Kupno Crossa na nieletniego

Witam. Mam zamiar kupić defendera 150 od kolegi. Zgodę rodziców posiadam i jak byśmy chcieli pisać umowę to mogę być na niej właścicielem żeby nie mieć później jakiś problemów, Crossa nie chce rejestrować

nie mozesz podpisac tej umowy. możesz być współwłaącicielem ale kupic go może tylko osoba pełnoletnia od pełnoletniej

Jakich problemów? Ja rejestruję dużo pojazdów na mamuśkę, z tego względu, że ma 60% zniżki na ubezpieczenie itp. Tak jak kolega wyżej napisał, osoby zawierające umowę kupna-sprzedazy muszą być pełnoletnie. Tak naprawdę to wystarczy Ci podpis osoby dorosłej na umowie i problem z głowy, pozdrawiam

Ja nie chce go rejestrować, a mam jeszcze pytanie odnośnie sprzedaży skutera. Jestem współwłaścicielem i przy rejestracji powiedzieli że mogę sprzedać po skończeniu 18 lat lub jak dostanę jakiś kwitek z sądu czy coś takiego. Jak to jest w realu mogę sprzedać bez problemów czy nie?

Nie możesz. Co najwyżej sąd rodzinny może nadać Ci podmiotowość prawną i wtedy odpowiadasz jak dorosły, możesz wziąć ślub czy podpisać umowę. Nie ma znaczenia czy chcesz rejestrować. Jeżeli bzyk będzie miał wadę ukrytą to koleś się wyprze bo umowa podpisana przez Ciebie nie ma żadnej wartości prawnej.

a jeżeli sie nie wyprze to też nie nastapiło przeniesienie praw własności umową bo sprzedający nie mogł legalnie wykonac takiej transakcji ponieważ był tzw małolatem

okej, to już wiem. A jak z tą sytuacją to wygląda?

Z jaką sytuacją ? Jak podpiszesz umowę, zapłacisz kasę to sprzedający przyjedzie z policją po piździka bo zgodnie z prawem będzie nadal jego własnością

pytanie odnośnie sprzedaży skutera. Jestem współwłaścicielem i przy rejestracji powiedzieli że mogę sprzedać po skończeniu 18 lat lub jak dostanę jakiś kwitek z sądu czy coś takiego. Jak to jest w realu mogę sprzedać bez problemów czy nie?

nie dostaniesz żadnego “kwitka” z żadnego sądu. Sądy nie rozdają “kwitków”. Woźny w sądzie ich też nie wypisuje za 3zł.
To trzeba do sądu zgłosić taki wniosek, zapłacić 40zł chyba w znaczkach skarbowych, poczekać na rozstrzygnięcie z miesiąc, i mając decyzje sądu - możesz sprzedawać. Najlepiej mieć decyzje sądu i pisemne wyrażenie zgody przez twojego prawnego opiekuna (rodzica).

Jako współwłaściciel NIE MOŻESZ sam go sprzedać. Jest potrzebny na umowie podpis właściciela i współwłaściciela CHYBA ŻE MASZ NOTARIALNE POTWIERDZENIE na dysponowanie sprzętem w całości ze sprzedażą go włącznie.

Wombacie i nie do końca bo jak był brany na współwłaściciela to nie miał osobowości prawnej i nawet nie jest potrzebna jego zgoda przy sprzedaży, nawet jak sąd da Ci kwit (z którego nie ucieszyłbyś się w dłuższej perspektywie czasu) to i tak prawo nie działa wstecz tak samo jak i decyzje sądu więc nadal nie możesz sprzedać skutera :smiley:

Tak wiem że sam nie mogę sprzedać, oczywiście z po porozumieniu z właścicielem

A jak byśmy spisali przekazanie pojazdu jako darowiznę

a jakbys nie pisał posta co 3 sekundy? tylko tak w jednym mysli zebrał?