Krzywy wał korbowy – Piaggio Sfera.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Krzywy wał korbowy – Piaggio Sfera.

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe snajper061 snajper061 5 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Paweł Węska
    Użytkownik

Witam,
    skuter kupiłem w zeszłym roku, za bardzo nie był jeżdzony, zrobił może ze 200 km. Piaggio Sfera pochodzi z 94 roku. Ostatnio skuter stracił przyśpieszenie więc pomyślałem, że może ślizga się pasek. Odkręciłem dekiel, przeciwtalerz, zmierzyłem pasek i wyszło, że jest do wymiany. Skręciłem wszystko (na starym pasku), zapaliłem skuter i usłyszałem straszliwy jarmot. Zgasiłem skuter, rozebrałem wszystko od nowa i zauważyłem, że mój wał jest krzywy (gdy kręce kluczem za nakrętke to widzę jak wariator i przeciwtalerz się poruszają „po owalu”, a nie okręgu. Teraz pytanie. Czym się kierować kupując wał? Co jeszcze musi być wtedy wymienione oraz czy bez problemu taka wymianę przeprowadzę w domu.

Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

jak masz jakies pojecie to sam zrobisz a wał kup wzmocniony z lozyskami wału i uszczelniaczami oraz uszczelkami

Paweł Węska
    Użytkownik

Jest to 2t, mam po prostu kupić wał do 2t czy szukać specjału do piaggio?

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!
    snajper061
    Użytkownik

nie wszystkie 2t to to samo nie będę cie zagłębiał w temat podaj mi rocznik i czy to jest tylko sfera 50 czy sfera rst

Paweł Węska
    Użytkownik

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, mam na nią niemieckie papiery i niby to jest Sfera NSL 50, ale jak na 50 to strasznie mocno zapierdziela.

snajper061
    Użytkownik

taki i wystarczy chyba że będziesz tuningowal ale to już inna bajka i koszty

snajper061
    Użytkownik

snajper061 napisał:

taki i wystarczy chyba że będziesz tuningowal ale to już inna bajka i koszty

http://allegro.pl/wal-piaggio-nrg-ntt-zip-liberty-sfera-gilera-dna-i4184808087.html

Paweł Węska
    Użytkownik

Okej dzięki, możesz mi jeszcze powiedzieć w jaki sposób upewnić się, że silnik to nie jest 80 czasem?

snajper061
    Użytkownik

na cylindrze powinno byc napisane i w dokumentach

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie