KYMCO Agility 50 4 T – Zmiana rolek , opinie? porady? sugestie?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco KYMCO Agility 50 4 T – Zmiana rolek , opinie? porady? sugestie?

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Longer Longer 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Lukson
    Lukson
    Użytkownik

Dostałem informacje od importera Kymco że w agilce seryjne rolki są o masie 8,5 grama, gość z serwisu kymco zasugerował wymianę rolek na 7 gramowe ponieważ chce poprawić przyspieszenie skutera, predkosc max. nie ma dla mnie znaczenia..

No wiec czy ktos wymienial juz rolki na lzejsze i moze sie pochwalic rezultatem jaki osiagnal?
    jakiej marki rolki sa najlpesze jakosciowo?

Fakty i mity:

– podobno lzejsze rolki poprawiaja przyspieszenie a pogarszaja v max.
    – natomiast ciezsze odwrotnie
    – podobno w agilkach tak do 2006 roku rolki wazyly seryjnie 6,5 a te 2010 i 2011 rok 8,5 gr..?!

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

u mnie w Vitalce cięższe o 0,5g rolki leciutko poprawiły przyspieszenie. O żadnych cudach typu wzrost v-maxu o 10 km/h nawet nie masz co marzyć. Trzebaby więcej elementów wymienić, rolki to za mało…

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe andrzej2310
    andrzej2310
    Użytkownik

madi napisał:

u mnie w Vitalce cięższe o 0,5g rolki leciutko poprawiły przyspieszenie. O żadnych cudach typu wzrost v-maxu o 10 km/h nawet nie masz co marzyć. Trzebaby więcej elementów wymienić, rolki to za mało…

Przepraszam że się wciskam w czyjś temat, madi do Ciebie, chciałem się zapytać na jakich rolkach jeżdzisz i jaką masz dyszę, nie chodzi o osiągi tylko o Twoje spalanie, zrezygnowałem z wydechu Tecnigas Next-R bo spalanie nieraz przekraczało 5l/100km.

Honda PCX 125.
    Zdjęcie profilowe grocik
    grocik
    Użytkownik

ja u siebie po odblokowaniu zmieniłem rolki na o 1g lżejsze, zresztą była juz na nie pora;)
    ja szczerze polecam firmę polini;)

Pozdrawiam ciepło!
    Zdjęcie profilowe andrzej2310
    andrzej2310
    Użytkownik

grocik napisał:

ja u siebie po odblokowaniu zmieniłem rolki na o 1g lżejsze, zresztą była juz na nie pora;)

Ale popatrz na spalanie ”madi” a Swoje, jest różnica.

Honda PCX 125.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Lukson
    Lukson
    Użytkownik

madi napisał:

wymiana rolek wpływa na przyspieszenie a nie na v max. bo akurat v max mnie nie interesuje.

natomiast podobno w silnikach 2t daje sie ciezsze roli aby poprawic przyspieszenie a w 4t lzejsze.

wymiana rolek na lżejsze powoduje ruszanie z mniejszych obrotów = większe przyspieszenie

Zdjęcie profilowe Lukson
    Lukson
    Użytkownik

grocik napisał:

zauwazylem poprawe ze sie lepiej zbiera przy tych lzejszych rolkach?

Zdjęcie profilowe Lukson
    Lukson
    Użytkownik

moze ktos jeszcze wymienial rolki i podzieli sie jakie uzyskal efekty?

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Mam pytanie. Co ty robisz?!!!!!
    Pisać nie umiesz?!
    4 posty, jeden pod drugim i w dodatku to samo napisane…

o
    Zdjęcie profilowe grocik
    grocik
    Użytkownik

U mnie dało, ale możliwe, że tylko dlatego odczułem różnice, że stare były zużyte.
    Andrzej, jak na silnik piaggio/gilera i tak spoko pali;d

Pozdrawiam ciepło!
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie