! Forum Serwis Kopcenie 2T

Tagi: , ,

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Michał
    Użytkownik

Witam! Mam pytanie. Wiem, że kopcenie w 2T to dość normalne. Jednak u mnie skuter (kymco vitality 2t) nie kopcił praktycznie wcale na oleju castrol power racing full syntetyk. Teraz po jakimś czasie gdy dolano mi motul scooter expert 2t pol syntetyk(niby przeciw dymny) skuter kopci na biało na zimnym a potem przy większych prędkościach. I teraz 2 pytania:

1. Czy kopcenie to oznaka, że ze spalin wydobywają się jakieś szkodliwe gazy czy co? Im więcej białego dymu to co to znaczy? A może kopci bo mam zdjęty EGR?

2. Skuter na tym motulu stał się jakby żywszy.. lepiej rusza, przyspiesza. Czy możliwy jest aż taki duży wpływ przez zmianę oleju?

Pozdrawiam 😉

Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

Im mniej kopci tym lepiej.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Michał
    Użytkownik

Ale w czym lepiej? Bo to niby normalne że 2t trochę kopci

Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

Jak za dużo kopci to pierścienie są bardziej zużyte i pobiera więcej oleju

Michał
    Użytkownik

Ale on lekko kopci, na rozgrzanym prawie wgl 😉

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Michał
    Użytkownik

Czy komuś też lekko na zimnym kopci na tym oleju?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ale masz problem… nalej poprzedni olej następnym razem i już…

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie