kymco downtown 125

witam wszystkich na forum.Od jakiegoś czasu poszukiwałem skutera 125ccm ze względu na kat B .od lata przeszukiwałem oferty z owymi skuterami,no ale do rzeczy otóż własnie zakupiłem skuter marki KYMCO DOWNTOWN 125i rok 2010. i mam prośbę do was jakie rzeczy wymienić sprawdzić przed sezonem 2020.

olej w silniku i skrzyni z tyłu - jeżeli wymaga wymiany.
A reszta - to zalezy jak dokładnie go oglądałes przed sprzedażą i jaki jest stan. Bo to i pasek i rolki i płyn hamulcowy i olej w przednich lagach i płyn chłodniczy i tarcze i klocki…itd itp…
Zasadniczo nie ma przepisu na “sprawdzić używany” - sprawdzasz wszystko co umiesz sprawdzić i do czego masz dostęp.

witam ponownie wszystkich , otóż potrzebuje informacji na temat w jaki sposób zdemontować reflektor ,ponieważ mam wypalone 2 diody w ringu czy można je wymienić bądź kupić cały ring czy może w ogóle nie da się tego zdemontować z lampy??

https://www.google.com/search?q=kymco+downtown+125i+service+manual&rlz=1C1NHXL_plPL843PL843&oq=kymcxo+downtown+125i+ser&aqs=chrome.1.69i57j0l5.13026j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

witam wszystkich,prosiłbym was o pomoc poszukuje dwie rzeczy, do kymco mianowicie reflektor przedni może być uszkodzony potrzebuje tylko ring LED ,gdyż 2 Ledy nie świecą. a druga rzecz to przednia owiewka (szyba) przy transporcie po zakupie rozbiła się (tak panowie ze sklepu zabezpieczyli motocykl do transportu, ze przewrócił mi się na przyczepce )Nie polecam firmy AM MOTORS z Tarnowa . proszę was o pomoc.moze ktoś coś widział lub ma coś takiego .Pozdrawiam.

Odpalamy Internet - Wpisujemy " przedni reflektor kymco downtown 125 " i wyskakuje .
http://kymcosklep.pl/opis/8491177/reflektor-przedni-prawy-do-skuterow-kymco-downtown-125i200i300i.html- wersja nowa
https://allegro.pl/oferta/kymco-dink-street-125-lampa-przod-reflektor-prawa-8570986336 - wersja używana
Analogicznie robimy w przypadku owiewki - przykład : https://allegro.pl/oferta/downtown-125-szyba-motocyklowa-kymco-7729713188?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_części_i_akcesoria_motocyklowe&ev_adgr=Części+i+akcesoria+motocyklowe&gclid=EAIaIQobChMI98-ksd7J5gIVRBUYCh387QqKEAQYAiABEgLUDfD_BwE.

Ok tak wiem ,już to widziałem ,ale pytam może ktoś natknął się na taki reflektor rozbity za mniejsza kasę ja potrzebuje tylko ring led ,bo 2 diody mam spalone. odnosnie szyby to taka samo u producenta kupiłem o 20zł taniej.Ale dzięki za rade…

witam, jako iż nie mam wiedzy odnosnie jakich kolwiek motocykli wiec chciałbym zapytać o taki temat jak:
-jadąc dzisiaj do pracy rano po ok 10 km zaświeciła się kontrolka akumulatora i tak świeciła do momentu gdy zatrzymałem się w sklepie na chwile (śniadanie) po kolejnym odpaleniu silnika kontrolka już się nie zaświeciła 4km do pracy .Po Pracy to samo 8-10km i kontrolka się zapala??? o co chodzi?

chodzi o problem z ładowaniem. Prądnica, regulator napięcia lub akumulator pada. Albo któryś z drucików łaczących te układy sie urwał/zgnił.
Generalnie lampka ładowania zapala sie wtedy kiedy prąd jest ciagnięty z akumulatorai gaśnie kiedy akumulator zaczyna być ładowany. Wiec zapalenie sie lampki w trakcie jazdy - problem z ładowaniem. Niebezpieczna sprawa bo wtedy mozna rozładować akumulator do zera i silnik stanie.

hmmm… tylko jak już się zaświeci kontrolka to świeci do momentu zgaszenia silnika, nie wiem jak bym jechał 100km czy tak by świeciła kontrolka cały czas…??

to jest pytanie nie do mnie. do wróżki lub do elektromechanika co to zobaczy. nie znam powodów zaświecenia. Ale skoro ci nie gaśnie to pewnie by się swiecila

ale tu już były kymco z takimi objawami, np:
https://www.jednoslad.pl/forums/topic/kymco-500r-kontrolka-ladowania-caly-czas-swieci/

No może i był temat czytałem … lecz nie wiem jak to się skończyło wiec pytam !
u mnie napięcie aku to 11,8V na załączonym silniku 14,4V ze światłami spada do 13,4V a przy dodaniu gazu ze swiatłami robi sie 11,7V…??

czyli źle

Bardzo prosiłbym jaśniej… wróżką nie jestem, od tego właśnie jest forum nie każdy jest alfą i omegą więc dlatego pytam co jest źle?

dlatego że ładowanie powinienneś mieć cały czas powyżej 14V. a już na pewno powyżej 12V. tobie spada poniżej napięcia akumulatora,
na pierwszy ogień podmienił bym regulator napięcia skoro na wysokich ładowanie siada. chyba że masz alternator to możesz siadać któryś z jego elementów

Zapewne ma magneto z prądnicą 3 fazową pracującą w oleju. Podmiana regulatora no i pomiar uzwojeń miernikiem ale tylko z true RMS. Poszukaj prawidłowych wartości rezystancji dla cewek w twoim bzyku w jakiejś serwisówce albo w necie ja już niestety nie pamiętam tych wartości. Uzwojenia mogą mieć również przebicie co objawia się na wyższych obrotach. Prądnica dostaje wibracji i zwój ociera lub też przepalone zwoje. Mogę cię przez to przeprowadzić ale wątpię abyś był to w stanie ogarnąć :wink: Ja musiałem się tego uczyć w sumie 7 lat :slight_smile:

Witam wczoraj naładowałem akumulator .dzisiaj jadąc do pracy 15 km nie zaświeciło mi się ładowanie aku,zobaczę co będzie wracając do domu. Czy czasem się nie zaświeci.

witam jeżdżę dwa dni i póki ci jest ok…być może aku…nie wiem…

witam ,póki co to kontrolka ładowania zaświeca mi się tylko jak jadę na światłach mijania ,na postojówkach nic si nie dzieje. pierwsze 1000km zrobione… i jestem zadowolony .Pozdrawiam.

z czego jesteś zadowolony? że na światłach mijania nie masz ładowania?