równo, pali na dotyk. Nic nie trzeszczy, ani brzęczy. Jakie części moga już byc do wymiany?

Sprawdź pasek, rolki wariatora, sam wariator, sprzęgło czy nie zmieniło koloru (dzwon). Zmieniłbym też świecę, mimo wszystko.
I zainteresuj się stanem klocków i szczęk z tyłu.

Rolki to na 100% do wymiany,pasek jeśli masz ostro starty też. Ja w swojej Vitalce przy 15.000km wymieniłem rolki,pasek,filtr paliwa i powietrza bo też gorzej zaczęła jeździć. Klocki wymieniłem dopiero coś przy 20.000km. Świecę to wymieniam co parę tysięcy km. Teraz ledwo dociąga do 70km/h ale na liczniku już prawie 30.000km i niestety jakiś remoncik się szykuje.

Żadne. Chłopie, u mnie pasek ma 25 150 km i dalej śmiga, nic nie zmieniane było prócz świec i oleju w przekładni. Jeździj i tyle :)

Dzieki za odpowiedzi - Madi przy tym przebiegu nie czujesz zmian w jeździe? bo w sumie moge jezdzic ale chce cos z tym zrobic bo troche denerwuje mnie ze nie mge juz sobie czasami pojechac te 70 km/h mimo ze raczej spokojnie jezdze

czuję, ledwo 70 osiąga. Ale jeśli pasek jest OK to po co go mam zmieniać ? Będzie remont silnika w zimę to się wszystko wymieni, z paskiem włącznie. :)
Pozdraw.

PS: Ostatnio po górach śmigałem i pasek się nie ślizgał, vitalka jako tako wjeżdżała. Spalanie w górach około 3l/100 km.