Kupno skutera burgman 125 do 4000zł

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Kupno skutera burgman 125 do 4000zł

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe lolcry lolcry 3 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe lolcry
    lolcry
    Użytkownik

Witam. Proszę o opinie odnośnie zakupu używanego Bergmana 125 do 4k zł. Będzie to mój pierwszy skuter. Ma służyć jako dojazd do pracy 44km w obie strony. Trasa 50% w mieście. Moja waga 70kg 180cm. Czytam kilka artykułów o tym skuterze i pozytywne opinie o nim. Rzadko powiedzmy raz na tydzień chciałbym używać go do jazdy na trasie ok 200km w obie strony będą wtedy dwie osoby. Zależy mi na małym spalaniu, taniej eksploatacji. i małej awaryjności. Skuter będzie stał na dworze będę go przykrywał coś kupię na niego. Wiadomo młody to ten skuter nie będzie i chciałem się spytać czy warto kupować go. Mam 4k zł nie więcej jeżeli ktoś ma inna propozycję proszę podać nazwę skutera poczytam sobie może nakieruje ktoś mnie na inny model.
    Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

125cm w trase w dwie osoby to nie jest szczęśliwy wybór. Da się ale męczysz się i ty i sprzęt.
    Druga sprawa to 4tys za bardzo pożądany sprzęt (kategoria 125) i to jeszcze uznanej marki. Bardzo atrakcyjna oferta. Bardzo dokładnie bym go oglądał.
    I tu nie chodzi o to czy to suzuki czy sym, czy kymco cy honda.. tylko wiek i stan.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe lolcry
    lolcry
    Użytkownik

Wombat napisał:

125cm w trase w dwie osoby to nie jest szczęśliwy wybór. Da się ale męczysz się i ty i sprzęt.
    Druga sprawa to 4tys za bardzo pożądany sprzęt (kategoria 125) i to jeszcze uznanej marki. Bardzo atrakcyjna oferta. Bardzo dokładnie bym go oglądał.
    I tu nie chodzi o to czy to suzuki czy sym, czy kymco cy honda.. tylko wiek i stan.

Masz jaką propozycję innego wyboru skutera nie musi być 125. Jak pisałem żeby mało palił tani w eksploatacji. i małej awaryjności. Proszę o propozycję.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie musi być 125 a może być więcej?
    Poza tym nie sugerują sie ^bezawaryjnością^ modelu. To wszystko prawda ale jeżeli stan jest idealny. W używce za 4000 tys to mogą być cuda. Ja za swój dałem więcej i wsadziłem 1500 na start

Zdjęcie profilowe lolcry
    lolcry
    Użytkownik

Wombat napisał:

nie musi być 125 a może być więcej?
    Poza tym nie sugerują sie ^bezawaryjnością^ modelu. To wszystko prawda ale jeżeli stan jest idealny. W używce za 4000 tys to mogą być cuda. Ja za swój dałem więcej i wsadziłem 1500 na start

Mam prawo jazdy kategorii B 15lat juz 🙂 – ale nigdy nie kupiłem samochodu ani innego pojazdu. Nie wiem czy dobrze doczytałem na takie prawko to 125max jest.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, do 125.
    Ale wg mnie 4 tys to mało na zakup ^turystycznej^ (w sumie to jakiejkowiek) 125tki w stanie takim żeby nie trzeba było do tego dołożyć – chyba że od bliskiego znajomego kupujesz.
    Za taką kase możesz wyrwać w miare młode kymco – ale to raczej z gatunku tych miejskich a nie tych dużych maxi chłodzonych cieczą

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

sama rejestracja sprowadzonego to 400-500zł (przegląd, blachy, założenie ksiażki, tłumaczenie kwitów)

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Cholera, przemknęła mi się jedna sztuka sprowadzana… Sorki.

Zdjęcie profilowe lolcry
    lolcry
    Użytkownik

Zulus napisał:

Jest trochę ofert hond Phaeton, piaggio X9, yamah Majesty w okolicy 3K (1000 pln zostawiam domyślnie na niezbędne naprawy/serwis).
    http://olx.pl/i2/oferta/skuter-piaggio-x9-125-super-okazja-CID5-IDgxMmt.html#:6e78864199
    http://olx.pl/i2/oferta/sym-joyride-evo-125-2010-rok-CID5-IDfM0jR.html#:0d9ad1a969
    http://olx.pl/i2/oferta/skuter-daelim-s2-125cm3-2008r-kat-b-CID5-IDgcgnw.html#:60481808c8
    http://olx.pl/i2/oferta/yamaha-mbk-majesty-lift-125-nowy-model-2007r-CID5-IDg7kaH.html#:af700295b2

Ten piaggio jest godny uwagi jak yamaha. Thx będę monitorował na bieżąco portale może coś będzie.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie